Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Повреден шибедах на Outback 2005 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Мар 27, 2017 8:03 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте фенове,

Вчера ми се счупи механизмът на предното стъкло на шибедаха. При опит за затваряне нещо изчатка и в момента от страната на шофьора стъклото е прибрано, а от другата страна не е.
Не мърда на никъде и с побутване нищо не става. От отворената страна намерих малко парче бяла пластмаса, но не успях да разбера точно от къде е. Очевидно има нещо счупено.

В момента целите ми са:
- Как да си затворя шибедаха преди да завали отново :D (план Б е грозен найлон оестествено)
- Как/къде да го ремонтирам: сервиз, части и т.н. (София)

Ако варианта за ремонт е супер скъп или "ремонтирай сам за 2-3 дена", по-скоро основно искам поне да го затворя : ))


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Юли 16, 2019 9:21 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 08, 2017 6:44 pm
Мнения: 57
Автомобил: Civic EJ9 D14A4 ; Outback BH EZ30
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мдааа... и аз имам същия проблем с моя аутбек 2002-ра. При мен се случи миналата година, но поне си се затвори. Това, което разбрах е че вътре има един червячен винт, които е пластмасов. Има теми в нета за тея проблеми. Решението на проблема е сваля се кората на тава и целия шибидах и се ремонтира. Четох, че подменят частите отговорни за повдигане с алуминиеви правени очевидно на струг. Това за съжаление е редовен номер при Субару като гледам.
Аз бих ти предложил да махнеш стъклото, което се повдига и да пробваш да сгънеш механизма. Аз се пробвах при мен не стана. При теб обаче захвата вероятно е различен. Пробвай го това и огледай самия механизъм.
Не мога да ти дам мнение за части и сервиз, но според мен ще ти вземат много пари за това нещо, защото е времеемко и частите вероятно ще са оригинални.
Успех!

Вто Юли 16, 2019 3:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=10&t=67&p=259614&hilit=%D0%A8%D0%B8%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%85#p259614
На мен ми оправи шибидаха преди 2 години.Препоръчвам го.

Вто Юли 16, 2019 5:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 27, 2017 8:03 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за мненията : )
Вчера мрачните облаци ме мотивираха отново да се опитам да прибера стъклото с малко ръчна помощ и за щастие този път успях!
На този етап ще се задоволя с това положение и няма да си отварям шибидаха.
Когато имам време да търся нещо втора ръка за резервни части или да оправям счупените пластмаси - тогава ще отварям темата, но подозирам, че няма да е скоро :D

Сря Юли 17, 2019 8:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 11:01 pm
Мнения: 1017
Местоположение: Варна
Автомобил: Volvo, Legacy 2.5 GT, A6 Allroad
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има ли начин да удължим живота на нашия шибедах? Какво се препоръчва да се прави? Какво не се препоръчва? Някой прави ли си някакво "обслужване" на шибедаха :pardon:

_________________
BMW e 'религия' като SUBARU, но докато едните са в небето, другите са при звездите.

Сря Юли 17, 2019 10:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Момчето, което ми оправи шибидаха, каза първо да отварям с ръка задния пластмасов капак,и после с копчето самия люк.Може би за да не се натоварва допълнително моторчето. :good:

Сря Юли 17, 2019 8:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
И аз вече съм в клуба :) . И при мен стана както е писано по-горе. От страната на шофьора не се прибира. Разглобих го и видях че няма счупено, но чопчето което трябва да го прибере изплюва от мястото си. Лошото е , че не разбирам защо. Ако някой е решил този проблем нека сподели моля. Не ми се сменя целият шибедах, надявам се да може да се отремонтира.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Съб Авг 10, 2019 10:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Ное 04, 2021 5:47 pm
Мнения: 9
Автомобил: Subaru Autback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,люка на нашето Суби....е повреден,предния капак не се затваря-така го купихме,както на колегата автор на темата.
Със затопляне на времето ми се иска да го отваряме,някой успял ли е да си го поправи самостоятелно?
Или ви моля за координати на някой майстор,около Смолян,може и в Пловдив?
Поздрави.....

Вто Май 17, 2022 9:34 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор