Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:09 pm



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 P0011 и P0021 на H6 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте.Имам дилема с излизащи грешки при много странни обстоятелства.Появяват се много странно.Както си карам със 60км/ч,наближавах камерата пред Метро в Плевен и ми светна.Пролетта карах със 30км/ч качвах се на Аспаруховия мост,пак светна но само P0011,това от началото на годината и не мога да хвана защо.Ходих два пъти в "бял сервиз" във Варна,но категоричен отговор на проблема не получих.Маслото ми е на 8к,предната смяна го минах и с Lube Guard преди новото масло,не карам в "лютеницата" пазя си колата,всичко си бачка без проблеми,но.....Предложиха ми като наближи смяната на маслото да ми сложат някаква добавка с която да карам около 300км,за да почисти мотора и след това ще се видим...Някой ако се е сблъсквал с такъв проблем моля да сподели.
Поздрави.

Вто Юли 10, 2018 3:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
С какво масло караш? Тези грешки могат да се появят и от много "гъсто" масло.
Цитат:
The oil is too thick causing the passages to become clogged due to lack of oil flow to and from the camshaft phasers.

Добавките за прочистване на двигателя преди смяна на маслото обикновенно се препоръчва да се налеят и колата да работи на място 15-20 мин на ниски обороти. След което маслото да се смени веднага. Аз не бих карал 300 км с такава добавка в маслото.

Вто Юли 10, 2018 7:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Маслото ми е : http://www.bardahl.bg/bg/product/a/6120
Карам вече втора смяна с него и съм доволен,не го гори,нямам забележки към него.Относно добавката за маслото,доколкото разбрах по моето лаишко мнение,тя не е тип флъш,но повече не мога да кажа.Грешките съм ги прочитал с OBD2 комуникатор,като ми казаха че тестера на Субару ги четял по по-различен начин,просто трябваше да ги махна понеже бях далече от града.

Сря Юли 11, 2018 7:39 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 18, 2021 6:10 pm
Мнения: 5
Местоположение: София
Автомобил: Subaru forester
Телефон: 0877526382
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей те на всички ,имам трибека от скоро след ремон на клапани шлайфане на глави и всичко останало по ревизиране на мотора започнаха да излизат грешки p0021във червено и p0011във жълто и цялата кола започва да се тресе а и много трудно пали.Колата е направена по професионален начин.Моля дайте мнения.Субару трибека б9 H6 мотора.Поздрави!

Пон Яну 18, 2021 8:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей колега,

Благодаря, че си ползвал търсачката. Ще трябва да посетиш сервиз за точна диагностика, защото не може да се даде точна дефиниция така и проблема може да е сериозен.
В повечето случаи става дума за ocv - oil control valve, но тук може да има и други причини

https://forums.nasioc.com/forums/showth ... ?t=1351219

viewtopic.php?f=4&t=21384&p=301994&hilit=Ocv#p301994

Пон Яну 18, 2021 9:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dendim и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор