Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:07 pm



Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Не ме свърта... 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 7:26 pm
Мнения: 54
Местоположение: Ловеч
Автомобил: OutBack 2002 AT
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Dimichos написа:
Хидравличната ти помпа има един семеринг и един о- пръстен. Обикновено тече о- пръстена, има някъде из темите парт номера му. Отделно става и от близката железария, ако занесеш стария за мостра. Антифриз субару някъде из магазините за оем части имаше,ако ти е важно. Аз карам с g13 на феби и няма течове засега ( две години) хубавото му е че се допуска смесване с g11 иg12, т.е. ако не знаеш какъв антифриз има в системата и няма да правиш промивка. Освен това е лонглайф 10+ години. Обезвъздушаването има малък пиниз- спираш колата под наклон, така че капачката на радиатора да бъде най високата точка от охладителната система пълниш до горе, пускаш парното на най горещо, а вентилатора в купето на най ниска скорост, като спре да поема антифриз затваряш, чакаш да включат перките на радиатора и гасиш след като спрат, чакаш да изстине и доливаш антифриз до ръба на радиатора, допълваш разширителното казанче до максимум и следващите дни следиш и ,ако е нужно доливаш в радиатора.


Относно О-пръстена вече е закупен (оригинален) мислех да го сменя профилактично и без това... Но понеже не разбирам особено от коли нямам представа от колко места може да тече въпросната помпа.Антифриза в колата е G12 и е сменян 2012 според сервизната книжка (на която вярвам по ред причини) ,а при смяната ще долея G12 + (лилав) SWAG ,като го дават съвместим с стария (червен) ,а мога да го взема и на доста прилична цена! Благодаря за "метода" на обезвъздушаване ще гледам да присъствам на процедурите по автомобила и ще наливам акъл на майстора :pardon:

Пон Юли 09, 2018 8:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 05, 2015 5:54 am
Мнения: 167
Skype: ahead13
Автомобил: SUBARU LEGACY SPEC B
Телефон: 0889213119
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Не е нужно да сменяш антифриза, провери само срещу зимата температурата на замръзване, g12 също се сменя на 10години. О- пръстена няма особена философия при смяната, омасляваш го преди монтажа и внимаваш да не го прискрипеш,като внимаваш да не попадне мръсотия в системата. Стягаш леко, до умерено, алуминий е все пак и не държи кой знае какво. Доливаш хидравична течност и правиш няколко движения пълен ляв-пълен десен, да се обезвъздуши,като следиш нивото и всичко е наред.

Пон Юли 09, 2018 9:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 7:26 pm
Мнения: 54
Местоположение: Ловеч
Автомобил: OutBack 2002 AT
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Благодаря за съветите надявам се след като закарам в сервиза здрава кола да си тръгна с такава защото по малките градове все още майсторите са на доста ниско еволюционно стъпало... С предното ми Mitsubishi всичко освен ходова част е правено в Пловдив ,като цяло си беше страшно извращение на бия 200 км в посока да получа компетентно обслужване... :-~

Пон Юли 09, 2018 9:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 05, 2015 5:54 am
Мнения: 167
Skype: ahead13
Автомобил: SUBARU LEGACY SPEC B
Телефон: 0889213119
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Опитвам да ти помогна да си свършиш работите сам,не знаех че ще ходиш на сервиз. Извинявай!

Пон Юли 09, 2018 10:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 7:26 pm
Мнения: 54
Местоположение: Ловеч
Автомобил: OutBack 2002 AT
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Dimichos написа:
Опитвам да ти помогна да си свършиш работите сам,не знаех че ще ходиш на сервиз. Извинявай!


Благодарен съм за съветите колега ! Те ще са ми нужни и в сервиза за да не минава номера "слушай ко ти прикаам нали съм майстор" ROFL

Поздрави колега :beer:

Вто Юли 10, 2018 8:24 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор