Отговори на тема
 Нов член на групата с Аутбек 2002г.2.5 A/T 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Окт 19, 2018 9:10 pm
Постове: 9
Местоположение: Троян
Автомобил: Subaru Outback 2.5 A/T 2002г.
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,колеги.
Преди няколко дни купих Субару Аутбек 2.5 (EJ25)А/Т 2002г..Главно ще го кара жена ми и то на къси разстояния(6-7хил.км.годишно).Живеем в троянският Балкан и затова избрах Субару. След покупката и регистрацията съм направил следното:
1.Купих му четири чисто нови гуми 215/60/16,марка Сайбърлинк.По лиценз на Бриджстоун са и се правят в Италия.
2.Обслужих моторът,като смених: ангенажен ремък с ролки,водна помпа,антифриз,масло,въздушен,маслен и поленов филтър,двата обслужващи ремъка и ролките им.
3.Обслужих скоростната кутия и смених 5л.масло и филтъра.
4.Сменено е маслото на двата диференциала.Общо 2л.
Цялостното обслужване излезе 1120лв.,като са използвани части Гейтс и масла Фукс.Някой ако се интересува, мога да дам и номера на частите.В тази цена е и труд на майстора.Гумите излязоха 404лв.и монтаж с баланс 38лв.
Въпросите ми са:
1.Има ли някой мнение за тези гуми?
2.Колко литра масло събира EJ25 до максимума на щеката?
3.Четох тук,че кутията събира 9л.,но при смяна хваща реално 6 или 7 литра.Защо при мен може да събере по-малко от 5 литра?На щеката е в нормата при топъл и студен мотор.Скоростите си включват перфектно и всички режими работят безотказно.
4.Помогнете с намиране на стъкло за пасажерско огледало,електрическо с подгрев.Никъде не намерих да се продава отделно.
Ако съм пропуснал нещо в обслужването,моля да ми посочите пропуските.
Предварително Ви благодаря.

Вто Окт 23, 2018 7:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Постове: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=1&t=15245

Почети малко и после питай, че не си първият нито последният, а не е готино да преповтаряме едно и също за всеки нов член.

Добре дошъл в сектата и безаварийни километри!

Вто Окт 23, 2018 7:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 19, 2018 9:10 pm
Постове: 9
Местоположение: Троян
Автомобил: Subaru Outback 2.5 A/T 2002г.
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря за линкът.Намерих тема за АСК (с файл на английски) и ще се опитам да си отговоря на въпроса с маслото.
П.П.
Сменил съм много коли,но това ми е първо Субару.Очарован съм от марката и се надявам приятните впечатления да се запазят и по-нататък.

Вто Окт 23, 2018 8:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Постове: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При първият сняг ще разбереш какво е да караш тази кола :cool: .
Смени си и свещите с ОЕМ такива.
Стъклото не се продава отделно, т.е. търсиш огледало ако те дразни толкова.

Форумът има търсачка и поле за гуугъл търсене, които са доста полезни - отдели време и ги ползвай да почетеш, архива ни е огромен...аз четох 1 месец, а беше 2007г :D

И преди да ти хрумне да се дрифтиш, опознай колата и не рискувай в завои с газта. Колата има ли бутон VDC?

Вто Окт 23, 2018 9:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Окт 19, 2018 9:10 pm
Постове: 9
Местоположение: Троян
Автомобил: Subaru Outback 2.5 A/T 2002г.
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Да,колата има VDC бутон.Доколкото съм разбрал от форумът,това е стабилизиращата програма на Субару.Има и режим POWER и HOLD на кутията.Първият кара автомата да сменя скоростите,след 5500об.,а втория има функцията да държи като моторна спирачка( може би за зимни условия).
Свещите ги сменихме с NJK,но съм забравил да ги напиша в първия пост,за което се извинявам.
За дрифт ми е минало времето вече :D на 34г.съм,но ще го пробвам още при първи сняг :D
Ако греша за режимите на автомата и VDC,поправи ме.

Вто Окт 23, 2018 10:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 46 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор