Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:04 pm



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Багажник покрив аутбек 2004 комби 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Май 02, 2020 9:44 am
Мнения: 2
Автомобил: Outback 2.5 2004
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
Благодаря за приема в групата. Притежател съм на аутбек 2.5 2004 комби. Предварително се извинявам ако съм сгрешил с пускането на нова тема, но не намерих отговор на това което ме интересува в досегашните,а именно какъв багажник за покрива пасва на този автомобил. Имам предвид основните греди, които трябва да се закрепят на странните релси с жлеб от вутрешната страна. Всичко което съм намерил е или за жлеб от външната страна или за покривна греда с празно място между нея и тавана. Ако някой има представа или такива които иска да продаде моля да пише тук. Поставяне на линк с подходящи/пасващи покривни греди също би ми бил полезен. Предварително благодаря за отделеното време и усилие от ваша страна
Лек ден и много безаварийни километри.

Съб Май 02, 2020 10:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2018 6:54 pm
Мнения: 86
Местоположение: Пловдив
Автомобил: '08 Outback H6
Рейтинг: 154
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей, колега.
Да се включа с моя първи коментар във форума, макар да чета от доста време.
Аз съм с Outback'08, но мисля че релсите на покрива са еднакви при мен и при теб.

Пускам ти линк към сайта на Mont Blanc, които са производители на такъв тип греди... даже ги брандират с надпис Субару.

https://www.montblancgroup.com/en/other/products/roof-racks/flex-ready-fit-roof-rack/ready-fit-aluminium-roof-bar-rf22/748022/



Моите ги взех от Германия, нещо от порядъка на 60 евро, тук вървят между 160-250лв.
Мисля, че има модели греди и на Thule, които пасват за такъв тип захват, но там не съм запознат, защото аз си търсих брандирани.
Надявам се да съм ти бил полезен.
Поздрави,
Тодор


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Май 02, 2020 6:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 02, 2020 9:44 am
Мнения: 2
Автомобил: Outback 2.5 2004
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за бързия и изчерпателен отговор.
Кънчев

Нед Май 03, 2020 8:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В олх се продават едни MontBlanc - Обява в OLX

Друг вариант са HAKR 0137 - в сайтовете за багажници ги имаше мисля (bagajnik и т.н.)
Прикачени файлове:
HAKR 0137 - nosice-stresni.cz.png


Thule са скъпия вариант :-~
Прикачени файлове:
2019-03-06 12_03_32-Thule Alu WingBar Evo Silver Roof Bars to fit Subaru Forester 03-07 Closed Rail .png


*снимките са за Forester SG, но както пише в линка на колегата - те са взаимозаменяеми.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Пон Май 04, 2020 10:47 am
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За мен винаги най-добрия вариант е бил този: https://www.ebay.com/itm/Subaru-Outback-2005-2006-2007-2008-roof-rack-rails-cross-bars-crossbar-OEM/173936656608?fits=Model%3AOutback%7CMake%3ASubaru&hash=item287f6ec0e0:g:czQAAOSwYFpbQpLP
Това са американски вариант, супер аеродинамични, и нищо излишно не стърчи.
;)

Пон Май 04, 2020 8:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2018 6:54 pm
Мнения: 86
Местоположение: Пловдив
Автомобил: '08 Outback H6
Рейтинг: 154
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, тези американските изглеждат добре, но мисля, че между релсите и покрива на щатските аутбеци има разстояние и не знам дали захватите ще паснат.
На европейските модели релсите са плътно по покрива. Не съм проучвал дали всички американски модели са с разстояние и не мога да твърдя със сигурност.
Поздрави,
Тодор

Вто Май 05, 2020 9:21 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз имам Мон Блан от вотиря коментар - не знам аз ли не ги слагам правилно, но никога не лягат перфектно по гредите на колата и винаги има разстояние - което предизвиква шум. Иначе се захващат стабилно - 150 км без проблем, но ако си с куфар отгоре се усеща в аеродинамиката:)

Сря Юни 03, 2020 1:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 25, 2015 10:51 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Прегледай добре гумените ленти от горе и долу. Виж дали са от край до край. Също е важно да са ти налични и всичките тапи. Предполагам знаеш , че имат и посока на монтиране.
Аз ги имам същите и не шумят.
Относно черните греди, да много са компактни, но и аз не съм виждал такива за нашите коли. При рейките без отвор не вярвам са има такъв тип, тъй като ще идват много ниско и няма да може да мине лапата на кутията.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сря Юни 03, 2020 7:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: valqk и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор