Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:29 pm



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Мултимедия 7 инча в оригиналната конзола 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Окт 14, 2015 7:38 am
Мнения: 96
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2007 2,5 AT
Телефон: 0899190962
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,
отварям нова тема, за да покажа какво сътворих след като фабричното радио му заби чеинджъра и непрекъснато се чува едно доста силно щракане.
За жокери ползвах темата на братята руснаци:
https://www.drive2.ru/l/7355188/
Първо се спрях на новото устройство което ще монтирам:
https://www.aliexpress.com/item/4001290771573.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4e5b4c4dtiJ4sx
Бях харесал друго, но нямаха на склад(https://www.aliexpress.com/item/1005001529831558.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.40834c4dXP8IsT). И да не се лъжете, като поръчвате от европейски складове-пишат, че ги имат, но при поръчка искат да ги пращат от Китай. Просто да си имате едно наум, че ще дължите ДДС и мито при доставка в България.
Та по темата:
1. Първо разглобих старото CD, като оставих на рамката монтирани управлението на климатроника и монтажните планки. Наложих от вътрешната страна новото радио, за да сравня размерите които са дали русначетата. Като цяло пасваха като разположение, на аз очертах отвор малко по-малък от нужния ми, за да мога да изравня след това контурите.
2. Направих отвора с малък дремел, като при рязането не се получиха най-правите срезове :D
3. Пластмасата която остана като ненужна след рязането ползвах да запълня отворите които останаха от двете големи врътки(за усилването и за избор на източник). Ползвах поялник с подходяща човка(голяма, правоъгълна, за залепване на лентови кабели), за предпочитане поялника да е 60W. 30W е малко слаб и нещата стават по-бавничко, но стават. Запълних отворите, като се стараех, да не излизам извън габарита на лицевата рамка.
4. Следващата стъпка беше китосването на неравностите които остават след залепването на пластмасата.
5. С помощта на малък лентов шлайф започнах да изравнявам отвора за радиото. Понеже самия лицев панел е извит в средата, ползвах за репери двата хоризонтални края на радиото. В средата на панела остава фуга която свети и трябва да се запълни и да се изравни от вътрешната страна, за да легне точно рамката на радиото. Има два начина това да се случи- единия е с добавяне на пластмаса, а другия е с кит( аз ползвах и двата ROFL )
6. След цялото упражение на изправяне на отвора започна шкуренето. След това пак кит за запълване на неравностите, и пак шкурене. И пак кит, и пак шкурене. Ползвах кит с алуминиеви частици за джанти(бил по силен).
7. След що-годе изравняването на панела пръснах с пластификатор за пластмаса и след него един слой боя, за да си проличи ако има още неравности.
8. След боята имаше още едно мацане с кит за микроскопичните дупчици които останаха, и отново шкурене.
9. Накрая беше боята на няколко тънки слоя, докато се покри равномерно целия панел.
10. При шкурене и боядисване е добре да сте разглобили всичко и само пластмасата да се обработва.
11. Последва монтаж на климатроника с монтажните планки и радиото между тях. Имаше разминаване на отворите на монтажните планки и тези на радиото и се наложи малко разпробиване на планките.

Специално за тези които ще попитат, защо по дяволите съм си набил тази кушия с това упражнение, след като има такива готови рамки:
рамката е 60$, доставката е 30$, и накрая като ти сложат ДДС при пристигане на митница в България, сумата възлиза над 200 лева.
Не смятам, че е оправдано да се дават такива пари за една пластмаса.
На мен лично ми хареса крайния резултат. Надявам се да съм бил полезен на някои колеги, които имат такива греховни помисли за ъпгрейди.
Лек ден!


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 65

Чет Фев 04, 2021 11:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 7:42 pm
Мнения: 1
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Outback 2,5 2007
Телефон: 0894090601
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Страхотно изпълнение , смятам и аз да се пробвам в това начинание. В момента си търся панела да закупя.
=D> =D> =D>

Чет Сеп 01, 2022 9:48 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 7:04 pm
Мнения: 324
Местоположение: София/Димитровград
Автомобил: Legacy`07 sedan 3.0R Auto
Рейтинг: 129
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?p=309711#p309467


Sent from my iPhone using Tapatalk

Чет Сеп 01, 2022 10:58 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор