Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Съвместимост на автоматични кутии за аутбек 2-ра генерация 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Май 04, 2019 8:20 pm
Мнения: 5
Автомобил: Outback 2.5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги.Нов съм в форума.По принуда пускам тази тема,понеже не успях да намеря подобна на тази.
От 3 месеца съм собственик на аутбек 2000г.(по точно Жена ми)И за зла беда,след 4000км. вече строшен.Преди 2 месеца профилактирах глави заради теч на антифриз,но заради запушен смукател преди 2 дена притрака биела и коляновия вал е за коша.Както и да е,лошото е че без да имам хабер че автомат не се тегли,го теглих на неутрална около 100км.На 2 пъти,кутията завъртя двигателя и сега като гледам вече има щети и по нея.Та питането ми е:Каква е съвместимоста на повечето кутии на този модел аутбек.Моята кутия е:TZ1A4ZFABA или 31000AD750.(поне това намиеам като инфо)Каква кутия мога да ползвам на този аутбек.Доклокото разбрах повечето 2.5 са с краен диф 4.44(различен от на легаси)Мога ли да сложа кутия с вдц и ще имам ли проблеми с еку-то на кутията?Много малко намерих по тази тема и то предимно в чужди форуми.Ако някой може да помогне,че трябва да я изправя на крака.Благодаря и лека вечер!

Съб Май 04, 2019 9:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, а как търси инфо, че с един прост гугъл извадих сумати неща, да не говорим че и във форума е писано за този проблем?

Ето тук:

viewtopic.php?f=5&t=21465

Това ти е за справка:

https://legacypic.uk/transmission/searc ... tz1a4zfaba


Напасвал съм кутия без ВТД към такава с ВТД, така че би трябвало и обратното да не е проблем, по-скоро ще ти трябва заден диференциал, който да съвпада с предавателното число на кутията.
Като се има предвид колко струва един ремонт на кутия ( мин. 2к лв ) и каква е гаранцията за кутия втора ръка, то по-долният линк е най-разумното решение, но ще трябва да си намериш и заден диф ( т.е. погледни линк 1, ако не си проследил мисълта ми досега ):

https://www.ebay.co.uk/itm/NEW-SUBARU-O ... SwHcdcwHuF

тук се проверява какво що е и т.н.
http://opposedforces.com/parts/legacy/e ... _assembly/

Успех!

Съб Май 04, 2019 10:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 04, 2019 8:20 pm
Мнения: 5
Автомобил: Outback 2.5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ей човек,златен си.От 2 дена се ровя,но това не успях да намеря.Нямам гаранция за 2-ра ръка кутия,но честно казано с ремонт на автомат не ми се занимава.Намерил съм няколко варианта за кутия,единия от които си е с касов бон и фактура,което донякъде ме устройва.Но все пак си е прасе в торба.
Проследих ти мисълта и ще поумувам над варианта нова!

пп.Много благодаря за линковете още веднъж. :good:

Нед Май 05, 2019 6:36 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Авг 29, 2011 7:33 pm
Мнения: 98
Местоположение: русе
Автомобил: subaru outback 2.5 AT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ако ти трябва заден диф 4.44 имам . За цена каквото кажеш че ми се пречка само. Въпреки че щом твоя е 2.5 outback значи и ти си 4.44. По спомен H6 бяха само 4.11

Нед Май 05, 2019 10:22 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор