Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Газова уредба на аутбек 1(98) 2,5 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 9:37 pm
Мнения: 322
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback B12 H6, Outback B13,B14 2.5
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

баща ми си купи въпросния аутбек 1(98) 2,5 , който е с обикновена газова с плочка над дросела и "кихалка" поставена(изрязана) на пласмасовата кутия над дросела.
Проблемът е че почти при всяко каране газовото му гърми и вече е счупило крачетата на филтърната кутия. Очевидно е че въпросната клапа(кихалка) не е добре затворена и от там дърпа въздух, но
и като цяло не ми харесва този начин на свързване. Старото ми легаси 1 моноинжекция беше разпробито под дросела и от там се захранваше през два щуцера и никога не съм имал проблеми с газта. Мисълта ми е дали е добре да го направя така и това понеже на баща ми не му се дават пари за конверсия към газов инжекцион.
Благодаря предварително на отзовалите се за съветите.

Сря Мар 14, 2018 8:59 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При моно инжекцията дросела е различен. Ако не бъркам този Аутбек е с DOHC мотор.
Сигурно има проблем и с подвеждането на газта, но при мен гърмежите се получават ако се появи проблем с токовете - кофти кабел, кофти свещ, слаба искра. Провери първо кабелите.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Сря Мар 14, 2018 5:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 9:37 pm
Мнения: 322
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback B12 H6, Outback B13,B14 2.5
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
DOHC е да, ще ги проверя кабелите и свещите.

Сря Мар 14, 2018 6:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:51 pm
Мнения: 491
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0 ; Outback B13 H6
Рейтинг: 209
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги. Пиша като стария собственик. Колата за 5г нито един път не е гърмяла. Газта е монтирана 2003 от Митака доколкото знам. Ноември месец ми взеха 300лв да сменят изпарителя че харчеше много. Сменяваха някакви неща и тогава баща ми се оплака че гасне понякога и мислех че трябва да покара още малко и да трябва настройка. Ако е отворило кихалката - сменете само нея и закарайте при добър газаджия. Не препоръчвам последния който ми я прави, но в Горубляне от Софгаз съм доволен (по предишното субару което е пипано). Кабели и свещи съм дал над 200 и кусур лева, защото за щатския модел не стават обикновените кабели и ги чаках сумати време по номер на рама. По спомен бяха на около 20 000км кабелите и свещите.

Цитат:
Здрасти, кабелите ги имам на BREMI немски, добри са, няма грижи, 105лв е комплекта, а свещите са на NGK платинени каквито са и оригиналните 22лв/бр са. Всичко е налично, само дето ще работим вече чак на 27ми, при теб може да са на 28ми. Ако решиш пиши. Поздрави, Марин.


Цитат:
93лв ще има за доплащане. Ще ги разменим като дойдат новите.

_________________
Subaru XV Premium 2.0 `18
Subaru Outback H6 3.0 `05
Subaru Outback H6 3.0 `03
Subaru Outback 2.5 `98 USA
Subaru Legacy 2.2i GX `95
Toyota Corolla D4D `06
Skoda Octavia AXR `07
LR Discovery 300Tdi `96

Пон Мар 26, 2018 11:09 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 9:37 pm
Мнения: 322
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback B12 H6, Outback B13,B14 2.5
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей,

не съм си помислял да и сменяме кабелите и свещите, защото изглеждат наред, както казах цялостната концепция с кихалката не ми харесва, иначе не е проблем да я сменим и да я настроим.
Намерих изгоден преден КИТ за газов инжекцион на BRC и мисля че с него ще се реши най-добре проблема с обикновенното газово.

Пон Мар 26, 2018 4:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор