Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 9:54 am



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Газова уредба на аутбек 1(98) 2,5 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 9:37 pm
Мнения: 322
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback B12 H6, Outback B13,B14 2.5
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

баща ми си купи въпросния аутбек 1(98) 2,5 , който е с обикновена газова с плочка над дросела и "кихалка" поставена(изрязана) на пласмасовата кутия над дросела.
Проблемът е че почти при всяко каране газовото му гърми и вече е счупило крачетата на филтърната кутия. Очевидно е че въпросната клапа(кихалка) не е добре затворена и от там дърпа въздух, но
и като цяло не ми харесва този начин на свързване. Старото ми легаси 1 моноинжекция беше разпробито под дросела и от там се захранваше през два щуцера и никога не съм имал проблеми с газта. Мисълта ми е дали е добре да го направя така и това понеже на баща ми не му се дават пари за конверсия към газов инжекцион.
Благодаря предварително на отзовалите се за съветите.

Сря Мар 14, 2018 8:59 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При моно инжекцията дросела е различен. Ако не бъркам този Аутбек е с DOHC мотор.
Сигурно има проблем и с подвеждането на газта, но при мен гърмежите се получават ако се появи проблем с токовете - кофти кабел, кофти свещ, слаба искра. Провери първо кабелите.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Сря Мар 14, 2018 5:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 9:37 pm
Мнения: 322
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback B12 H6, Outback B13,B14 2.5
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
DOHC е да, ще ги проверя кабелите и свещите.

Сря Мар 14, 2018 6:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:51 pm
Мнения: 491
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0 ; Outback B13 H6
Рейтинг: 209
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги. Пиша като стария собственик. Колата за 5г нито един път не е гърмяла. Газта е монтирана 2003 от Митака доколкото знам. Ноември месец ми взеха 300лв да сменят изпарителя че харчеше много. Сменяваха някакви неща и тогава баща ми се оплака че гасне понякога и мислех че трябва да покара още малко и да трябва настройка. Ако е отворило кихалката - сменете само нея и закарайте при добър газаджия. Не препоръчвам последния който ми я прави, но в Горубляне от Софгаз съм доволен (по предишното субару което е пипано). Кабели и свещи съм дал над 200 и кусур лева, защото за щатския модел не стават обикновените кабели и ги чаках сумати време по номер на рама. По спомен бяха на около 20 000км кабелите и свещите.

Цитат:
Здрасти, кабелите ги имам на BREMI немски, добри са, няма грижи, 105лв е комплекта, а свещите са на NGK платинени каквито са и оригиналните 22лв/бр са. Всичко е налично, само дето ще работим вече чак на 27ми, при теб може да са на 28ми. Ако решиш пиши. Поздрави, Марин.


Цитат:
93лв ще има за доплащане. Ще ги разменим като дойдат новите.

_________________
Subaru XV Premium 2.0 `18
Subaru Outback H6 3.0 `05
Subaru Outback H6 3.0 `03
Subaru Outback 2.5 `98 USA
Subaru Legacy 2.2i GX `95
Toyota Corolla D4D `06
Skoda Octavia AXR `07
LR Discovery 300Tdi `96

Пон Мар 26, 2018 11:09 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 9:37 pm
Мнения: 322
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback B12 H6, Outback B13,B14 2.5
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей,

не съм си помислял да и сменяме кабелите и свещите, защото изглеждат наред, както казах цялостната концепция с кихалката не ми харесва, иначе не е проблем да я сменим и да я настроим.
Намерих изгоден преден КИТ за газов инжекцион на BRC и мисля че с него ще се реши най-добре проблема с обикновенното газово.

Пон Мар 26, 2018 4:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор