Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 7:17 am



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Няколко въпроса за Outback 2006, 2.5 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Фев 24, 2024 6:51 pm
Мнения: 1
Автомобил: Outback 2.5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет на всички! Отскоро смених старото Легаси с Аутбек 2.5 (внос от Щатите, предполагам е от значение). И имам разбира се доста въпроси.
Преди да бъда смъмрен, искам да кажа че чета форума активно и поне досега не съм намерил отговор на няколко въпроса... Ето и какви са те:

1. Тъй като имам голям страх, че ще начупя някоя пластмаса от интериора (това не е само за този въпрос, а по принцип някак ми изглеждат нежни) и не мога да разбера дали/как се регулира волана във височина. Идва ми доста ниско, между основата му горе и арматурното табло има буквално почти 1 см разстояние и виждам всякакви чаркове навътре. Под волана има една стърчаща правоъгълна пластмаса, но колкото и да ви звучи смешно... Натисках, опитвах да дръпна, да бутна... Е, не помръдва. Знам, че е глупав въпрос, но ако може някой накратко да поясни?
2. Както вече казах, пластмасите в купето ми изглеждат доооста нежни, но най-много ме дразнят едни детайли, които са като рамки около предните дръжки на вратите. Цялата кора на вратата е що годе добре, но тези тесни детайли, които обграждат дръжките за отваряне, просто лепнат зверски. Четох доста из нета, на места пише че определени препарати за табло премахват това лепнене. А интересното е, че прерових магазини за авточасти втора употреба... И има или цяла кора за предни врати, или само брава/дръжка. Което ме навежда на мисълта, че тези елементи може би са част от цялата кора и не подлежат на смяна. Ако някой има подобен опит, моля да сподели...
3. Ясно е, че за кола от САЩ всичко е в мили/фаренхайти и във форума има чудесна тема как може да се преправи в нормални единици... Ще се заема, но ме притеснява, че се разглобява цялата средна конзола за целта. Моля накратко да споделите лесно ли е това разглобяване и после при сглобяване не почва ли цялата да тропа и скърца?
4. За мое учудване се оказа, че на задната (5та врата) елемента между двата стопа, над регистрационния номер е пак пластмаса. Старото ми Легаси (2002) е така, но бях убеден, че при новия модел Легаси/Аутбек това е премахнато и си е най-обикновена ламарина... Вглеждайки се обаче, намерих 2-3 много малки пукнатини и съм убеден, че това е пластмасов елемент, който е от край до край над табелата. И това търсих да закупя из нета, но не го намирам като отделна част. И при мен този елемент е черен, каквато е и цялата кола... Това ще рече, че трябва да го търся по моргите от черна кола? Тоест самата пластмаса е черна? Или подлежи на боядисване? Знам, глупав въпрос... Но просто бях 200% убеден, че с този модел ще забравя за такива средни пластмаси по петата врата отзад...
5. При регистрация са му сложили нормални BG табели отпред и отзад. Да, но отзад е предвидено за тези американските, които са почти квадрат... И сега под номера ми се виждат 2 дупки. Не ми се сменя цял заден капак заради това, но имате ли идея дали мога да поискам в КАТ от този тип табели за отзад само? Като разбира се не ми се занимава да сменям регистрации и т.н. Тоест иска ми се като в някоя бяла държава да отида, да си платя една табела и да ми я дадат със настоящата регистрация... Но надали :) Та, ако някой се е сблъсквал с това, моля да сподели има ли начин и какъв :)

Със сигурност имам и ще имам и други питания, но към момента (карам колата само от седмица) тези са ми най-важните... Харесва ми машинката, но на първо четене старото ми Легаси е по-дуракоустойчиво :)

Благодаря предварително!

Сря Мар 06, 2024 6:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор