Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:24 pm



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Крайно гърне 2бр Outback 2.5 2005г. (потропват отвътре) 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Юни 11, 2017 8:00 pm
Мнения: 11
Автомобил: Аутбек 2.5 165к.с.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
Крайните две гърнета потропват. Ужасно ме дразни. Не обичам да потропва нещо по колата.
Еднто наскоро го смених с друго оригинално втора ръка. Старото ми се оказа в ужасно състояние. Отвътре му изпаднаха чарколяците а отгоре беше сериозно игнило.
След смяната новото (вотра ръка) се оказа че и то нещо не е наред. Отдолу като го чукнеш с ръка дрънчи сериозно. Почукнах и второто гърне и то същото.
На външен вид изглеждат здрави. Но нещо вътре явно са заминали.

Моля за съвет: Да търся ли втора употреба и да се надявам да не се прецакам пак? Нови ли да купя? - Не знам дали няма да са твърде скъпи? Ако пък имате човек от който сте доволен, да ми го препоръчате. Ще я закарам и да я прегледат. Може да измислят нещо друго.

Благодаря ВИ.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Авг 31, 2018 11:15 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега сменяй ги с нови, не се занимавай с глупости. Като ,,чукна в Гугъл,, , това е първото нещо което ми излиза....
http://www.vito03.com/exhausts/6241
https://store.emk-33.com/product/131266 ... -vito.html
това е едно и също гърне, но....предполагам ще излязат и други варианти на други производители и така...Разбира се като качество...нямам представа как ще са, но въпросът е че ги има. Може да пробваш и с колегите, които се занимават с продажба на авточасти. Има и вариант да ти направят и цялата генерация - например. При мен задно ляво е тръгнало по същия начин-потропва, но е още в начална фаза :D . Лично за мен не е вариант с гърне втора ръка, ноооо всеки си знае.

Пет Авг 31, 2018 1:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2017 8:00 pm
Мнения: 11
Автомобил: Аутбек 2.5 165к.с.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ами тази цена от 100лв за ново (предполагам тези са заместители на оригинални) си заслужава.
Нали вече веднъж купих едно втора ръка за 50лв. И пак трябва да го сменям.
Принципно предпочитам да влезна в сервиза да кажат това толкова труд толкова. Плащам и заминавам. Въпроса е да е качествено.
Във фейсбук групата едно момче май точно от ЕМ комплект си е купувал гърнетата заедно с монтажа. И май и аз ще направя същото. Чакам да прати снимка да видя как е изпълнението.

Пет Авг 31, 2018 2:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз препоръчвам полските на полмостров , по около 105лв идва броя , гарантирано по качествени от вито03.

Пет Авг 31, 2018 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Провери дали от 3.0 е същото. Ако е, имам здраво и ще ти го подаря.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Съб Сеп 01, 2018 7:01 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Потърси в английския ebay гърнета от Spec B.
Prodrive-ски са в доста случаи, като дали са такива го пише на накрайника, а и са от неръждавейка.
Ако не сменяш нищо друго освен гърнета, то с тия ще чуеш нещо приятно на празен ход, но почти нищо няма да се промени в движение.
Лошото като сложиш такива гърнета е, че после ще ти се прииска и цяла генерация, която не хваща ръжда :D

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Съб Сеп 01, 2018 8:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2017 8:00 pm
Мнения: 11
Автомобил: Аутбек 2.5 165к.с.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Вчера гледах колата отдолу. Оказва се че от средното гърне назад трябва освен двете крайни гърнета трябва да си сменя и тръбите. Имат малко ръжда а на едно място има дупка с размер на слим цигара.
Така че съм почти за нова генерация. Дадоха ми телефона на сервиз в деужба. Ще ходя там след седмица за оглед и оферта.

Колега DJano благодаря. Но ми трябват две. Ако подариш едното другото ново. Може би по добре да взимам направо две нови и нови тръби

Пон Сеп 03, 2018 10:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, по-добре 2 нови. Ако решиш все пак ми драсни лично :good:

Сря Сеп 05, 2018 11:58 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор