Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Крайно гърне 2бр Outback 2.5 2005г. (потропват отвътре) 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Юни 11, 2017 8:00 pm
Мнения: 11
Автомобил: Аутбек 2.5 165к.с.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
Крайните две гърнета потропват. Ужасно ме дразни. Не обичам да потропва нещо по колата.
Еднто наскоро го смених с друго оригинално втора ръка. Старото ми се оказа в ужасно състояние. Отвътре му изпаднаха чарколяците а отгоре беше сериозно игнило.
След смяната новото (вотра ръка) се оказа че и то нещо не е наред. Отдолу като го чукнеш с ръка дрънчи сериозно. Почукнах и второто гърне и то същото.
На външен вид изглеждат здрави. Но нещо вътре явно са заминали.

Моля за съвет: Да търся ли втора употреба и да се надявам да не се прецакам пак? Нови ли да купя? - Не знам дали няма да са твърде скъпи? Ако пък имате човек от който сте доволен, да ми го препоръчате. Ще я закарам и да я прегледат. Може да измислят нещо друго.

Благодаря ВИ.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Авг 31, 2018 11:15 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега сменяй ги с нови, не се занимавай с глупости. Като ,,чукна в Гугъл,, , това е първото нещо което ми излиза....
http://www.vito03.com/exhausts/6241
https://store.emk-33.com/product/131266 ... -vito.html
това е едно и също гърне, но....предполагам ще излязат и други варианти на други производители и така...Разбира се като качество...нямам представа как ще са, но въпросът е че ги има. Може да пробваш и с колегите, които се занимават с продажба на авточасти. Има и вариант да ти направят и цялата генерация - например. При мен задно ляво е тръгнало по същия начин-потропва, но е още в начална фаза :D . Лично за мен не е вариант с гърне втора ръка, ноооо всеки си знае.

Пет Авг 31, 2018 1:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2017 8:00 pm
Мнения: 11
Автомобил: Аутбек 2.5 165к.с.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ами тази цена от 100лв за ново (предполагам тези са заместители на оригинални) си заслужава.
Нали вече веднъж купих едно втора ръка за 50лв. И пак трябва да го сменям.
Принципно предпочитам да влезна в сервиза да кажат това толкова труд толкова. Плащам и заминавам. Въпроса е да е качествено.
Във фейсбук групата едно момче май точно от ЕМ комплект си е купувал гърнетата заедно с монтажа. И май и аз ще направя същото. Чакам да прати снимка да видя как е изпълнението.

Пет Авг 31, 2018 2:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 351
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз препоръчвам полските на полмостров , по около 105лв идва броя , гарантирано по качествени от вито03.

Пет Авг 31, 2018 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Провери дали от 3.0 е същото. Ако е, имам здраво и ще ти го подаря.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Съб Сеп 01, 2018 7:01 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Потърси в английския ebay гърнета от Spec B.
Prodrive-ски са в доста случаи, като дали са такива го пише на накрайника, а и са от неръждавейка.
Ако не сменяш нищо друго освен гърнета, то с тия ще чуеш нещо приятно на празен ход, но почти нищо няма да се промени в движение.
Лошото като сложиш такива гърнета е, че после ще ти се прииска и цяла генерация, която не хваща ръжда :D

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Съб Сеп 01, 2018 8:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2017 8:00 pm
Мнения: 11
Автомобил: Аутбек 2.5 165к.с.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Вчера гледах колата отдолу. Оказва се че от средното гърне назад трябва освен двете крайни гърнета трябва да си сменя и тръбите. Имат малко ръжда а на едно място има дупка с размер на слим цигара.
Така че съм почти за нова генерация. Дадоха ми телефона на сервиз в деужба. Ще ходя там след седмица за оглед и оферта.

Колега DJano благодаря. Но ми трябват две. Ако подариш едното другото ново. Може би по добре да взимам направо две нови и нови тръби

Пон Сеп 03, 2018 10:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, по-добре 2 нови. Ако решиш все пак ми драсни лично :good:

Сря Сеп 05, 2018 11:58 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор