Отговори на тема
 Outback V странен шум 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Яну 12, 2022 11:19 am
Постове: 2
Автомобил: Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

нов съм във форума и горд собственик на outback V 2.0 D, ( купувана от БГ от първи собственик и обслужвана само в субару моторс София), преди две седмици обслужих двигателя, диференциалите и cvt (само опресняване, т.к. в официалния сервиз не предлагат цялостна смяна на маслото на кутията). След въпросното обслужване забелязах едно свирене на ауспуха при подаване и отнемане на газ, възможно е и преди да го е имало, но да не съм обърнал внимание, но е слабо вероятно. Вдигах я на подемник и звука идва от нещо като реле на тръбата преди меката връзка, предполагам, че задейства някакъв клапан, но не успях да намеря какъв е клапана, от какво се е получило и има ли някакъв проблем, освен че мен ме дразни този шум. Както казах колата е дизел, последно време е карана градско и само 200 км извънградско, като там не е форсирана и вкарвана в обороти, т. к шофираше съпругата ( около 120км/ч) . Прилагам видео, за да стане по ясно какво говоря ( или поне се надявам да е по ясно)

Поздрави


https://youtu.be/VYsyz9mW644

Вто Юли 12, 2022 2:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 29, 2021 1:54 pm
Постове: 135
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това, което си снимал е клапан за налягането на изгорелите газове. По принцип трябва само да щтрака като работи, аз не съм чувал така да стърже. В случай, че звукът идва от него.
Пробвай да го почистиш първоначално. Вероятно в повечето сервизи ще те посъветват да го шунтираш. Ако този клапан не работи правилно, спира да работи правилно ЕГР, а като не работи правилно ЕГР, почваш да имаш проблеми с ДПФ и сагата става дълга и скъпа. Тези три неща или ги оправяш или ги отстраняваш и трите наведнъж. Добре дошъл в света на дизела. Възможно е да не е затварял винаги по време на големите жеги преди някокло седмици, затова да не си го чувал, сега е по-хладно и се мъчи по-бързо да стопли мотора, затова затваря когато не подаваш газ.

Вто Юли 12, 2022 3:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 12, 2022 11:19 am
Постове: 2
Автомобил: Outback
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Много благодаря за отговора! Как става въпросното почистване - физически се сваля и почиства или вкарване на колата в обороти за по дълго време - например каране на магистрала?

Сря Юли 13, 2022 3:41 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 29, 2021 1:54 pm
Постове: 135
Рейтинг: 90
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще трябва да го свалиш. Нагарите падат с произволен препарат за фурни много лесно. Хубаво е да разглобиш и механичната част, да огледаш механизмите за счупвания, да ги смажеш. Обикновенно през остта влизат доста сажди вътре.
Задължително откачаш първо акумулатора.

Сря Юли 13, 2022 9:36 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], sasu и 28 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор