Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:20 pm



Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
 Outback H6 2004 виене в областа на таблото при скорост80/100 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Юни 16, 2022 10:07 am
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте Колеги,

благодаря за информативния форум. Доста научих тук като собственик от една година на Субару Аутбак H6 модел 2004. За съжаление не открих повече информация относно едно наблюдение коете направих. При скорост около 80-100 км/ч се чува едно свистене (висок тон) което идва от областта на таблото/скоростната/преден диференциал. Не бих могъл точно да го локализирам, но при превишаване на тази скорост изчезва. Ако трябва да опиша шума той би клонил към звучене от щурец. Въпроса ми от е къде може да идва шумът и каква е причината? Евентуална информация как бих могъл да го отстраня ще ми е много полезна. Изключвам да е шум от стъкла или уплатнения.

Аутбека е на 133К. Автомата е 5 скоростен.

Благодаря Ви да всяка информация или споделен опит.

Николай

Чет Юни 16, 2022 10:20 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:43 pm
Мнения: 60
Местоположение: София
Skype: g.kesov
Автомобил: Subaru Forester, Subaru Justy
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Погледни подкалниците и специално пластмасата под акумолатора, ако са не добре закрепени или спукани има възможност да се създава резонансна вибрация от тях. Поне аз имах такъв проблем, който се реши много идиотски-паднах при паркиране в една отворена шахта с предно ляво колело и пластмасите се доизпочупиха. След възстановяването им в сервиз шумът изчезна :)

Сря Авг 31, 2022 10:30 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: vakko и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор