Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:59 pm



Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
 Летни гуми за Outback b14 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Яну 12, 2019 12:10 pm
Мнения: 16
Автомобил: Subaru Outback 2.5 (2010)
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
отварям тема, защото така и не намерих отговор на въпросите, които ме мъчат ;)
Та пролетта скоро ще пукне и ще трябва да преобувам Аутбека (2010) с нови гуми. Та дилемата е голяма - не толкова за марка, а по-скоро за размер и вид. Джантите ми са 17', та и гумите ще са такива :D Ама кой размер? Производителят препоръчва само 225/60/17. Старите ми също са такива (макар и всесезонни). Там, обаче, изборът не е много голям. Та ще си кажа какво ми трябва/търся/чудя и ще съм много благодарен за напътствия :good:

Карам предимно градско и междуградско. Колата е 2.5, така че скоростен индекс Y и подобни не ми трябват. Обаче много обичам и да криввам от пътя. Не я подлагам на някакви тежки офроуд мъчения, а на обикновенни черни пътища (някои лесни, някои не чак толкова).

Та питанията ми са:
- 225/60/17 се предлагат предимно "обикновенни" гуми за автомобили, т.е. добри ще са за основното ми пътуване - добро спиране на сухо и мокро, добра управляемост, тихи и т.н. Но дали са подходящи и за сравнително лекия офроуд? Има ли риск от спукване на някой камък, или да нагазя в някаква кал и да не мога да излезна и т.н.
- 225/60/17 могат да се намерят и т.н. варианти за SUV (много ограничени модели, но все пак има), но те не са ли по-тежки? Вероятно ще са по-здрави при офроуд, но подходящи ли са за Аутбека?
- 215/65/17 или 215/60/17 подходящи ли са за това купе? Все пак е по-тежко от б13.
- 235/60/17 (или подобен) също има добър избор за SUV или 4х4 гуми. Но те подходящи ли са за нашите пътища, няма ли да друсат доста? А ще влезнат ли в б14?
- По тежките гуми дали ще затормозят много колата - да стане по-мудна, да натоварят излишно диференциалите и т.н.

Та да обобщя - да си взема ли обикновенни (градски тип) летни гуми с правилния размер 225/60/17 или да избягам от него и да търся нещо което е за SUV, XL, 4x4.... или да не се филмирам толкова :-~

П.С. Моля, простете ми невежеството :beer:

Пон Фев 17, 2020 11:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:51 pm
Мнения: 491
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0 ; Outback B13 H6
Рейтинг: 209
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, вземи си сув гумите ако попаднеш на добра оферта. Имат един пласт повече.


А относто извън пътя. Аз винаги на леките автомобили съм бил с обикновенни летни гуми и няма проблем. Не съм имал скъсване, спукване или нещо подобно по доста черни и неравни пътища.

Прикачени файлове:
sub1.jpg


Прикачени файлове:
Subi_caravan1.jpg


Прикачени файлове:
Subi_caravan2.jpg


Прикачени файлове:
IMG_20190909_104133.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Subaru XV Premium 2.0 `18
Subaru Outback H6 3.0 `05
Subaru Outback H6 3.0 `03
Subaru Outback 2.5 `98 USA
Subaru Legacy 2.2i GX `95
Toyota Corolla D4D `06
Skoda Octavia AXR `07
LR Discovery 300Tdi `96

Вто Фев 18, 2020 9:29 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор