Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Проблем със Субаро Аутбек 2011 г. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Яну 27, 2018 10:46 am
Мнения: 6
Автомобил: Субаро Аутбек
Телефон: 0888324990
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги помагайте. Моля за мнения и съвет за специализиран сервиз. При пълен десен или ляв волан, на преден и заден ход на ниска скорост колата притриса в ходовата част . Не мога да разбера от къде идва. Когато се движа по права линия няма никакви симптоми за проблем. Интересното е че сутрин докато е студена не го прави. Колкото повече е в движение, толкова повече се усеща. Прегледах кардана всичко е здраво. Имам чувството, че проблема е в скоростите или диференциала. Ще бъда безкрайно благодарен за съвет и предложения за добър сервиз.

Нед Яну 28, 2018 6:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Проблемът ти е ясен - централният диф блокира, най вероятно заради трансферният соленоид.
Нарича се torque binding.
Ако си автомат се сменя соленоида, ако е ръчка се прави виското.
На студено не се проявява, само като сгрее трансмисията.
Ако си от София си избери някой от сервизите в белия списък, аз бих препоръча Любо от Люлин, защото съм правил подобен ремонт и стана за един ден.

Не карай колата така много да не износиш пакетите на трансмисията

Нед Яну 28, 2018 6:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 27, 2018 10:46 am
Мнения: 6
Автомобил: Субаро Аутбек
Телефон: 0888324990
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Проблемът ти е ясен - централният диф блокира, най вероятно заради трансферният соленоид.
Нарича се torque binding.
Ако си автомат се сменя соленоида, ако е ръчка се прави виското.
На студено не се проявява, само като сгрее трансмисията.
Ако си от София си избери някой от сервизите в белия списък, аз бих препоръча Любо от Люлин, защото съм правил подобен ремонт и стана за един ден.

Не карай колата така много да не износиш пакетите на трансмисията

Колата е с ръчни скорости. Виското ще рече, смяна на съединителя ли? Благодаря предварително за бързия отговор.

Нед Яну 28, 2018 7:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не се сменя съединител
Ремонтира се ( рециклира по точно ) виско муфата. Не е драма, ако ти трябват подробност потърси с търсачката за ремонт на виско муфа

Сложи в подписа си повече инфо за колата - АТ/МТ, дизел/бензин, град...

Нед Яну 28, 2018 7:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 27, 2018 10:46 am
Мнения: 6
Автомобил: Субаро Аутбек
Телефон: 0888324990
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Не се сменя съединител
Ремонтира се ( рециклира по точно ) виско муфата. Не е драма, ако ти трябват подробност потърси с търсачката за ремонт на виско муфа

Сложи в подписа си повече инфо за колата - АТ/МТ, дизел/бензин, град...

Много ти благодаря, прочетох доста за виско муфата. Утре отивам при Любо да запиша час.

Нед Яну 28, 2018 7:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 27, 2018 10:46 am
Мнения: 6
Автомобил: Субаро Аутбек
Телефон: 0888324990
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Искам да благодаря за съвета от колегата, който се отзова на въпроса ми. Също така благодаря на Любо от сервиза в Люлин. Очарован съм от работата му. Коректен, точен, прецизен. Малко са вече хората като него. Препоръчвам го на 100%.

Сря Яну 31, 2018 7:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор