Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Странно поведение на заледен участък 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 6:13 pm
Мнения: 104
Местоположение: Тутракан
Автомобил: '04 Outback 2.5
Рейтинг: 87
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, имам следния проблем с '05 Аутбек, 2.5л, 4-степенен автоматик. При преминаване през заледен участък имам усещането, че губя контрол над управлението. Усещането е като от силен страничен вятър. Казано образно, колата оживява и поема по своя си път. Окачването е проверено, геометрията също. Приятели, някой сблъсквал ли се е с този проблем. :sos:

_________________
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

Сря Фев 08, 2023 7:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 11:19 pm
Мнения: 75
Рейтинг: 25
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Почвай да четеш за соленоида за задното...

Сря Фев 08, 2023 9:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Монката написа:
... При преминаване през заледен участък имам усещането, че губя контрол над управлението. .... :sos:



Колега,

При тези обстоятелства (ако съм разбрал правилно) с какъвто и автомобил да сте, резултата е винаги неочакван (освен ако не сте с гуми с шипове).

Сря Фев 08, 2023 10:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 1:42 pm
Мнения: 842
Местоположение: София
Автомобил: Outback '14 / 2.0d CVT
Рейтинг: 353
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
преди да се отиде към механични проблеми със задното, дали си направил (правилен) реглаж на задната ос.
на аутбека задните гуми са леко 'разтворени' или 'затворени', според зависи, и е възможно ако стъпиш с едната страна само на лед, да ти бута задницата в някаква посока.
ако аутбека е конкретно 2005, от Америка, имаше TSB специално за реглажа с някакви по-добри параметри (за Европа не знам).

Сря Фев 15, 2023 6:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 6:13 pm
Мнения: 104
Местоположение: Тутракан
Автомобил: '04 Outback 2.5
Рейтинг: 87
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не е от геометрията. Установих, че нямам коректно задвижване на задния мост. Намерих подходящ терен, където предните гуми да стъпят на асфалт, а задните на лед. При рязко потегляне предните гуми свирят, а задните не мърдат. Сложих бушона за задния мост и поведението на колата рязко се промени. Насочвам се към соленоида или съединитела <или вискомуфата, ако така се казва на автомата>

_________________
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

Сря Фев 15, 2023 7:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 6:13 pm
Мнения: 104
Местоположение: Тутракан
Автомобил: '04 Outback 2.5
Рейтинг: 87
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Проблема се реши много лесно. Оказа се крива предна гума. Беше се издула по целия радиус на протектора точно по средата. С асфалта е контактувала ивица широка два пръста. До сега не бях виждал да се деформира гума така. За пореден път се убеждавам колко важни са гумите.

_________________
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

Съб Мар 11, 2023 9:35 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това е доста интересен случай. Сподели повече - как го откри, какви са били гумите, снимка!

Съб Мар 11, 2023 1:34 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 6:13 pm
Мнения: 104
Местоположение: Тутракан
Автомобил: '04 Outback 2.5
Рейтинг: 87
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Това е доста интересен случай. Сподели повече - как го откри, какви са били гумите, снимка!

Започна да не спира колата. Антиблокиращата системе се задействаше при всяко по рязко спиране. Тогава ми светна , че може да е от гумите, а не от задвижването на колата. Ще потърся гумите в сервиза и ще снимам.

_________________
Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той.

Пон Мар 13, 2023 6:36 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор