Отговори на тема
 Разхлабени (дрънкащи) ламаринки (щитове) по генерацията 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Юни 11, 2017 8:00 pm
Постове: 11
Автомобил: Аутбек 2.5 165к.с.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, след като моят аутбек 2005 мина през куп възстановителни ремонти вкл. Основен ремонт на двигателя и да кажем че колата от техническо състояние е топ (за годините си) се появи един изключително дразнещ проблем.
Изпускателната система я правих в сервиз Крафт - от двигателя до задните гърнета всичко е сменено.
Но има едни ламаринки (щитове) които се раздрънкаха и в сервиза казаха - не можем да ги оправим. Реших да ги махна но казаха да ги оставя.
При подаване и отпускане на газ дрънкат изключително неприятно. Все едно колата е пред разпадане.
Моля кажете къде в гр.София да отида и да се ремонтират без махане. Аз лично съм вързан в ръцете и нямам умения да ги поправя (четох предложения на някои колеги как да се ремонтират).
Затова търся човек да ги поправи. Вече цената за ремонт нямзначение само да се оправят. :D
Ще бъда много благодарен ако помогнете

П.С. за едни ламаринки изписах цял роман. Извинете ме

Нед Юни 05, 2022 9:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 05, 2015 2:50 pm
Постове: 240
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6.0 2001
Рейтинг: 127
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен на H6 2000-та, периодично се раздрънкват топлинните щитове покрай генерацията, и все някой майстор (веднъж и в Крафт) им удря по една заварка/точка и изчезва за не малък период от време.
Иначе съм гледал решения с метална вата и други такива, но там не мога да ти препоръчам къде да го направят.
[url](https://www.youtube.com/watch?v=7St7cZTLQQI[/url])

 15

Сря Юни 15, 2022 11:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 18, 2014 7:34 pm
Постове: 188
Автомобил: Outback '00 2,5 AT / Forester 2.0
Телефон: 897722554
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз веднъж го играх със заварки и изкараха около 6 месеца. :facepalm: След това я качих на канала и с тел ги превързах където е необходимо :giggle:
Който го види това ми се смее, но си решавам проблема за много време (2-3 години и то защото покрай някой ремонт режат телта).
Работа за 10-15мин и малко тел :pardon: Това е :beer:

Чет Юни 16, 2022 8:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Постове: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А ако искате за още по-дълъг период да решите проблема с нещо такова би станало: https://industrial-solutions.eu/shop/ka ... a-stomana/
вместо с тел, защото моята изнива за година...

_________________
http://www.hostit.bg/

Пет Юни 17, 2022 1:11 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Постове: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
аз пък си купих нова
тази средната
стягаха я, привързваха я, кара ден до пладне. Накрая взех нова вече 6-7 години не се е обадила (доколкото знам).
това на 2005 / 2.5

Пон Юни 20, 2022 6:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 12, 2006 9:44 am
Постове: 220
Местоположение: Sofia
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
най дълго изкара "решението" - вързване и стягане с поцинкована тел :D

_________________
Subaru Forester 2.5XT '05
Subaru Forester 2.0 '06 - продаден
Subaru Outback 2.5 '09
Honda CBF 1000 '06 - продава се
Triumph Tiger 800 XCX '19

Чет Авг 11, 2022 11:02 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор