Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Смяна скоростна кутия 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 10, 2018 7:49 am
Мнения: 58
Местоположение: Добрич
Автомобил: Outback BP H6
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте! Цъфна ми кутията с номер TG5C7CPCBB-X5, не знам точно какво ѝ се случи. Взех друга от англичанка с номер TG5C7CPABB-Z2. Качих се, покарах около километър-два, кутията ритна и таблото светна. Набива грешки на всички скорости като ги сменя постоянно. Имам предвид грешките, 3-5-4 и си ги мести. Според механика има разминавания в показанията на оборотите. Някои наясно с разликите на двете кутии?

Съб Фев 15, 2020 7:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Ное 28, 2017 2:16 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Според https://legacypic.uk/transmission/search.php?code=tg5c7cpabb двете кутии имат еднакви предавателни числа и диференциали с еднакви предавателни числа. Според мен все пак е най-добре да провериш информацията за диференциалите по VIN номер на двата автомобила. Имаш ли някаква надеждна информация за състоянието на "новата" скоростна кутия? Хубаво е да се направи диагностика на кутията. Възможно е да има датчик повреден. Възможно е и да има датчик, който не е свързан. Не съм сигурен дали не се изискара и някакво обучение за новата кутия, понеже пише, че се монтират в различни години 05-06 за "старата" срещу 03-05 за "новата". Успех!

Вто Фев 18, 2020 2:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 10, 2018 7:49 am
Мнения: 58
Местоположение: Добрич
Автомобил: Outback BP H6
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
madmanz написа:
Според https://legacypic.uk/transmission/search.php?code=tg5c7cpabb двете кутии имат еднакви предавателни числа и диференциали с еднакви предавателни числа. Според мен все пак е най-добре да провериш информацията за диференциалите по VIN номер на двата автомобила. Имаш ли някаква надеждна информация за състоянието на "новата" скоростна кутия? Хубаво е да се направи диагностика на кутията. Възможно е да има датчик повреден. Възможно е и да има датчик, който не е свързан. Не съм сигурен дали не се изискара и някакво обучение за новата кутия, понеже пише, че се монтират в различни години 05-06 за "старата" срещу 03-05 за "новата". Успех!

Оказа се, че двете кутии наистина са еднакви, но поради разликите във времето на производство имат различия в корпуса. Датчика който измерва оборотите на кутията бил позициониран малко в страни и измервал неправилно оборотите. Вече трети ден чакам обаждане какво решение е взел механика.

Пет Фев 21, 2020 7:37 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, кутията има два датчика за скорост (трипроводни, тип Хол) единият е външен, другият е на клапанното тяло. Разликата е, че обикновено turbine sensor 1(външния) осветква кутията с негов си код, turbine sensor 2 дава здрави ритници :giggle: спорадично и чак в крайна фаза светва код. Тия кодове излизат при четене с SSM, иначе просто дава transmission communication failure тип U грешка

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Фев 21, 2020 5:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 10, 2018 7:49 am
Мнения: 58
Местоположение: Добрич
Автомобил: Outback BP H6
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Снощи най-накрая ми се обадиха, че проблема е отстранен. Голяма мъка било да намести датчика на правилното място, но успял. Карал я, ръчна смяна на предавките, кикдаун микдаун и не знам си кво. Според думите му, кутията била перфектна. Грешки вече не набивала, ритниците изчезнали. Но другата седмица като я взема ще разбера дали това всъщност е така. А грешката беше от типа P0734 Gear 4 incorrect ratio. Като сменяше скоростите постоянно. Интересното беше, че моята кутия като се строши не наби никаква грешка, но аз така и не знам още какъв е проблема в нея. Се тая, дано за в бъдеще всичко да е наред.

Съб Фев 22, 2020 7:13 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Ное 30, 2017 9:41 pm
Мнения: 21
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега, в кой град и в кой сервиз си ремонтира кутията?

Пон Авг 31, 2020 9:11 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор