Отговори на тема
 Счупен двигател - Субару Аутбек 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Сеп 16, 2022 9:10 pm
Постове: 1
Автомобил: Subaru Outback 3rd Gen
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте
От няколко месеца карам Субару Аутбек 3та генерация, края на 2006г. Двигателят е 2.5 бензин, 165к.с., автоматик. След закупуването вкарах автомобила в сервиз и беше напълно обслужен(всички масла, филтри, ремъци, водна помпа, течности и прочие), единственото което остана беше леко претрисане при 20-30км, което казаха, че най-вероятно е от полуоски или карета. Колата също беше закачена и на компютърна диагностика и казаха, че няма проблеми и грешки. Всичко беше наред до днешния ден в който двигателят се счупи. В движение колата започна да издава странен звук и буквално секунди по-късно "изтряска" и умря. След, като отворих предния капак видях, че блока е счупен от биелата и парче от биелен лагер имаше отгоре. Странното за мен е, че това се случва без никакви признаци, като имам предвид нито лампи са светили, маслото не съм го гледал всеки път, когато съм го карал, но на мястото на което се паркира колата е лесно забележимо ако има течове(нямало е). Не съм забелязвал да е горела масло, а и не мирисало на масло. Не е прегрявано, поне според датчика на таблото.
Целият пост е с идея за мнения, препоръки за по нататъшни действия с този автомобил? Дали да се ремонтира, кой се занимава с тези автомобили, тъй като знам, че са специфични?

Благодаря предварително на всеки включил се в темата и оставил мнение!

Нед Яну 29, 2023 7:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Постове: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
най-добре двигател втора ръка, а този да се отвори за диагностика относно евентуалните причини.

Нед Яну 29, 2023 7:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: marian_de, PitM, simbat, steficha и 50 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор