Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:46 pm



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Повреден шибедах на Outback 2005 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Мар 27, 2017 8:03 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте фенове,

Вчера ми се счупи механизмът на предното стъкло на шибедаха. При опит за затваряне нещо изчатка и в момента от страната на шофьора стъклото е прибрано, а от другата страна не е.
Не мърда на никъде и с побутване нищо не става. От отворената страна намерих малко парче бяла пластмаса, но не успях да разбера точно от къде е. Очевидно има нещо счупено.

В момента целите ми са:
- Как да си затворя шибедаха преди да завали отново :D (план Б е грозен найлон оестествено)
- Как/къде да го ремонтирам: сервиз, части и т.н. (София)

Ако варианта за ремонт е супер скъп или "ремонтирай сам за 2-3 дена", по-скоро основно искам поне да го затворя : ))


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Юли 16, 2019 9:21 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 08, 2017 6:44 pm
Мнения: 57
Автомобил: Civic EJ9 D14A4 ; Outback BH EZ30
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мдааа... и аз имам същия проблем с моя аутбек 2002-ра. При мен се случи миналата година, но поне си се затвори. Това, което разбрах е че вътре има един червячен винт, които е пластмасов. Има теми в нета за тея проблеми. Решението на проблема е сваля се кората на тава и целия шибидах и се ремонтира. Четох, че подменят частите отговорни за повдигане с алуминиеви правени очевидно на струг. Това за съжаление е редовен номер при Субару като гледам.
Аз бих ти предложил да махнеш стъклото, което се повдига и да пробваш да сгънеш механизма. Аз се пробвах при мен не стана. При теб обаче захвата вероятно е различен. Пробвай го това и огледай самия механизъм.
Не мога да ти дам мнение за части и сервиз, но според мен ще ти вземат много пари за това нещо, защото е времеемко и частите вероятно ще са оригинални.
Успех!

Вто Юли 16, 2019 3:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=10&t=67&p=259614&hilit=%D0%A8%D0%B8%D0%B1%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%85#p259614
На мен ми оправи шибидаха преди 2 години.Препоръчвам го.

Вто Юли 16, 2019 5:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 27, 2017 8:03 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за мненията : )
Вчера мрачните облаци ме мотивираха отново да се опитам да прибера стъклото с малко ръчна помощ и за щастие този път успях!
На този етап ще се задоволя с това положение и няма да си отварям шибидаха.
Когато имам време да търся нещо втора ръка за резервни части или да оправям счупените пластмаси - тогава ще отварям темата, но подозирам, че няма да е скоро :D

Сря Юли 17, 2019 8:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 11:01 pm
Мнения: 1017
Местоположение: Варна
Автомобил: Volvo, Legacy 2.5 GT, A6 Allroad
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има ли начин да удължим живота на нашия шибедах? Какво се препоръчва да се прави? Какво не се препоръчва? Някой прави ли си някакво "обслужване" на шибедаха :pardon:

_________________
BMW e 'религия' като SUBARU, но докато едните са в небето, другите са при звездите.

Сря Юли 17, 2019 10:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Момчето, което ми оправи шибидаха, каза първо да отварям с ръка задния пластмасов капак,и после с копчето самия люк.Може би за да не се натоварва допълнително моторчето. :good:

Сря Юли 17, 2019 8:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
И аз вече съм в клуба :) . И при мен стана както е писано по-горе. От страната на шофьора не се прибира. Разглобих го и видях че няма счупено, но чопчето което трябва да го прибере изплюва от мястото си. Лошото е , че не разбирам защо. Ако някой е решил този проблем нека сподели моля. Не ми се сменя целият шибедах, надявам се да може да се отремонтира.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Съб Авг 10, 2019 10:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Ное 04, 2021 5:47 pm
Мнения: 9
Автомобил: Subaru Autback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,люка на нашето Суби....е повреден,предния капак не се затваря-така го купихме,както на колегата автор на темата.
Със затопляне на времето ми се иска да го отваряме,някой успял ли е да си го поправи самостоятелно?
Или ви моля за координати на някой майстор,около Смолян,може и в Пловдив?
Поздрави.....

Вто Май 17, 2022 9:34 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор