Отговори на тема
 Горд собственик съм вече и аз! 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Ное 11, 2018 7:30 pm
Постове: 11
Автомобил: Subaro Outback
Телефон: 0896625888
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги ! Вече и аз мога да се похваля с новата ми придобивка , а тя е Outback 2,5l AT 2005.
От години насам точа зъби за точно тази кола, и все нещо се случва и не идваше момента. Брат ми има Outback , даже и майка ми има outback ( H6 ), а аз клетия все се разминавах с мечтата. За радост вече е налице , но имам няколко запитвания относно нея.
Та какво да кажа, родом от Италия , баба я е карала и е ходила до магазина , и така само 182 000 пъти . Добре напудрена за продаване , лъскавичка от където и да я погледнеш , НО доста похлопва отзад. ( явно бабичката здраво я е карала ) Та, обслужих я по мотора , и дойде време на окачването. Като слязох под нея и гледката не ми хареса особено. Трябва предни тампони на носачите, биалети ( всичките ) задни тампони на дифа, тампони на щангите ( всичките ) заден десен лагер ( баси бабата) , и основния въпрос- Гледам задните амортесьори доста хлопат в тампоните си доло. Има ли вариант да се намерят само тампони или трябва да сменям целите амортесьори. Вторият ми въпрос е също интересен. Абе гледам го това комби и ми се струва , че малко й виси задницата. Това едва ли се дължи на гръмналите тампони на амортесьорите и питам от какво е ? Някой имал ли е следния пролем и как го е решил. Нови пружини ли ? Подложки ли ?
Надявам се някой колега да се е сблъсквал с това и да има адекватно решение на малкият ми висящ проблем.

Нед Ное 25, 2018 11:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Постове: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:facepalm:
Направо незнам що си я взел тая кола, след като в семеиството имате няколко би трябвало малко поне да си наясно.
Общо взето нищо нее страшно стига банковата сметка да стигне.
Отзад щом е виснала и с разбити долни тампони направо си за 2амортисьора с пружини, и сменяш наред докато я оправиш или ти свършат парите.

Все пак Честито.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm
 13

Пон Ное 26, 2018 11:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Ное 11, 2018 7:30 pm
Постове: 11
Автомобил: Subaro Outback
Телефон: 0896625888
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за критиката колега !
Купих колата малко по спешност , пък и не съм имал възможността да я огледам АЗ при покупката. Направо ми я докараха до Варна и малко на свършен факт. В крайна сметка аз съм си доволен от покупката. Да , вярно има доста за правене по окачването, но ми се искаше да се размина поне с амортисьорите.
Обаче ! Колата се кара като детска играчка, супер директна, леко твърдичка, добре спира, разхода също много ми херасва , абе мечта си е ! :giggle:

Вто Ное 27, 2018 2:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Постове: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ти гледаи да е само окачване.
За спирането спира но нее кои знае какво, и на нея бързо и загряват спирачките, но за шьофиране по охраниченията става.

Прави всичко, слагаи качествени оригинални части, за да ти служи дълго.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Вто Ное 27, 2018 6:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: GodDamn, opelcrumper и 23 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор