Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Няма серво с пуснато Torque Pro 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Юли 18, 2020 7:02 pm
Мнения: 5
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Outback 2014 2.0D CVT
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

От тази година и аз се радвам на Subaru Outback 2.0D CVT 2014, до този момент безаварийно, да чукнем на дърво. Та викам си и аз, барабар Петко с мъжете, да си сваля Torque Pro и да следя малко повече данни по колата, предомно температури, сажди в ДПФ-а, регенерации и т.н. Вкарах PID-тата, дисплейте си показват каквото ми трябва, всичко е точно. Това, което ме притеснява е, че ако карам колата и същевременно съм се свързал и наблюдавам данните, сервоуправлението го няма. Воланът се върти много трудно, все едно няма никаква хидравлика. На таблото няма никакви индикации, всичко друго си е нормално, колата си върви както винаги.

Дали и други са забелязали такова нещо, ще се радвам да споделите наблюдения? Може да е от евтиния OBD2 конектор, китайски за 12 лв, знам ли :)

Поздрави

Вто Дек 22, 2020 11:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като ползваш елм адаптора, оставяш ли го нощем в колата или за по-дълъг период?
Предполагам че си още с оригиналния акумулатор - провери го в някой сервиз за батерии как е.
Мога да предложа друг елм за проба, уж читав ( ако цената е критерий ), но не помня някой да е споделял за подобен проблем

Вто Дек 22, 2020 10:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юли 18, 2020 7:02 pm
Мнения: 5
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Outback 2014 2.0D CVT
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Да, оставял съм го за по-дълго време. Ще проверя акумулатора, вероятно не е сменян до сега. Благодаря за насоката!

Чет Дек 24, 2020 2:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В темата за Боксер дизел, там където са насоките за писането на нови PID колегата беше споменал за този проблем, ако изгасиш двигателя, без да си затворил приложението. Веднъж се случи и при мен, но на таблото светват лампи, заедно с изключването на сервото. Даване на контакт вади грешка, която след като се изтрие, всичко се оправя. Виждам, че проблемът при теб е малко по- различен, но може да ти е от полза.

Пет Дек 25, 2020 9:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 31, 2018 2:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XS 2008
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
И при мен наблюдавам същата аномалия, колега. Не съм сигурен дали спира напълно сервото или се намаля помощта, която оказва на шофьора. Карал съм така и при движение разликата е сравнително малка. Моята верся на Torque е неплатената.
Мисля, че има предупреждения в началото на програмата, където се споменава, че автомобила не трябва да е в движение при изполване на адаптера.
Моят също е от евтните ELM адаптери. С Форестър SH 2008-ма година съм и електрическо серво.

Вто Яну 05, 2021 1:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юли 18, 2020 7:02 pm
Мнения: 5
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Outback 2014 2.0D CVT
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
За много години на всички колеги! Здраве и безаварийно каране! :)

Бях чел за проблемите, които се получават при гасене на двигателя и незатворена апликация. Затова винаги я затварям и спирам bluetooth на телефона преди гасене. Мисля, че и при мен сервото не спира напълно, но въртенето на волана е осезаемо по-трудно. Може пък да е и за добро, да не се разсейваме по време на шофиране. ;)

Вто Яну 05, 2021 1:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ми то лампи светват, обаче на някои коли нов внос лееекинко са откачени доста лампи :)
Предвид, че сервото е електрическо аз залагам на окашкване по CAN. Добре ще е да се пробва с други устройства или Vagcom кабел да се види дали винаги прави този номер.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Вто Яну 05, 2021 1:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор