Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:25 pm



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Смяна скоростна кутия 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 10, 2018 7:49 am
Мнения: 58
Местоположение: Добрич
Автомобил: Outback BP H6
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте! Цъфна ми кутията с номер TG5C7CPCBB-X5, не знам точно какво ѝ се случи. Взех друга от англичанка с номер TG5C7CPABB-Z2. Качих се, покарах около километър-два, кутията ритна и таблото светна. Набива грешки на всички скорости като ги сменя постоянно. Имам предвид грешките, 3-5-4 и си ги мести. Според механика има разминавания в показанията на оборотите. Някои наясно с разликите на двете кутии?

Съб Фев 15, 2020 7:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Ное 28, 2017 2:16 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Според https://legacypic.uk/transmission/search.php?code=tg5c7cpabb двете кутии имат еднакви предавателни числа и диференциали с еднакви предавателни числа. Според мен все пак е най-добре да провериш информацията за диференциалите по VIN номер на двата автомобила. Имаш ли някаква надеждна информация за състоянието на "новата" скоростна кутия? Хубаво е да се направи диагностика на кутията. Възможно е да има датчик повреден. Възможно е и да има датчик, който не е свързан. Не съм сигурен дали не се изискара и някакво обучение за новата кутия, понеже пише, че се монтират в различни години 05-06 за "старата" срещу 03-05 за "новата". Успех!

Вто Фев 18, 2020 2:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 10, 2018 7:49 am
Мнения: 58
Местоположение: Добрич
Автомобил: Outback BP H6
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
madmanz написа:
Според https://legacypic.uk/transmission/search.php?code=tg5c7cpabb двете кутии имат еднакви предавателни числа и диференциали с еднакви предавателни числа. Според мен все пак е най-добре да провериш информацията за диференциалите по VIN номер на двата автомобила. Имаш ли някаква надеждна информация за състоянието на "новата" скоростна кутия? Хубаво е да се направи диагностика на кутията. Възможно е да има датчик повреден. Възможно е и да има датчик, който не е свързан. Не съм сигурен дали не се изискара и някакво обучение за новата кутия, понеже пише, че се монтират в различни години 05-06 за "старата" срещу 03-05 за "новата". Успех!

Оказа се, че двете кутии наистина са еднакви, но поради разликите във времето на производство имат различия в корпуса. Датчика който измерва оборотите на кутията бил позициониран малко в страни и измервал неправилно оборотите. Вече трети ден чакам обаждане какво решение е взел механика.

Пет Фев 21, 2020 7:37 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, кутията има два датчика за скорост (трипроводни, тип Хол) единият е външен, другият е на клапанното тяло. Разликата е, че обикновено turbine sensor 1(външния) осветква кутията с негов си код, turbine sensor 2 дава здрави ритници :giggle: спорадично и чак в крайна фаза светва код. Тия кодове излизат при четене с SSM, иначе просто дава transmission communication failure тип U грешка

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Фев 21, 2020 5:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 10, 2018 7:49 am
Мнения: 58
Местоположение: Добрич
Автомобил: Outback BP H6
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Снощи най-накрая ми се обадиха, че проблема е отстранен. Голяма мъка било да намести датчика на правилното място, но успял. Карал я, ръчна смяна на предавките, кикдаун микдаун и не знам си кво. Според думите му, кутията била перфектна. Грешки вече не набивала, ритниците изчезнали. Но другата седмица като я взема ще разбера дали това всъщност е така. А грешката беше от типа P0734 Gear 4 incorrect ratio. Като сменяше скоростите постоянно. Интересното беше, че моята кутия като се строши не наби никаква грешка, но аз така и не знам още какъв е проблема в нея. Се тая, дано за в бъдеще всичко да е наред.

Съб Фев 22, 2020 7:13 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Ное 30, 2017 9:41 pm
Мнения: 21
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега, в кой град и в кой сервиз си ремонтира кутията?

Пон Авг 31, 2020 9:11 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: MitkoIvanov и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор