Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
 Как да не се гаси радиото докато палим колата? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет,

от години ме дразни (на всички коли) това, че когато завърташ ключа и радиото се рестартира.
Навремето беше добре, само със CD/Radio, но сегашните "мултимедийни" системи им отнема едно ~5-8 секунди докато се освестят. Което си е дразнещо.
Наскоро карах един Nissan Sentra (кола под наем), и там тоя проблем го нямаше - направо бях като гръмнат!

Та, някой дали се е интересувал от този проблем? Да предлага решение?

Проучвам варианти, но не съм се спрял на нищо

поздрави!

Вто Мар 19, 2019 9:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко общо ще отговоря, но виждам 2 варианта:

- по спомен от схемите на моя убавец разпределението на захранването по отделните линии в колата се контролира от превключвателя за ключа на колата и единия вариант е да се добави допълнителен проводник от позицията за стартер към радиото. Тук обаче ще трябва да се добавят два диода за всеки захранващ проводник влизащ в радиото, така че катода ("-") на диодите е към радиото.

- горния вариант може да е проблематичен за радиото и процеса на палене понеже напрежението пада под номиналното и от тази гледна точка може би е по-добре втория проводник от горната схема да е свързан към нещо като малка захранваща банка със собствен акумулатор или голям кондензатор (~10-100 милифарада), което да осигури захранване за 5-10 секунди.

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Сря Мар 20, 2019 7:02 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор