Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:03 pm



Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Удар при подаване на газ 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Ное 30, 2017 9:41 pm
Мнения: 21
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги,
Имам проблем с колата. При подаване на газ се усеща удар под предния капак, при отнемане на газта пак се усеща същия удар. Някой знае ли от какво се получава това? Вече ходих на няколко сервиза и никой не ми даде адекватно мнение. Моля да предложите някой читав автосервиз.

Сря Юли 31, 2019 10:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Защо си мислиш ,че тука сме врачки които трябва да знаят от кой град си та да ти препоръчаме сервиз :D

Чет Авг 01, 2019 6:09 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Ное 30, 2017 9:41 pm
Мнения: 21
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, става въпрос за гр. София.

Чет Авг 01, 2019 8:00 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
поразгледай секцията сервизи..ето заповядай
viewforum.php?f=10

Чет Авг 01, 2019 8:15 am
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кажи къде си ходил, каква ти е колата, какво са ти казали и какъв съвет искаш.
Иначе аз мога да стрелям в тъмното - разбита ти е тази щангичка - pitching stopper
Изображение

Чет Авг 01, 2019 8:48 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Ное 30, 2017 9:41 pm
Мнения: 21
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колата е Subaru Outbeck 165 кс. 2500 куб. 2007 година, бензин.
Ходих в автосервиз STI. След тест драйв и разни огледи под капака казаха, че всичко е наред и ме препратиха в Джемини, защото този удар, може би е от скоростната кутия. После след диагностиката в Джемини казаха, че няма проблеми при скоростната кутия. Джемини, пък ме изпрати в Субаруленд при Краси. Той по време на тест драйв усети този удар, но не каза какъв е проблема, не било нещо страшно. Каза също, че няма проблем да се кара така, а според мен има проблем и може да стане по - голям след време. Краси ми препоръча добавка за масло за скоростната кутия. Как може някаква добавка да спре удара, нещо не ми се връзва и до там. Всички казват, колата няма проблем.

Чет Авг 01, 2019 5:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 06, 2015 11:12 am
Мнения: 215
Местоположение: Добрич
Skype: w.o.s.h
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT 2002
Рейтинг: 230
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Прегледай си тампоните на двигател,скоростна кутия и заден диференциал.

Нед Авг 04, 2019 6:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Ное 30, 2017 9:41 pm
Мнения: 21
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, здравейте,

Закарах колата в автосервиз DIVALS. След демонтаж и разглобяване на скоростната кутия се оказаха следните проблеми:
1. Подмяна на притискатели и фрициони на Лолкович и Лолреверс, даже не знам, дали се изписва така.
2. Подмяна на вулканизирани бутала.
3. Ремонт на хидротрансформатор.
4. Селеноиди 2 бр. в хидравличен блок.
5. Втулки.
6. Дистанционни шайби и барабан върху реверс на съединител.
Всичко това 2980 лв. Честито на печелившите.
Има ли някой с подобни проблеми?

Вто Авг 20, 2019 7:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 10:34 am
Мнения: 105
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 i Tourer 2012
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Демек се е оправила колата с тези манипулации :-~

Вто Авг 20, 2019 7:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Ное 30, 2017 9:41 pm
Мнения: 21
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Не, още не е ремонтирана. Не се знае какво още ще излезе, но това бил проблема и от там се получава удар.

Вто Авг 20, 2019 7:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Помисли си за друга кутия. За тези пари ще вземеш сигурно две.

Вто Авг 20, 2019 7:33 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Ное 30, 2017 9:41 pm
Мнения: 21
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колко струва нова кутия?

Вто Авг 20, 2019 7:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имам в предвид втора ръка - обади се по моргите, пусни тема в Купува с номера на кутията...
Хубавото на симетричното задвижване е, че е еднакво за десен и ляв волан ;)

Вто Авг 20, 2019 7:45 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пон Юли 23, 2018 9:37 am
Мнения: 8
Автомобил: Subaru Outback IV 3.6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
При мен се получава подобен удар при рязко намаляване на скороста и след това веднага подаване на газ. Най-често се случва при преминаване през легнал полицай. Колата тръгва супер рязко, но се чува як удар. Няма значение на какъв режим на каране съм. Но не се случва всеки път. Мисля, че се случва само когато уцеля някакъв междинен момент на сваляне на степените на предавките, но аз като подам рязко газ, нещо се обърква.

Научих се да го избягвам като бавно си премествам крака от спирачката на газта и подавам по-плавно газ.

Чудя се, това повреда ли е, или всички с моя модел сме така?

Чет Сеп 19, 2019 9:48 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 02, 2018 5:34 pm
Мнения: 41
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Outback 3.6
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Cross написа:
При мен се получава подобен удар при рязко намаляване на скороста и след това веднага подаване на газ. Най-често се случва при преминаване през легнал полицай. Колата тръгва супер рязко, но се чува як удар. Няма значение на какъв режим на каране съм. Но не се случва всеки път. Мисля, че се случва само когато уцеля някакъв междинен момент на сваляне на степените на предавките, но аз като подам рязко газ, нещо се обърква.

Научих се да го избягвам като бавно си премествам крака от спирачката на газта и подавам по-плавно газ.

Чудя се, това повреда ли е, или всички с моя модел сме така?


Абсолютно същото е и при мен. И аз се чудя дали има някакъв проблем. През последната седмица ми се случи обаче и само при намаляне, без да подавам газ. Колата я имам малко повече от година и за първи път го забелязах няколо месеца след като я купих.Но удара се усеща под колата а не към двигателя. Мисля си, че колата не "уцелва" предавката и затова се получава.

Чет Сеп 19, 2019 2:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 02, 2018 5:34 pm
Мнения: 41
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Outback 3.6
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Поразрових се из нет-а и попаднах на една тема свързана с този проблем.
Това е първият пост:

"I have a concern about the auto transmission in my 2011 Outback 3.6R with 1500 miles. On rolling stops (I usually complete my stops Officer but it's the best way to describe the problem) when I press the accelerator, the transmission sometimes shifts HARD with a slight BANG that lurches the car, then goes through the sequence of gears like normal. It's as though it can't downshift fast enough towards the stop, is stuck somewhere in between and BANG, is mistakenly caught blind in the shifting process. It only happens once every few days.

Is the sign of a bad transmission at the outset or, am I spoiled by the smooth shifts of my previous Japanese cars including Acura, Infiniti and Lexus and Toyota? It otherwise shifts just fine. Been driving manual (clutch) and automatic transmissions for 36 years so, I'm certainly not a newbie. Thanks for any advice."

А цялата тема може да се прегледа тук:

https://www.subaruoutback.org/threads/i ... lem.36615/

Чет Сеп 19, 2019 4:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 3:37 pm
Мнения: 16
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Legacy 96 2,5 AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Имах подобен проблем до днес,удар при подаване на газ.При мене се усещаше по- скоро под купето, като разбито каре на кардан.За мой късмет,след оглед в сервиз, се оказа разхлабен болт на гредичката под диферинциала. Незнам дали обесних добре,диферинциала се движеше нагоре-надоло на ръка.След като стегнаха болта удари вече несе усещат. Колата ми е Аутбек H6 B 12.

_________________
B12 H6

Чет Сеп 19, 2019 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 23, 2018 9:37 am
Мнения: 8
Автомобил: Subaru Outback IV 3.6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
nelsky написа:
А цялата тема може да се прегледа тук:

https://www.subaruoutback.org/threads/i ... lem.36615/


Явно, единсттвения начин да се оправи проблема е reflash на софтуера на трансмисията.

https://www.subaruoutback.org/attachments/scan0001-jpg.21556/

Чет Сеп 19, 2019 5:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 3:50 pm
Мнения: 13
Местоположение: София, България
Автомобил: Subaru Outback 2.5 08'
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Привет,

Аз също наблюдавам този проблем от две години, какво ли не проверява Любо дори преди два месеца отвори кутията.. изчисти я, провери соленоидите но пак без резултат. Дори ми се струва, че по-често започна да го прави. Интересно ми е колегата 101S ако смени половината чаркове на кутията дали ще отстрани проблема в дългосрочен план.

Случва се понякога не само на легнал полицай но и в завой ако е 90 градуса при излизане от него пак да изрита, точно смяна на предавка ще да е.
Сега смятам да опитам с добавката на LUBEGARD® Synthetic Automatic Transmission Fluid Protectant която бе спомената в друга тема.

Интересно дали препрограмирането ще работи за 4АТ кутията и къде може да се направи. С Любо последно си говорихме, че правят корекции на H6 5АТ и се получава добре, но при 2.5 нямали практиката.

Пон Сеп 30, 2019 11:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
101S написа:
Колеги, здравейте,

Закарах колата в автосервиз DIVALS. След демонтаж и разглобяване на скоростната кутия се оказаха следните проблеми:
1. Подмяна на притискатели и фрициони на Лолкович и Лолреверс, даже не знам, дали се изписва така.
2. Подмяна на вулканизирани бутала.
3. Ремонт на хидротрансформатор.
4. Селеноиди 2 бр. в хидравличен блок.
5. Втулки.
6. Дистанционни шайби и барабан върху реверс на съединител.
Всичко това 2980 лв. Честито на печелившите.
Има ли някой с подобни проблеми?


За 3к лв ще се намери нова ОЕМ кутия.
Не случайно в темата за сервизи не присъстват подобни сервизи. Ремонт на Субару кутия е най-добре да се прави в някой от специализираните сервизи за Субару.

Пон Сеп 30, 2019 11:54 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор