Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 проблем - светещи индикаций Check engine ,brake,cruise !!!!! 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Фев 06, 2021 11:18 am
Мнения: 5
Автомобил: Outback lim. edichion 2,5 SVT,2011
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте ,

можели ли някой да ми помогне за следния проблем :

Субару аутбак 2011 лимитед едишън 2,5 автомат - при запалване започват да мигат , Cruis controla , brake,check engine.
порових в гугъла и открих клипче със същите индикации , при което смениха датчик на педала на спирачката (BREAK light Switch )и проблема се реши.
Въпросите ми са , дали мога да карам колата през уикенда ,защото ходих в сервиз но немогат да я прочетат заюото не са си платили лиценза и т.н ( в различните клипчета тези индикации светят при движение на колата ) след запалване , не се променя звук ,работят спирачките нормално и няма нищо обезпокояващо ЗАСЕГА .
Също ако някой знае от къде да си купя този датчик да сподели .
прилагам и клипче за да се види проблема

https://www.youtube.com/watch?v=-inca9xpY7I

Съб Фев 06, 2021 12:21 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 03, 2018 6:07 pm
Мнения: 25
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Колега, ако можеш, свали и разглоби ключето на спирачния педал, провери дали е здраво и му направи една профилактика с контактен спрей. На старата кола имах този проблем, дадох над 200лв по сервизи, където ми слагаха дефектни ключета и накрая им теглих майната и си оправих така проблема - над 2 години не ми светнаха тези лампи.

Успех!

Съб Фев 06, 2021 3:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Kaiser Kar написа:
Колега, ако можеш, свали и разглоби ключето на спирачния педал, провери дали е здраво и му направи една профилактика с контактен спрей. На старата кола имах този проблем, дадох над 200лв по сервизи, където ми слагаха дефектни ключета и накрая им теглих майната и си оправих така проблема - над 2 години не ми светнаха тези лампи.

Успех!



Особено ако колегата е бил на автомивка - като попаднеш на някой дървар, който е решил да ти почисти праговете с пароструйката на отворена врата, се получават такива проблеми.
Има едни малки ( като палец ) нано спрейове, които са точно за тази цел - хем контактен шпрей, хем водоотблъскващ
http://www.nanoprotech.bg/products.htm

Съб Фев 06, 2021 7:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 06, 2021 11:18 am
Мнения: 5
Автомобил: Outback lim. edichion 2,5 SVT,2011
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за отговорите колеги , спетиха ми много време и нерви по "сервизите".

свалих въпросния датчик ( според мен беше заял контактора и постоянно ми светеха стоповете ) , смазахго с ВД 40 , почистих клемите и ги напръсках с наноспрейче ,за всеки случай откачих и акумулатора , след като дадох контак всички въпросни индикаций изгаснаха :)

Нед Фев 07, 2021 2:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kiseloka и 34 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор