Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:41 am



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Радарен сензор 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Дек 18, 2013 5:30 pm
Мнения: 63
Местоположение: Пловдив/Норвегия
Автомобил: Subaru Outback,2016
Рейтинг: 74
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте :hello:
Искам да попитам някои имал ли е проблеми с тъй наречения радарен сензор (доколкото разбирам от направената диагностика са 2бр.) в страничните огледала.Моят сдаде багажа, съответно трябва да се сменя и калибрира в последствие.Модела е Аутбек ,2016г. дизел.Ако някои вече е сменял такъв ще се радвам да сподели.Евентуално къде и колко е струвало?

Пет Юни 25, 2021 6:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 23, 2008 6:53 am
Мнения: 49
Местоположение: В гората над София
Автомобил: OUTBACK Limited 2.5 2018
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
carpmaniac написа:
Здравейте :hello:
Искам да попитам някои имал ли е проблеми с тъй наречения радарен сензор (доколкото разбирам от направената диагностика са 2бр.) в страничните огледала.Моят сдаде багажа, съответно трябва да се сменя и калибрира в последствие.Модела е Аутбек ,2016г. дизел.Ако някои вече е сменял такъв ще се радвам да сподели.Евентуално къде и колко е струвало?


Ако имате предвид функцията "blind spot detection" самите датчици се намират под стоповете ви. Прекрепени със скоби. Ако се размести и с милиметър ще ви покаже грешка. При Вас и двата сензора ли не работят? Има вероятност само единят, а другият да отчита. Аз имам същият проблем, но ми спира само единят сензор. Трябва да се направи калибрация или да се подмени скобата. Мислех тези дни да звъня в Субару мотор и да ги питам дали ще могат да направят калибрация. /Ще трябва да свалят задната броня, а после как ще я качат обратно е въпросът, качествено/

_________________
Subaru LEGACY VI 2.5 175 hp 2016

Пон Юни 28, 2021 12:20 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Дек 18, 2013 5:30 pm
Мнения: 63
Местоположение: Пловдив/Норвегия
Автомобил: Subaru Outback,2016
Рейтинг: 74
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kbros76 написа:
carpmaniac написа:
Здравейте :hello:
Искам да попитам някои имал ли е проблеми с тъй наречения радарен сензор (доколкото разбирам от направената диагностика са 2бр.) в страничните огледала.Моят сдаде багажа, съответно трябва да се сменя и калибрира в последствие.Модела е Аутбек ,2016г. дизел.Ако някои вече е сменял такъв ще се радвам да сподели.Евентуално къде и колко е струвало?


Ако имате предвид функцията "blind spot detection" самите датчици се намират под стоповете ви. Прекрепени със скоби. Ако се размести и с милиметър ще ви покаже грешка. При Вас и двата сензора ли не работят? Има вероятност само единят, а другият да отчита. Аз имам същият проблем, но ми спира само единят сензор. Трябва да се направи калибрация или да се подмени скобата. Мислех тези дни да звъня в Субару мотор и да ги питам дали ще могат да направят калибрация. /Ще трябва да свалят задната броня, а после как ще я качат обратно е въпросът, качествено/


Да за това става на въпрос.При мен е изгорял само единият сензор според направената диагностика.Задната броня е сваляна и предполагам са проверени тези скоби за които говориш .Получих оферта за подмяна и калибровка на двата ( незнам защо не само единият,явно се сменят и двата) но въобще не е евтино :-~ .Колата се намира в чужбина но ми предстои скорошно прибиране в България та реших да проверя как стоят нещата.Звънях в Събару -Габрово след препоръка от съфорумец но от там ми казаха,че не разполагат със уреда за калибровка.Ще се радвам да споделиш какво са ти казали ор Субару мотор

Пон Юни 28, 2021 6:37 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор