Отговори на тема
 Outback 3.6 aмериканска или европейска версия 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Авг 26, 2020 6:04 am
Постове: 18
Местоположение: София
Автомобил: Outback IV 3.6 (2010)
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте!
От известно време следя форума и тъй като мисля да закупя Outback 3.6 2010-2014г
имам един-два въпроса на които не намерих отговор.

Има ли разлика във вървежа м-ду американска и европейска версия. До колкото разбрах американската
няма "си драйв" но визуално ми допада повече, та от това е породен и въпросът ми.
Също така има ли някакви минуси да се купи щатския модел?
Понеже пазара в България е доста беден, започвам да се замислям и за внос от САЩ (със щети), но още проучвам.
Бюджета е около 20000лв + 2-3 за първоначално обслужване + каско/гражданска и т.н

Съб Авг 28, 2021 9:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Постове: 808
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Със сигурност има много информация по въпроса, може да пробваш с търсачката.

И все пак при B14 3,6 преди фейслифта единственият плюс на американката е това, че ги има повече и цената съответно е по-добра. А може би и електрохромного огледало, но не съм сигурен, че всички американки го имат. Недостатъци на американката колкото искаш:
- външните огледала не са с ел. прибиране;
- няма Si-Drive (сам си го забелязал);
- като цяло много много екстри ги няма - кожа, безключовото палене също, мултимедията и т.н.;
- мили и градуси по Фаренхайт, не съм сигурен, дали може да се превключват лесно на км и градуси по Целзий, но поне при канадките това е ок;
- хидравлична кормилна рейка, докато при европейката е електрическа;
- обикновени амортисьори отзад и по-лигаво пътно поведение спрямо европейката с нивоматите;
- оранжеви мигачи отпред, непозволяващи да се сложат дневни светлини в мигачите;
- някои от частите са различни и ситуацията с доставката им е по-сложна;
- със сигурност има и други недостатъци, които не съм забелязал, защото горните ми стигат и спрях да гледам американките изобщо.

Иначе основната визуална разлика при екстериора е в рейлинга на покрива, оранжевите мигачи отпред и минимално задната броня и стоповете.

Пон Авг 30, 2021 9:40 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 19, 2021 12:29 pm
Постове: 18
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Външния пакет при американките е много апетитен с рейлингите, корите по вратите и по-агресивните прагове, като на малко коли съм виждал дори и вежди/арки н аклниците, които са много яки. Всички тези неща придават малко по "СУВ" излъчване на колата, докато европейските са по-изчистени, не толкова насочени за извън пътя, което пък по ги доближава до класическото комби.
За мен обаче основното преимущество на европейските е именно Си-драйв и окачването отзад.
А някой знае ли дали имат разлика в просвета амреикански и канадски спрямо европейските?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Нед Сеп 05, 2021 10:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Постове: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
+1см за сащ
Ползвай търсачката колега - коментирани са тези неща

Нед Сеп 05, 2021 10:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор