Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Що е то? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

Дойдох си на село малко да разпусна от компютри и тн и какво да направя освен, да разглобя нещо по кораба майка.
Свалих Дросела за да го изчистя. Има една джаджа която е завинтена с 2 болтчета към корпуса на дросела. Когато я свалих беше пълна с черна гняс, като и самия дросел. Изчистих ги и двете със някакъв спрей обезмасилтел на бардал за 9лв и ги направи като нови. Въпроса ми е кава е тази джаджа, това ли е дебитомера. Не намерих МАФ сензор. Отвътре изглежда, нещо като буталце със
гумен конус, като го притисна хода е 1-2мм и прави "цък".

Съб Юли 07, 2018 1:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За инфо, слобих я и работи.
Честно казано направих процедурата защото на празен ход като чукна леко газта и се замисля преди да вдигне оборотите, както и понякога забива леко нос като дам газ, но това ще проверя след като, моята добавка се израходва (най-добрата е , не е на Бардал, а на дядо ми, с високо съдържание на сливи 47С 12год мммм....)
idea:

Съб Юли 07, 2018 1:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това трябва да ти е стъпковия мотор. Провери си сървис менюъла дали не трябва да го обучиш, след сваляне и чистене.

_________________
http://www.hostit.bg/

Съб Юли 07, 2018 7:50 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мерси колега! :idea:

Пон Юли 09, 2018 10:24 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мерси Валяк,
Евала, бях забравил за зануляването на компота.
Извадих батерията за 30 мин и тн...по процедурата.
Колата стана друга, скоростите се сменят адски добре направо не мога да усетя.
И преди съм занулявал, но не е имало такъв ефект, явно дросела има връзка, защото само това съм променил. Е и стъпковия мотор почистих, но не вярвам да е заради него. Де го чукаш де се пука!
Освен това го няма забавянето и задавянето при подаване на гас от празен ход. Изобщо
Още не съм пробвал на газ, но искам да мина през всички скороси и тн, след обучението и да мина 200км и тогава ще пробвам на газ
Но определено има голяма разлика. Просто не очаквах че и на автомата ще се отрази
Респект на форума и участниците :beer: :beer: :idea: :idea: =D> =D> =D> =D>

Пон Юли 09, 2018 6:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор