Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Speed Chime 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 3:52 pm
Мнения: 2
Местоположение: гр. Хасково
Автомобил: Subaru Outback, 2006, 2,5
Телефон: 0883465049
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
От скоро съм собственик на Субару Аутбек. Не намерих тема за този проблем, затова си позволих на попитам чрез нова такава.
Колата е произведена за арабския пазар и при скорост на 120 км/ч се включва зумера, който е за забравени фарове и ако ключа е в ключалката и отвориш вратата.
Пробвахме с едни приятел да го отстраним софтуерно това предупреждение за висока скорост, но неуспешно.
Въпроса ми е, някой има ли съвет как да се оттърва от проблема? Ако единственият начин е да се прекъсне кабел към зумера, някой знае ли къде е, и какви ще се последствията от това.
Благодаря предварително.

Чет Дек 06, 2018 11:41 am
Върнете се в началото
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Питай тук, ако е въпрос на ЕКУ настройки, би трябвало да ти свърши работа колегата zk.

viewtopic.php?f=10&t=23266&p=279152#p279152

Чет Дек 06, 2018 12:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:03 am
Мнения: 65
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Автомобил: Subaru Outback 2015, 2.5
Рейтинг: 169
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здраве да е,

Дискутирахме темата бегло преди, не намерих подобна и затова отварям нова. Ако модераторите преценят, може да я преместят или изтрият.

Беки (Аутбак 2015, 2.5 CVT) е произведена за Арабския пазар и имам аларма която се включва на 120 км/ч и не спира, докато не намаля.

Четох доста по различни форуми, но постовете по всички теми които намерих остават отворени.

Молбата ми е ако някой има опит как да деактивирам тази аларма или къде да отида (при кого) да сподели. Гледах няколко клипа как се маха целия зумер, но тогава ще се лиша и от други аларми, и това не е решение на проблема.

Вчера дискутирахме с Алекс по телефона, но тъка и не намерих темата която той спомена и човека.

Good Luck

Сря Мар 17, 2021 11:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:03 am
Мнения: 65
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Автомобил: Subaru Outback 2015, 2.5
Рейтинг: 169
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здраве да е,

Благодаря Vmax :bow: .

Писах лично съобщение на zk.

Чухме се и с LozkoLozev по телефона за да видим как се справил той, но и той няма успех до момента.

Не знам колко са колите с тази "екстра", идеята ми е да поддържам темата докато намерим адекватно решение.


Good Luck

Чет Мар 18, 2021 12:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имам спомен, че е дискутиран този проблем и назад във времето, но не можах да намеря темата, затова обединих твоята с тази на колегата в случай че Калин ( zk ) е успял да го реши.
Ако открия нещо по архивите ще го постна тук.

Чет Мар 18, 2021 1:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз успях да открия ето това: viewtopic.php?f=41&t=21577&hilit=%D0%B4%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B9

Може да му се обадите на колегата.
 15

Чет Мар 18, 2021 3:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:03 am
Мнения: 65
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Автомобил: Subaru Outback 2015, 2.5
Рейтинг: 169
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здраве да е,

Благодаря ти tst. Рязане на кабел не е опция за мен, както съветва колегата topzizitop . Ползите от останалите аларми са ми повече от вредата на зумера при 120км/ч в момента. :good:

Идеята ми е да го направим грамотно и се надявам че с малко софтуерна помощ да се справим.

Ще се опитам да се свържа с kill_u, за да видя до къде е стигнал и той.

Note: Ако някой колега има тел на Калин (zk), ще помоля да ми го изпрати за да се чуем и с него.

Good Luck

Чет Мар 18, 2021 6:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:03 am
Мнения: 65
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Автомобил: Subaru Outback 2015, 2.5
Рейтинг: 169
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здраве да е,

Благодаря за съдействието.

Чухме се с Калин, и търсим подходяща дата удобна и за двамата да проверим какви са възможностите софтуерно да се деактивира или промени тази "екстра".
Ще поддържам темата, и се надявам че ще можем и да я затворим скоро :good:

Good Luck

Пон Мар 22, 2021 12:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 30, 2020 6:03 am
Мнения: 65
Местоположение: Стара Загора, Пазарджик
Автомобил: Subaru Outback 2015, 2.5
Рейтинг: 169
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здраве да е,

С Калин направихме две срещи за да пробваме да променим destination settings and destination code, за да премахнем настройките на Арабският свят, и най-вече зумера на 120км/ч.
Успяхме да пременим destination settings, но не намерихме начин да променим destination code, т.е зумера на 120км/ч си остана.. Ако някой има информация как да го направим ще се радвам да сподели.

Good luck

Вто Юни 22, 2021 8:15 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор