Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Смяна на трансмисионно масло 5 EAT (2006) - въпрос 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Фев 03, 2018 6:07 pm
Мнения: 25
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте,

Тъй като не знам кога за последно е сменяно маслото на скоростите, бих искал да направя смяната на няколко пъти с по 2-3 литра. Не ми се търкаля под колата в борба с пробката на картера, пък и като няма са сменям филтри, няма много голям смисъл. Отделно няколко майстори ми развиха теорията, че мога да сложа каквото и да е масло, нямало смисъл да се взима специално за 5 ЕАТ... сещате се, няма да си оставя колата на майстор за едната пробка с риск да ми сложат кофти масло.

Питането ми е мога ли безопасно да го издърпам с помпа през пръчката за маслото, т.е. има ли нещо, което мога да счупя по пътя на маркучето към картера? Разрових се по чуждоезичните сайтове и стигам до извода, че това е често срещан метод за опресняване на маслото, но не намерих нищо за нашите кутии.

Благодаря предварително!

Пон Апр 11, 2022 12:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 06, 2015 1:44 pm
Мнения: 453
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2003г. H6 3.0
Рейтинг: 250
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здрасти,най-добре си го източи от картера и не се занимавай с глупости.Имаш една пробка да отвъртиш.Не знам от къде си,но в София има подемници под наем.За 10лв.на час,ще свършиш работа,или все някой канал ще намериш.

Вто Апр 12, 2022 7:56 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На няколко пъти става, но с 5-6 литра - толкова изтича от пробката. А избора на масло.... ако искаш слушай "майсторите", но си осигури заместващ автомобил :giggle:

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Вто Апр 12, 2022 8:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 945
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 354
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Емо74 написа:
Здрасти,най-добре си го източи от картера и не се занимавай с глупости.Имаш една пробка да отвъртиш.Не знам от къде си,но в София има подемници под наем.За 10лв.на час,ще свършиш работа,или все някой канал ще намериш.

Ееееее не е само това. Ако иска да го направи както трябва - сваляне картер, миене, смяна филтър, който е хванат за valve body, смяна външен филтър - този зад акумулатора.
Ще трябват между 5 и 6 литра масло.

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023

Вто Апр 12, 2022 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:51 pm
Мнения: 491
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0 ; Outback B13 H6
Рейтинг: 209
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз лично тегля каравана с моята H6 B13 , маслото го освежавам през около 10к км , а през 20к сменям филтъра който е в преден ляв калник.(около 70лв беше) Една туба Ravenol SU5 стига точно за едно освежаване само с отвиване на пробката на картера. За има няма и час (чакаш хубаво да се оттече) си готов. Наливането през пръчката за ниво, с подходяща фуния, тръбичка и туба и си готов ;)

Някъде в ръководството бях срещал че като ползваш dextron 3може да доведе до проблеми и бяха изредени. Сега не го намирам, но виж. за АТ4 дават заместител декстрон, а за АТ5 виж какво дават и си направи сметката кое масло покрива тази спецификация и прочети тук във форума:


Прикачени файлове:
4at.jpg


Прикачени файлове:
5at.jpg


Прикачени файлове:
recomend.jpg


Прикачени файлове:
5at_oil.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Subaru XV Premium 2.0 `18
Subaru Outback H6 3.0 `05
Subaru Outback H6 3.0 `03
Subaru Outback 2.5 `98 USA
Subaru Legacy 2.2i GX `95
Toyota Corolla D4D `06
Skoda Octavia AXR `07
LR Discovery 300Tdi `96

Сря Апр 13, 2022 7:48 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 10, 2018 7:49 am
Мнения: 58
Местоположение: Добрич
Автомобил: Outback BP H6
Рейтинг: 28
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Нямаш никакви проблеми да източиш през щеката, няма нищо на пътя ѝ!

Чет Апр 28, 2022 6:35 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор