Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:46 pm



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Цъкване/щъкване при натискане на спирачка 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 8:33 pm
Мнения: 70
Автомобил: Subaru Outback 3.0R
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здрвейте, колеги.

От известно време се опитвам да идентифицирам проблем, който се проявява при натискане на спирачката - чува се нещо като щъкване или цъкване (трудно е да намеря най-подходящата дума) отпред долу срещу шофьора, някъде около сервото. Най-осезаемо/чуваемо е когато колата е студена (но не само) или по-скоро като е постояла няколко часа на място. Като я подкарам в самото начало след такъв период ми се струва, че усещам цъкането дори леко на педала на спирачката. Лека-полека след минаване на няколко километра и натискане на спирачката десетина пъти цъкането започва да затихва и накрая изчезва.

Чува се само при натискане на на педала, не при отпускане. Натискането трябва да е по-бързо, а не плавно и колкото повече пъти натисна спирачката толкова по-бързо трябва да я натисна, за да продължава да се чува преди да затихне и изчезне.

Ходих в един от белите сервизи, потвърдиха шума и ми обясниха, че е от мембраната на сервото (което работело с вакум), която с времето "остарява". Можело да карам така докато воланът не започне да става твърд или да не държи обороти на място.

Не ми се чака и ме интересува дали някой се е сблсъквал с такъв проблем?

Освен това, ако наистина е това то мембраната подлежи ли на ремонт или смяна или отивам на цяло серво?

Нед Яну 09, 2022 2:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор