Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
 Летни гуми за Outback b14 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Яну 12, 2019 12:10 pm
Мнения: 16
Автомобил: Subaru Outback 2.5 (2010)
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
отварям тема, защото така и не намерих отговор на въпросите, които ме мъчат ;)
Та пролетта скоро ще пукне и ще трябва да преобувам Аутбека (2010) с нови гуми. Та дилемата е голяма - не толкова за марка, а по-скоро за размер и вид. Джантите ми са 17', та и гумите ще са такива :D Ама кой размер? Производителят препоръчва само 225/60/17. Старите ми също са такива (макар и всесезонни). Там, обаче, изборът не е много голям. Та ще си кажа какво ми трябва/търся/чудя и ще съм много благодарен за напътствия :good:

Карам предимно градско и междуградско. Колата е 2.5, така че скоростен индекс Y и подобни не ми трябват. Обаче много обичам и да криввам от пътя. Не я подлагам на някакви тежки офроуд мъчения, а на обикновенни черни пътища (някои лесни, някои не чак толкова).

Та питанията ми са:
- 225/60/17 се предлагат предимно "обикновенни" гуми за автомобили, т.е. добри ще са за основното ми пътуване - добро спиране на сухо и мокро, добра управляемост, тихи и т.н. Но дали са подходящи и за сравнително лекия офроуд? Има ли риск от спукване на някой камък, или да нагазя в някаква кал и да не мога да излезна и т.н.
- 225/60/17 могат да се намерят и т.н. варианти за SUV (много ограничени модели, но все пак има), но те не са ли по-тежки? Вероятно ще са по-здрави при офроуд, но подходящи ли са за Аутбека?
- 215/65/17 или 215/60/17 подходящи ли са за това купе? Все пак е по-тежко от б13.
- 235/60/17 (или подобен) също има добър избор за SUV или 4х4 гуми. Но те подходящи ли са за нашите пътища, няма ли да друсат доста? А ще влезнат ли в б14?
- По тежките гуми дали ще затормозят много колата - да стане по-мудна, да натоварят излишно диференциалите и т.н.

Та да обобщя - да си взема ли обикновенни (градски тип) летни гуми с правилния размер 225/60/17 или да избягам от него и да търся нещо което е за SUV, XL, 4x4.... или да не се филмирам толкова :-~

П.С. Моля, простете ми невежеството :beer:

Пон Фев 17, 2020 11:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:51 pm
Мнения: 491
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0 ; Outback B13 H6
Рейтинг: 209
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, вземи си сув гумите ако попаднеш на добра оферта. Имат един пласт повече.


А относто извън пътя. Аз винаги на леките автомобили съм бил с обикновенни летни гуми и няма проблем. Не съм имал скъсване, спукване или нещо подобно по доста черни и неравни пътища.

Прикачени файлове:
sub1.jpg


Прикачени файлове:
Subi_caravan1.jpg


Прикачени файлове:
Subi_caravan2.jpg


Прикачени файлове:
IMG_20190909_104133.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Subaru XV Premium 2.0 `18
Subaru Outback H6 3.0 `05
Subaru Outback H6 3.0 `03
Subaru Outback 2.5 `98 USA
Subaru Legacy 2.2i GX `95
Toyota Corolla D4D `06
Skoda Octavia AXR `07
LR Discovery 300Tdi `96

Вто Фев 18, 2020 9:29 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор