Отговори на тема  [ 25 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Не ме свърта... 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 7:26 pm
Мнения: 54
Местоположение: Ловеч
Автомобил: OutBack 2002 AT
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Dimichos написа:
Хидравличната ти помпа има един семеринг и един о- пръстен. Обикновено тече о- пръстена, има някъде из темите парт номера му. Отделно става и от близката железария, ако занесеш стария за мостра. Антифриз субару някъде из магазините за оем части имаше,ако ти е важно. Аз карам с g13 на феби и няма течове засега ( две години) хубавото му е че се допуска смесване с g11 иg12, т.е. ако не знаеш какъв антифриз има в системата и няма да правиш промивка. Освен това е лонглайф 10+ години. Обезвъздушаването има малък пиниз- спираш колата под наклон, така че капачката на радиатора да бъде най високата точка от охладителната система пълниш до горе, пускаш парното на най горещо, а вентилатора в купето на най ниска скорост, като спре да поема антифриз затваряш, чакаш да включат перките на радиатора и гасиш след като спрат, чакаш да изстине и доливаш антифриз до ръба на радиатора, допълваш разширителното казанче до максимум и следващите дни следиш и ,ако е нужно доливаш в радиатора.


Относно О-пръстена вече е закупен (оригинален) мислех да го сменя профилактично и без това... Но понеже не разбирам особено от коли нямам представа от колко места може да тече въпросната помпа.Антифриза в колата е G12 и е сменян 2012 според сервизната книжка (на която вярвам по ред причини) ,а при смяната ще долея G12 + (лилав) SWAG ,като го дават съвместим с стария (червен) ,а мога да го взема и на доста прилична цена! Благодаря за "метода" на обезвъздушаване ще гледам да присъствам на процедурите по автомобила и ще наливам акъл на майстора :pardon:

Пон Юли 09, 2018 8:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 05, 2015 5:54 am
Мнения: 167
Skype: ahead13
Автомобил: SUBARU LEGACY SPEC B
Телефон: 0889213119
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Не е нужно да сменяш антифриза, провери само срещу зимата температурата на замръзване, g12 също се сменя на 10години. О- пръстена няма особена философия при смяната, омасляваш го преди монтажа и внимаваш да не го прискрипеш,като внимаваш да не попадне мръсотия в системата. Стягаш леко, до умерено, алуминий е все пак и не държи кой знае какво. Доливаш хидравична течност и правиш няколко движения пълен ляв-пълен десен, да се обезвъздуши,като следиш нивото и всичко е наред.

Пон Юли 09, 2018 9:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 7:26 pm
Мнения: 54
Местоположение: Ловеч
Автомобил: OutBack 2002 AT
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Благодаря за съветите надявам се след като закарам в сервиза здрава кола да си тръгна с такава защото по малките градове все още майсторите са на доста ниско еволюционно стъпало... С предното ми Mitsubishi всичко освен ходова част е правено в Пловдив ,като цяло си беше страшно извращение на бия 200 км в посока да получа компетентно обслужване... :-~

Пон Юли 09, 2018 9:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 05, 2015 5:54 am
Мнения: 167
Skype: ahead13
Автомобил: SUBARU LEGACY SPEC B
Телефон: 0889213119
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Опитвам да ти помогна да си свършиш работите сам,не знаех че ще ходиш на сервиз. Извинявай!

Пон Юли 09, 2018 10:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 7:26 pm
Мнения: 54
Местоположение: Ловеч
Автомобил: OutBack 2002 AT
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Dimichos написа:
Опитвам да ти помогна да си свършиш работите сам,не знаех че ще ходиш на сервиз. Извинявай!


Благодарен съм за съветите колега ! Те ще са ми нужни и в сервиза за да не минава номера "слушай ко ти прикаам нали съм майстор" ROFL

Поздрави колега :beer:

Вто Юли 10, 2018 8:24 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор