Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:26 pm



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Аудио, навигационна система 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 9:33 pm
Мнения: 91
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Импреза 1,6 '99; Легаси 2.0 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, наскоро се сдобих с поредното четвърто субару във фамилията. Автомобила е аутбек 2007.
Колата е с обикновеното аудио, и понеже ще се кара основно от жена ми, а тя иска камера за заден ход, въпроса е кой е слагал по-добра аудиосистема с екран и навигация и каква по-точно.
В нета попадам на китайски глупости: https://www.aliexpress.com/item/1005001475101847.html
Иска ми се по-читава система.
Благодаря предварително за отговорите.
С уважение:
Д-р Тодоров

Вто Юни 07, 2022 1:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=5&t=28517&p=312445&hilit=%D0%BC%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%8F#p312445

През 2015г в Авал ( до Фантастико на бул. Св. Климент Охридски в София ) слагах ДВД плеър Пионер с камера за задно виждане на Форестър SG ( 2004-2005 ). Но трябваше да се купува отделен модул за да работят копчетата на волана. Иначе останах доволен - до ден днешен си работи отлично. Монтажът им е чист - без поражения и следи.

Вто Юни 07, 2022 2:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 9:52 am
Мнения: 102
Местоположение: sofia
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 '99 ,АТ
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, купих това https://www.ebay.de/itm/143510864243
Гледах отзиви и останах очарован.Има оптичен и коаксиален изход за звука,както и 5 канала аналогови.
Joying явно правят качествени мултимедии ,имат си и поддръжка ,на сайта им има ромове за всички продукти.
Избрах това единствено заради хардуерното усилване и намаляне на звука и бутони за различните опции хоум,телефон и т.н. иначе исках поне 9 инча.
след месец ще е в мен и ще споделя впечатления, в тубата гледах клип ,медията беше в някакво BMW
и можах да разгледам менютата ,авторът каза ,че това е най-качествения звук от медия който е чувал.

Сря Юни 08, 2022 8:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 11, 2022 1:13 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги. Нов съм и искам да попитам някой попадал ли е на оригинален диск версия 1.2 за Субару аутбек 2007г. Моят е издран и не тръгва. Търся точно същия

Нед Сеп 11, 2022 1:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 14, 2015 7:38 am
Мнения: 96
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2007 2,5 AT
Телефон: 0899190962
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей,
по темата на автора: Аз сменях оригиналната музика с такова китайче. Може да видиш тук какво направих: https://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=28517.
Относно марката която избрах беше след много четене по форуми се спрях на Erisin. Колеги с BMW-та доста я слагат. Поръчах я от алито в комплект с камера за задно виждане, видео регистратор и допълнителен външен микрофон за хендсфрито. Панела сам си го правих, но ако имаш излишните пари и не ти се занимава, може да си поръчаш готов plug&play(виж в края на темата pantata е пуснал линк).
За монтажа ти трябва комплект кабели/преходници от Subaru конектори към обикновенните ISO(продават ги в повечето магазини/сайтове за кар аудио). Монтажа ми отне около 3 часа заедно с прекарването на кабела за камерата(и възстановяване на скъсания сноп в маркуча на багажника). Има клипове как се разглобява таблото в youtube.
По отношение на качеството на медия плеъра- не мога да се оплача, звука определено е по-добър от оригиналното радио, средно един път на 2 месеца иска рестартиране, защото забива bluetooth-а и не могат да се провеждат нормални разговори(отсреща ме чуват, но аз не), покритието на модула за навигацията е доста добро(последно ме закара до Холандия и обратно без драми с Igo-то), ползвам и Waze като шерна интернет от телефона. Има възможност да се показват две приложения на екрана(картина в картината), като държа да отбележа един недостатък-когато комбинираш радио/mp3 с навигацията не се рефрешва екрана на навигацията, след като включиш само на навигация и се оправя). Не съм я връзвал да се управлява от волана, защото нямам копчета за аудио на волана(това ще е следващия ъпгреид, голямо удобство е). Относно камерата за заден ход е добро изпълнение-през деня се вижда чудесно, през нощта е прилично-ако инвестираш и по-голяма сума и резултата ще е по-добър, просто аз заложих на един производител и я ползвам за разстоянието броня до броня при паркиране.
Като цяло съм доволен от машинката, за 2 години не ми е създавала ядове, но всеки си преценя дали да се хвърля на китайче или да заложи на "реномирана" марка за почти двойно повече пари.

p.s. Като си избереш какво да се монтира, обърни внимание на колоните във вратите-при мен от 4, на 3 им бяха изгнили конекторите и се бяха прекъснали, събира влага във вратата и се скапват. Аз си ги ремонтирах като запоих кабелите директно към колонката, без да съм ги сменял. И пак е въпрос на вкус и пари, може и да се сменят директно. Сега определено има звък в тази кола, преди беше.....

Поздрави,
Цоньо
 15

Пет Сеп 16, 2022 10:24 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: peshaka11 и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор