Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:22 pm



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
 Проблеми с електрониката - Outback 2016 - 3,6R 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Юни 03, 2019 8:24 pm
Мнения: 7
Автомобил: Subaru Outback 3.6 Limited
Телефон: 0897978001
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Привет на всички!
Ненадейно, онзи ден се появи странен проблем с електрониката на колата. По време на движение, излезе сигнал на таблото EYE SIGHT OFF, появиха се индикатори за изключени системи за предотвратяване на сблъсък и напускане на лентата. Незабавно след това излезе и надпис ENGINE CHECK, като започна да примигва и индикатора за движение в режим X-MODE - голямо светлинно и звуково шоу! На сутринта откачихме клемите на акумулатора за 15 мин., след което сигналите изчезнаха така внезапно, както се и появиха, EYE SIGHT-та си работеше и всичко беше о.к. За съжаление, след около 10 минути светлинното шоу се повтори. Закачихме колата на диагностика и майстора каза, че ENGINE CHECK е светнал поради проблем с катализатора /компютъра засича такава грешка, макар че колата е 60 000 км./, но за другите индикации не дава никакви грешки. Предположи, че заради катализатора е възможно да даде и останалите чекове, респ. да изключва EYE SIGHT и X-MODE. Ако всичко е от катализатора значи със смяната му, ще решим и другите въпроси. Проверени са всички букси и свързвания на EYE SIGHT-та под тавана и до таблото. Питанията ми са:
1. Възможно ли е, системите за сигурност да изключват заради проблем с катализатора или нещата не са свързани;
2. Къде мога да направя качествена диагностика на автомобила - моля препоръки на сервиз /може и на л.с./, защото очевидно проблема е сериозен и е нужен човек с опит по такава кола.

Ще съм много благодарен за компетентна помощ!

Вто Юли 02, 2019 4:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 03, 2013 12:23 am
Мнения: 217
Местоположение: Стамболийски
Skype: kvark1971
Автомобил: Outback Touring XT 2020
Телефон: 0893556828
Рейтинг: 313
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Щом имаш Engine check е нормално да ти се освятка цялото табло. EYE SIGHT се изключва на първо място, с цел безопасност. При мен по време на движение тя се изключва понякога за минута-две, друг път стои изключена 5-6 мин. Това при положение, че не е регистрирана никаква грешка. RAB-ът също от време на време дава OFF. Потърси читав диагностик, за да определите точната причина за грешката. Успех!

_________________
Outback Touring XT 2020
Outback 3.6R 2017 LPi
Forester XT 2.0DIT 2017
Outback 3.6 2010 LPi

Вто Юли 02, 2019 6:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 08, 2011 12:05 pm
Мнения: 220
Местоположение: Пловдив
Автомобил: CarBerry dccd Fory, LGT
Рейтинг: 426
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Както kvark каза.
За грешка свързана с катализатора може да има различни причини и е много вероятно катализаторът да си е наред, особено ако колата се кара и на газ.
Полезно би било да кажеш къде се намираш, за да получиш препоръки за любимите сервизи на хората. :)

_________________
Zubaru.tuninK

Сря Юли 03, 2019 10:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юни 03, 2019 8:24 pm
Мнения: 7
Автомобил: Subaru Outback 3.6 Limited
Телефон: 0897978001
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Благодаря за отговорите. Първо - автомобила няма газова уредба и никога не е имал. Най-вероятно, действително има проблем с единия катализатор, тъй като личи вдлъбнатина от удар /в камък или бордюр/ в предната му част, който сигурно е увредил питата. Така, че показанията на диагностиката на този етап се потвръждават и от огледа от вън. До колкото разбирам, това е и причината за изключването на EYE SIGHT и X-MODE. Сега дилемата е дали да поръчам нов катализатор или /както ме съветват повечето майстори/ да премахнем и двата. В тази насока ще съм благодарен за мнения.
От Благоевград съм, но мога да отида до сервиз където трябва - София, Пловдив и т.н.
Поздрави!

Сря Юли 03, 2019 1:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 08, 2011 12:05 pm
Мнения: 220
Местоположение: Пловдив
Автомобил: CarBerry dccd Fory, LGT
Рейтинг: 426
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Махането може да изглежда много лесно, но тази кола няма да е доволна само с някоя друга втулка. Коментирано е много пъти за корекциите на задните сонди и повлияването на променливото газоразпределение след махане на катализатори, освен забраната на грешките, които повечето майстори дори няма да могат да забранят.
Ще трябва да претеглиш плюсовете и минусите.

_________________
Zubaru.tuninK

Сря Юли 03, 2019 5:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 11:51 am
Мнения: 273
Местоположение: София
Автомобил: 2005 Impreza STI на 1.5бар газ
Рейтинг: 188
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според мен нов катализатор е най-доброто решение на проблема.

_________________
The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.
 15

Сря Юли 03, 2019 6:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юни 03, 2019 8:24 pm
Мнения: 7
Автомобил: Subaru Outback 3.6 Limited
Телефон: 0897978001
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
В общи линии, от това което изчетох в нета и руските форуми, везните клонят към нов катализатор. ](*,) Благодаря за мненията!

Сря Юли 03, 2019 8:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Pepi 77 написа:
В общи линии, от това което изчетох в нета и руските форуми, везните клонят към нов катализатор. ](*,) Благодаря за мненията!


Не бързай със заключенията, особено на база форуми. Мини през читав сервиз за диагностика преди да действаш с каквото и да е.

Сря Юли 03, 2019 9:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юни 03, 2019 8:24 pm
Мнения: 7
Автомобил: Subaru Outback 3.6 Limited
Телефон: 0897978001
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Ами аз питам за читав сервиз, конкретно за моя проблем, но до момента безрезултатно. :pardon:

Сря Юли 03, 2019 10:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Pepi 77 написа:
Ами аз питам за читав сервиз, конкретно за моя проблем, но до момента безрезултатно. :pardon:


Има тема за сервизи ( Любо, Митака, Агента, и т.н ) - София не е далеч

Чет Юли 04, 2019 6:32 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор