Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Цъкване/щъкване при натискане на спирачка 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 8:33 pm
Мнения: 70
Автомобил: Subaru Outback 3.0R
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здрвейте, колеги.

От известно време се опитвам да идентифицирам проблем, който се проявява при натискане на спирачката - чува се нещо като щъкване или цъкване (трудно е да намеря най-подходящата дума) отпред долу срещу шофьора, някъде около сервото. Най-осезаемо/чуваемо е когато колата е студена (но не само) или по-скоро като е постояла няколко часа на място. Като я подкарам в самото начало след такъв период ми се струва, че усещам цъкането дори леко на педала на спирачката. Лека-полека след минаване на няколко километра и натискане на спирачката десетина пъти цъкането започва да затихва и накрая изчезва.

Чува се само при натискане на на педала, не при отпускане. Натискането трябва да е по-бързо, а не плавно и колкото повече пъти натисна спирачката толкова по-бързо трябва да я натисна, за да продължава да се чува преди да затихне и изчезне.

Ходих в един от белите сервизи, потвърдиха шума и ми обясниха, че е от мембраната на сервото (което работело с вакум), която с времето "остарява". Можело да карам така докато воланът не започне да става твърд или да не държи обороти на място.

Не ми се чака и ме интересува дали някой се е сблсъквал с такъв проблем?

Освен това, ако наистина е това то мембраната подлежи ли на ремонт или смяна или отивам на цяло серво?

Нед Яну 09, 2022 2:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор