Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:07 am



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 странно поведение на скоростна кутия 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Авг 04, 2022 7:32 am
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте всички,
от извсестно време съм горд собственик на едно Субару Аутбек, 2,5 156к.с, 2003г, автомат (4АТ или 4ЕАТ не съм сигурен)
и от известно време наблюдавам странно поведение на кутията. Странното поведение се изразава в пропадане (или по скоро връщане на оборотите на двигателя) с около 200 - 500 оборота при скорости на движение около 60 км/ч, и обороти на двигатела между 2000 и 3000. Ако изкачвам лек наклон с скорост около 60 и ако задаржа газта постоянна за да поддържам скорост ако оборотите на двигателя са били 2500 след 2 -3 сек падат на 2000 без аз да променям нещо.
Относно варианта да не е от кутията, двигателя е на 10к след основен ремонт, запалването е изцяло сменено а газовото настроено перфектно (тримовете на инжекцията са под 5%).
Ще се радвам ако някой може да хвърли светлина по въпроса. Може и такава да е колата но не намирам нищо в интернет а нямам друго такова Субару под ръка за да го проверя.

Чет Авг 04, 2022 8:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 08, 2013 7:07 pm
Мнения: 433
Местоположение: В.Търново
Skype: zlobstur
Автомобил: Outback H6 B13, Forester SG 2.5XT
Телефон: 0894414176
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Въпросното поведение би трябвало да се дължи на заключването на торк-конвектора и трябва да го прави винаги при потдържане на скоростта на най-високата предавка (ако не се лъжа) :pardon:

_________________
Lesson for beginners: Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Speed is how fast you hit the wall.

Чет Авг 04, 2022 12:26 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Точно така. Това 'заключване' се случва, само когато маслото на кутията е топло, всичко е в работни температури и си в круизен режим (без много газ). Поради тази причина има и нещо като препоръка, в града да се кара на 3та - за да не ходи на 4та и да заключва излишно.
При мен го има същото 4EAT - B10 и заради него, на равно и лек баир си круизвам по магистралата с 125-130 на около 3к оборота (заради малко по-голям размер гуми, при оригинален 120-125км/ч са 3200-250 оборота).
:beer:

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Авг 04, 2022 4:42 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Авг 04, 2022 7:32 am
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благораря за отговорите,
сега като се замисля наистина има логика да е така. Обаче след проведен следствен екперимент по баирите в квартал Владиславово в Варна вчера останових че и на 3та и на директна поведението е като горе описаното с тази разлика че от 2ра на 3та вместо на 2300 оборота сменя на 3000 и точно преди да смени се осеща въпросното "придръпване" дори и ако съм с повече газ. Цялата работа ми направи впечатление защото по принцип започнах да карам на 3та в града от два месеца, за пъри път след ремонта на двигателя газовоти ми работи правилно и кутия си смени поведението и сега колата се движи по добре но това "заключване" сега се осеща ясно и очетливо и се вижда на обортомера а преди като че ли не беше така и се притесних да не би да идва време и за основен ремонт на кутията.

Пет Авг 05, 2022 6:48 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Marto_180 и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор