Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Дневни светлини на Аутбек 2015- 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Май 11, 2010 4:31 pm
Мнения: 141
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback 3.6R 2016
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги! Аутбека ми е 2016г. Канадски, на който дневните свелини са от вътрешната страна до ксеноновите фарове, към решетката и светят жълто/оранжево! Около фаровете има ЛЕД, който свети заедно с ксенона, като е включен. Ако съм на габарити свети само леда, но вкюча ли на D, изгасва и пак светват жълтите дневни! Въпросът ми е, може ли да се направи, за дневни да свети само Лед-а, както е при европейските аутбеци!

Чет Мар 24, 2022 4:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 16, 2007 7:56 pm
Мнения: 749
Местоположение: Русе, БГ
Skype: miroslav.marinov2454
Автомобил: Subaru Outback 3.6, 2018
Телефон: 0889997071
Рейтинг: 88
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така е направена, дневните светват , когато си на скорост и не си на ръчна. При теб дневните са оранжеви. Другите покрай ксенона са само габарити. Не могат да светят като дневни без външна намеса, предполагам. При мен светят, но фара е друг модел.

_________________
0889997071

Чет Мар 24, 2022 9:49 pm
Върнете се в началото
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 09, 2014 11:39 am
Мнения: 92
Местоположение: Монтана
Автомобил: Outback B15-3.6R 2020г.
Телефон: 0885284389
Рейтинг: 123
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това, кои светлини ще бъдат "дневни" е обусловено, не от това за кой пазар е автомобилът, а от от годината на производство.

При първите b15-ки, за дневни се използва халогенната крушка на дългите светлини. Свети "оранжево" защото когато е в режим дневни светлини, не свети на 100%.
LED лентата по очертанието на фара си е само габарит. Яркостта не е достатъчна, за да се използва за дневни светлини.

При фейслифта на b15, фарът е изцяло нов. Няма халогенна крушка, нито ксенон. И късите и дългите светлини са LED, в една секция на фара са, с обща лупа.
Там LED лентата по периферията на фара, вече има две степени на яркост и се използва освен за габарит, където свети по слабо, като при моделите преди фейслифта и като drl, но със по-голяма яркост.

Преправянета при по-стария модел, на това за дневни да се ползва LED габарита, може и да е възможно чисто електрически, но не е удачно заради ниското ниво на яркост. Освен ако не се направи така, че диодите да светят по-ярко, когато са в режим дневни светлини, което въобще не съм сигурен, че може да стане. Много е вероятно в новия фар, освен електрониката, която ги управлява и самите диодите от тази лента да са друг вид.

_________________
Никога не забравяй, че истинността на казаното, няма отношение към компетентността на говорещия!

Чет Мар 24, 2022 11:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Май 11, 2010 4:31 pm
Мнения: 141
Местоположение: Sofia
Автомобил: Outback 3.6R 2016
Рейтинг: 13
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря за коментарите! Ориентирах се! :)

Пет Мар 25, 2022 11:04 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 2:12 pm
Мнения: 243
Автомобил: Outback 2.5 AT 2002 и 2.5 2016
Рейтинг: 85
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, реши ли проблема със DRL и ако да , как ?
Моля сподели

Пон Дек 19, 2022 3:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор