Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:09 pm



Отговори на тема  [ 271 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Следваща
 Особености на Субару Аутбек IV ( 2010-2014 ) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Демонтажа е нечовешки, заврели са я тази рейка...преден мост долу, рециклира се, аз я направих при Любо и съм доволен (малко над 500лв, че правих и други работи и не помня точно), гаранция има и реглаж ми бяха направили.

Имам приятел със същия бек, който каза че след 100 000 км пак му се е разтропала леко - след абсолютно същия ремонт там (преди години), мисля че е поносимо ;) с нашите кратери.

Поздрави,

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов
 15

Сря Мар 24, 2021 2:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 23, 2012 9:18 am
Мнения: 229
Местоположение: Sofia
Автомобил: outback 2.5 '00
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Случайно някой да знае къде мога да си направя второ дистанционно/безконтактен ключ? И колко горе долу пари е?

Сря Мар 31, 2021 2:07 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Апр 11, 2021 11:40 am
Мнения: 11
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте!

Преди семдица се присъединих към семейството на Субару! Закупух Outback 2.5i AWD BiFuel 2011.

При пребиране към София, забелязах 2 проблема:
Заредих колата до горе с бензин и гас и след 70км, забелязах че стрелката отчитаща бензина е почнала да пада на долу, което ми се видя странно, при положение че карам на газ (сигурен съм защото след като се прибрах в София, 200км път, 2 от лампичките за газ бяха изгаснали). Това нещо нормално ли е за дадения модел / BiFuel "конфигурация"?
2рият проблем беше, мигаща червена лампичка за темепературата на водата. След 150-тия км каране по магистрала, забелязах че въпросната лампичка премигва от време на време. Това може ли да е заради препълнения резервоар с антифриз (розов на цвят), който беше изхвърлил хубаво количество след като вдигнах капака като пристигнах в София? Може ли да споделите дали розовия антифриз е добър за този тип кола или да търся нещо по конкретно с което се знае че няма проблем? Също така, ако не е от препълването с антифриз, какво може да предизвика този проблем? След като видях лампичката, пуснах парното да издуха малко, но забелязах че не духа топло ваобще. Духа адски студено като се намали градуса, но топло неще. Това дали е свързано с проблема или някое радиаторче е заминало или?

Можете ли да ми препоръчате майстор в София / Петричко, който разбира от дадения модел, за да направи пълна диагностика на колата и да ми каже кое трябва и кога трябва да се сменя, с кое да винамавам и кое да наблюдавам?

Фаровете са проблемни, доста слабо светят (късите). Можете ли да ми препоръчате някого, който ще може да ми помогне с тях?

Решил съм да слагам мултимедия (андроид с тъч). Тъй като колата е по-голяма от тези които съм карал до сега, ще ми трябва и парктроник с камерка за задно виждане. Мултимедията + пакртроника и камерката заедно ли трябва да се монтират и свържат или не е от голямо значение? Можете ли да ме насочите към майстор за тази цел?

Поръстърсих се из форума, но не намерих сходни проблеми, ако съм изпуснал, съжалявам!

Благодаря предварително за помощта!

Нед Апр 11, 2021 12:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 02, 2018 4:41 pm
Мнения: 56
Местоположение: Варна
Автомобил: Оpel Vectrolet, Outback 2,5 '10
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Цитат:
Заредих колата до горе с бензин и гас и след 70км, забелязах че стрелката отчитаща бензина е почнала да пада на долу, което ми се видя странно, при положение че карам на газ

Нормално е. След последващо стартиране, стрелката си идва на мястото.
За другите въпроси има много теми.

Нед Апр 11, 2021 2:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:51 pm
Мнения: 491
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0 ; Outback B13 H6
Рейтинг: 209
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Lqndo написа:
Здравейте!

......
2рият проблем беше, мигаща червена лампичка за темепературата на водата. След 150-тия км каране по магистрала, забелязах че въпросната лампичка премигва от време на време. Това може ли да е заради препълнения резервоар с антифриз (розов на цвят), който беше изхвърлил хубаво количество след като вдигнах капака като пристигнах в София? Може ли да споделите дали розовия антифриз е добър за този тип кола или да търся нещо по конкретно с което се знае че няма проблем? Също така, ако не е от препълването с антифриз, какво може да предизвика този проблем? След като видях лампичката, пуснах парното да издуха малко, но забелязах че не духа топло ваобще. Духа адски студено като се намали градуса, но топло неще. Това дали е свързано с проблема или някое радиаторче е заминало или?

....




Не я карай така колата. Това ,може и да си е много сериозен проблем на който цената може и да не ти хареса. Има тема в белите сервизи. Ходи да ти видят колата и стискай палци да не е това което предполагам :good:

_________________
Subaru XV Premium 2.0 `18
Subaru Outback H6 3.0 `05
Subaru Outback H6 3.0 `03
Subaru Outback 2.5 `98 USA
Subaru Legacy 2.2i GX `95
Toyota Corolla D4D `06
Skoda Octavia AXR `07
LR Discovery 300Tdi `96

Пон Апр 12, 2021 10:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 25, 2014 9:31 am
Мнения: 415
Местоположение: София
Автомобил: Outback '99 AT, B14, 3.6 Executive
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

2 особенности забелязах след няколко месеца каране. Първо, че не мога да намеря изхода за 12V в багажника. В ръководството пише, че е отляво точно под лостчето за сваляне на седалката, но при мен няма. Колата е европейка. И второ, че в инструкцията пише, че като е Keyless има дилърска опция за отдалечено палене. На мен тази опция ще ми свърши много добра работа. Пробвах както е описано в ръководството, но нъцки. Къде или как мога да проверя?


Поздрави,
Лазар

_________________
If in doubt.......FLAT 6

Не карам пил и не пия карал.

... важно е да знаеш числата колко са ти...

Сря Май 12, 2021 8:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2018 6:54 pm
Мнения: 86
Местоположение: Пловдив
Автомобил: '08 Outback H6
Рейтинг: 154
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей, колега,
Когато търсих изход за 12в за моя бек В13, от цялото четене останах с впечатление, че почти всички американки имат, но европейските бройки са били с опция за добавяне, ако собственикът си го поръча. Но всички коли имат предварително окабеляване и трябва да се добави само буксата (имам тема в направи си сам за B13,можеш да погледнеш там за повече информация). Предполагам, че и за B14 е същата работа. Надявам се да съм помогнал.
Поздрави

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Сря Май 12, 2021 10:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 19, 2021 12:29 pm
Мнения: 18
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
Има ли разлика в междуболтовото разстояние на Оутбек 4 (2010-14) при колите за американския и за европейския пазар? Всички ли са 5х100?
Поздрави,

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Съб Май 22, 2021 9:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет, прави ми впечатление, че на таблото с приборите при B14 преди фейслифта няма стрелка за температурата на охлаждащата течност, както и при много други модели (забелязвам, че при фейслифта са я върнали обратно). Има само лампа, за която намерих единствено ограничена информация за моделите за американския и канадския пазар, където просто пише, че има 3 режима - синя светлина, мигащо червено за предупреждение и постоянно червено вече за прилично надвишаване на определена температура (естествено и тотално НЕсветещо състояние, индикиращо, че всичко би трябвало да е наред). Никъде обаче не намерих информация, дали при европейките е същото поведението на лампата, както и за праговете, при които светва и съответно изгасва в различните режими. Вярвам, че не съм първия, задавал (си) тези въпроси, но аз поне не намерих отговор (явно е по-специфичен въпрос за търсене). Ще се радвам да споделите, ако имате някаква информация по въпроса.

Чет Юни 03, 2021 7:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
zarrick написа:
Здравейте,
Има ли разлика в междуболтовото разстояние на Оутбек 4 (2010-14) при колите за американския и за европейския пазар? Всички ли са 5х100?
Поздрави,

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Няма разлика, всички са 5х100мм. След 2014 за всички пазари минават на 5х114.3мм.
https://www.wheel-size.com/size/subaru/outback/2010/

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Чет Юни 03, 2021 6:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юни 02, 2018 4:41 pm
Мнения: 56
Местоположение: Варна
Автомобил: Оpel Vectrolet, Outback 2,5 '10
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kerekovski написа:

П.П. Намерих я рейката, как изглежда, има електромотор на самата нея, но остава въпросът, някой успява ли да се справи с тропането и на каква цена?


Здравей, колега.

Тропането при мен изчезна след смяна на камък и пружина при Пламен (Варна). :good:
Удоволствието е несравнимо!!!
Частите струват 50 лв.
Ако се разровиш и сам можеш да го направиш.
Жалкото е, че аз нямам времето :(


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 30

Чет Юни 03, 2021 10:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 13, 2021 4:45 pm
Мнения: 1
Автомобил: Chevrolet Calos
Телефон: 0888074072
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей колега! Обмислям покупката на автомобил и съм се спрял на твоя Outback 3.6 2012. Може ли да те помоля за малко информация относно това дали я караш на бензин/газ, ежедневно ли я шофираш и какъв е разхода. Благодаря!

AIA написа:
Здравейте колеги,

След кратка пауза :) смятам да се завърна към голямото семейство на Субару.

Обмислям покупката на Outback 3,6 IV-та генерация, автомат, до тук добре.

Поразгледах, попрочетох, но, възникват два въпроса:
1. Автомата
- в два варианта: 5 степенен автомат и Lineatronic CVT
Като се различават по селектора зад лоста за скорости..
(не знам дали съм прав, това е въпроса...)
Предимствата на едната и другата са ми известни, от към разход и възможности за теглене... но до там, реално, за мен по-скоро няма значение коя ще е... евентуално ако взема каравана в последствие...

2. McIntosh; R Limited; Exclusive;
- и други, знайни и не знайни означения от българските авто търгаши...

Реално, каква е разликата, освен декоративните елементи и озвучаването?

Ще съм благодарен и се надявам скоро да се похваля с новото лично мпс!

Съб Юни 05, 2021 11:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой знае ли, какъв е размерът на оригиналната патерица на Б14 3.6 европейка? Пълноразмерните гуми са 225/60/17.

Чет Юни 10, 2021 8:11 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 6:57 am
Мнения: 593
Местоположение: София
Автомобил: 2011 Subaru Outback 2.5i CVT Ltd.
Рейтинг: 178
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това е за Аутбек 2.5i:
Прикачени файлове:
Temp spare tire.JPG


Може и да е същото за 3.6...


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Юни 12, 2021 9:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако си с 225/60/17 и ще ползваш този размер занапред, то патерицата трябва да отговаря на него, както колегата PitM е посочил по горе - в willtheyfit.com може да си сравниш с 145/8017

Съб Юни 12, 2021 10:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Такава излиза, да, мерси :) Сега остава да си намеря патерица с този размер - 145/80R17, че към колата имам една по-малка, която очевидно не е от тая кола - 125/70R18.

Вто Юни 15, 2021 5:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 19, 2021 12:29 pm
Мнения: 18
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
Кое е за предпочитане като ниво на обурудване за моделите с навигация: Макинтош или стандартния.
Кога колата е обурудвана с Харман Кардон? Тази озвучителна система монтира ли се на колите с Макинтош?
Как мога да се ориентирам и да разпозная по снимките дали е Харман или със стандартната мутимедия и озвучаване за модела. Надписа до колко е меродавен?
Благодаря!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Сря Юни 23, 2021 4:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 02, 2018 5:34 pm
Мнения: 41
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Outback 3.6
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
zarrick написа:
Здравейте,
Кое е за предпочитане като ниво на обурудване за моделите с навигация: Макинтош или стандартния.
Кога колата е обурудвана с Харман Кардон? Тази озвучителна система монтира ли се на колите с Макинтош?
Как мога да се ориентирам и да разпозная по снимките дали е Харман или със стандартната мутимедия и озвучаване за модела. Надписа до колко е меродавен?
Благодаря!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Макинтош е за предпочитане. Стандартната аудио система не блестяла с особени качества. То и Макинтоша не е нещо впечатляващо, ама пак по-добре да го има :)
С Харман май се оборудват само "американките". Няма как колата да е и с Харман, и с Макинтош, това са просто две различни фирми за аудио оборудване.
Не знам как се различава Хармана (май има надписи на колоните във вратите, но може и да бъркам), Макинтоша се познава по-лесно, централната конзола е в по-тъмен цвят и самия панел на навигацията е черен, има и надпис McIntosh на капачето за диска на навигацията. Стандартната е с по-светъл панел, на капачето пише DVD.

Сря Юни 23, 2021 5:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Моята е стандартната аудиосистема с навигацията и големия дисплей и наистина не блести изобщо със звук. Като функционалност за годините си е съвсем ок, но звук просто няма. Не съм се качвал в кола с Макинтош, за да чуя там какво е положението, но стандартния Kenwood на B13-ката ми звучи пъти по-добре, а и той сам по себе си не блести :D ТОВА е стандартното аудио при европейките, а ТОВА е Макинтоша (панелът за климатроника също е с тъмен цвят).

Вто Юни 29, 2021 7:57 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 16, 2021 2:51 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет. Сдобих се със Subaru Outback IV (2.5) и колата, поне за момента, е наистина чудесна. Имам нужда от малко помощ в избора на греди и куфар, защото трудно се ориентирам. Flush Rail 4008 на Thule изглеждат стандартен избор, но ми идват малко грозни по начина, по който стърчат отстрани. Дали има по-добри варианти? Също нещо, което не разбирам напълно - дали куфарите като цяло са пригодени за всякакви греди или съвместимостта по-скоро трябва да се съобрази?

Сря Юни 30, 2021 9:52 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 271 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dendim и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор