Отговори на тема
 Няколко въпроса относно автоматични скорости на H6 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Яну 26, 2020 7:17 pm
Постове: 2
Автомобил: subaru outback II H6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте! Преди 2-3 дни се сдобих с Outback II 2003 г. H6 АТ 209 кс БЕЗ ГАЗ! Макар и доста стар, го взех от човек, който го караше до последно и му беше направил всичко. Много му се радвам, но тъй като съм нямал до момента Субару, както и автомобил с автоматик, то имам няколко конкретни въпроса. Нов съм във форума и не знам къде да търся евентуалните отговори на въпросите ми.

1. На равно, при включване на задна, с натисната спирачка, колата леко подскача. На наклон, с муцуната напред, при вклюване на задна, направо се чу "дум" :)
2. На червен светофар , на D, с натисната спирачка, има вибрации. На P и N няма, но бившият собственик каза, че не трябва да е на N, защото загрява някакъв си диференциал :)
3. На равен път, както и на наклон, при смяна на предавка около 2000 об. леко припридръпва. Доста леко, но си се усеща. От трета на четвърта и с по-агресивно натискане не, но между 1 и 2 и 2 и 3 с леко каране се усеща. Иначе при натискане на магистралата ги сменя плавно или поне аз не усещам придръпване. Иначе от кутията няма шумове. На директна и на задна тръгва в съответната посока и държи и на двете при наклон. Не тръгва в противоположната посока!

Ще съм благодарен, ако получа насоки и разяснения. Колата е в уникално за годините си състояние. Личи си по много неща, но наистина не знам дали гореспоменатите точки са нещо нормално или потенциален проблем

Нед Яну 26, 2020 7:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Постове: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честита покупка и добре дошъл в сектата.

Почети малко и ползвай търсачката, за да не се пускат теми и въпроси, които са обсъждани.
Ето откъде да започнеш:
viewtopic.php?f=1&t=15245

Относно симптомите на автомобила ти - начален стадии на проблем с кутията.
Ако не е сменявано маслото, се пробва с ново и почистване на клапанното тяло ( затова също е писано и дори има тема, как да си го направи човек вкъщи ).

Успех.

Нед Яну 26, 2020 7:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 26, 2020 7:17 pm
Постове: 2
Автомобил: subaru outback II H6
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Честита покупка и добре дошъл в сектата.

Почети малко и ползвай търсачката, за да не се пускат теми и въпроси, които са обсъждани.
Ето откъде да започнеш:
viewtopic.php?f=1&t=15245

Относно симптомите на автомобила ти - начален стадии на проблем с кутията.
Ако не е сменявано маслото, се пробва с ново и почистване на клапанното тяло ( затова също е писано и дори има тема, как да си го направи човек вкъщи ).

Успех.



Благодаря за отговора! Сменено е преди 15 000 км. Имате ли контакти на майстори, запознати с тази модификация в София?

Нед Яну 26, 2020 8:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Постове: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В линка по-горе ти е всичко ( виж секция Сервизи ), почети малко колега.
За този проблем аз бих препоръчал Любо от Люлин

Нед Яну 26, 2020 8:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 8:59 pm
Постове: 45
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Vmax написа:
Честита покупка и добре дошъл в сектата.

Почети малко и ползвай търсачката, за да не се пускат теми и въпроси, които са обсъждани.
Ето откъде да започнеш:
viewtopic.php?f=1&t=15245

Относно симптомите на автомобила ти - начален стадии на проблем с кутията.
Ако не е сменявано маслото, се пробва с ново и почистване на клапанното тяло ( затова също е писано и дори има тема, как да си го направи човек вкъщи ).

Успех.


Колега може ли линк за темата почистване на клапанно тяло вкъщи , че не можах да намеря такава

Пон Яну 27, 2020 9:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Постове: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
чукваш в търсачката "почистване клапанно тяло" и ти излиза. Не е толкова трудно...

viewtopic.php?f=37&t=25935&p=293517&hilit=%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%BE+%D1%82%D1%8F%D0%BB%D0%BE#p293517

Пон Яну 27, 2020 10:20 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Авг 03, 2015 8:59 pm
Постове: 45
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря, писах в търсачката но не ми излезе , не знам защо.

Пон Яну 27, 2020 11:17 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор