Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:13 am



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Масло в антифриза B13 H6 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Яну 25, 2018 9:52 pm
Мнения: 21
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги, от скоро наблюдавам един лек филм като боза в казанчето за антифриза. Симптоми нулеви. Не загрява, маркучите са меки, нямам загуба на масло, поне не забелижима, няма загуба на антифриза или повишаване на нивото. Мислих, че може да от охлаждането на автомата, но ми казаха, че трябвало да става червиникав цвят. В събота мисля да проверя(да надуя) масленият охладител и охладителя на кутията дали не пропускат те. Ако сте се сблъсквали с този проблем или имате идея от какво може да е преди да съм свалил мотора моля споделете.

Вто Май 31, 2022 11:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Яну 25, 2018 9:52 pm
Мнения: 21
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Прилагам малко снимки


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Юни 01, 2022 7:44 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 29, 2021 1:54 pm
Мнения: 135
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На един мой близък почна да му пропуска масления охладител в началото на годината и в казанчето маслото беше на плаки и петна, не по този начин. Иначе това си изглежда като класическо смесване на двигателно масло с антифриз.

Сря Юни 01, 2022 8:29 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Яну 25, 2018 9:52 pm
Мнения: 21
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Проблема е отстранен, това се получава от стар антифриз. След консултация с няколко сервиза , ме посъветваха да източа стария и да покарам малко с вода. Така и направих за да може да промия системата, а и чаках няколко маркуча, че не ми изглеждаха добре. Стария антифриз го събрах в едно шише и като поседя няколко дни вижте какво се получи.
След като няколко пъти наливах вода и точих в продължение на 10-на дни докато дойдат маркучите, успя да се изчисти цялата система. След това и сложих зелен антифриз и вече седмица със него няма никакви проблеми. Моя съвет, сменяйте си антифриза на 5-6 години както препоръчват от производителите на антифриз.

P.S. Следваща стъпка смяна на спирачна течност.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Юни 26, 2022 7:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При тази процедура с източването на цялата система и промивка с вода, аз лично бих извадил и водния радиатор (лесно се сваля) и бих измил питата отвън, както и тази на климатичния. Само това на всеки 2-3 години ми дава 4-5 градуса разлика при каране по магистрала. Не е лошо и един нов ОЕМ термостат да се сложи. Тази профилактика гарантирано удължава живота на гарнитурите :)
 15

Пет Юли 01, 2022 7:24 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: vale и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор