Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
 Сваляне на дясно огледало 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 10:15 pm
Мнения: 252
Местоположение: Dimitrovgrad
Skype: detonate_bg
Автомобил: Subaru Outback H6 3.0
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
някой знае ли как се сваля само стъклото на огледалто ??

Сря Мар 17, 2010 10:00 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 9:42 pm
Мнения: 51
Местоположение: София
Автомобил: SUBARU LEGACY OUTBACK
Рейтинг: -68
Кофти...Кофти...
Отговори с цитат
detonate написа:
някой знае ли как се сваля само стъклото на огледалто ??

Малко сложно е колега,аз едно счупих но разбрах как се сваля(ако греша нещо някой да ме поправи)та
Леко се изважда стъклото от оплътнението и под него има винче което се развива и букси ако е със подгряване,
общо взето е това ама трябва много да внимаваш да не го счупиш,че аз едно така счупих за съжаление нетрябва да се бърза при махането от оплътнението.Успех
Поздрави!!!

Вто Ное 01, 2011 11:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Най лесно става като вземеш пистолет за топъл въздух за да го позагрееш,за да омекне пластмасата отстрани и да се размекне двойно лепящото с което е залепено стъклото за основата...Шанса да го счупиш в това студеното време без подгряване е доста голям :smt023

П.С. а всъщност тази тема май е от доста време :lol: :smt082

Сря Ное 02, 2011 7:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 9:42 pm
Мнения: 51
Местоположение: София
Автомобил: SUBARU LEGACY OUTBACK
Рейтинг: -68
Кофти...Кофти...
Отговори с цитат
Valio написа:
Най лесно става като вземеш пистолет за топъл въздух за да го позагрееш,за да омекне пластмасата отстрани и да се размекне двойно лепящото с което е залепено стъклото за основата...Шанса да го счупиш в това студеното време без подгряване е доста голям :smt023

П.С. а всъщност тази тема май е от доста време :lol: :smt082

Поне и на мен ми подсказа как по лесно да го сваля не се бях сетил, че със нагряване със пистолет ще е по лесно Мерси за инфото че на мен пак ми предстои смяна

Чет Ное 03, 2011 6:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Авг 29, 2011 7:33 pm
Мнения: 98
Местоположение: русе
Автомобил: subaru outback 2.5 AT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
колега скоро си сменях моето стъкло на огледалото (subaru outback 2000 г. ) самото съкло е залепено на една тънка пластмаса която пък е хваната към огледалото с болтче но тя не те интересува трябва да отлепиш стъклото от тази пластмаса като трябва да знаеш че м-у стъклото и пластмасата е подгрева който е залепен към стаклото . малко тъпо го обясних май :D . значи имаш 1 стъкло 2 лепило 3 подгрев 4 лепило но е нещо като двойно залепяща лента 5 пластмаса.моето стъкло беше счупено и направих следното. дочупик фнимателно стъклото ( отлепях парчета стъкло от подгева ) след това остана почти само подгрева който представлява мека платка образно казано парче от пластмасова бутилка но вътре с пътечки за подгрев и тогава с малка отверка или макетно ношче бъркаш м-у пластмасата и подгрева за да можеш да го издърпаш и отлепяш от единия край после като го извадиш си го очистваш парченцата стакло внимателно с ношчето като трябва да внимаваш да не продупчиш подгрева а и м-у другото има и 2 кабела в горната част на стъклото които трябва да извадиш но няма как да не ги видиш. след като извадиш стъклото и подгрева остава само пласмасовата рамка(основа) която се сваля с едно болтче по средата и можеш да я ползваш за шаблон при изрязването на новото стъкло. успех и сори ако има правописни грешки но бързам

Нед Дек 11, 2011 10:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 9:11 am
Мнения: 459
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 GX 00`
Телефон: 0878934770
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет отново :)
За да не повдигам нова тема. Взех днес едно дясно огледало със счупена коруба. Та идеята е как да махна огледалото заедно с пластмасата на която е залепено. Счупената коруба я огледах ама не смея много да напъвам да не счупя нещо. Та някой ако е правил процедурата да сподели , моля ! :)

Вто Дек 15, 2015 7:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Май 17, 2012 7:14 pm
Мнения: 220
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy IV B13_
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Виж тази тема колега:
http://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=18311

_________________
Пазете природа чиста с www.naPalatka.bg и намерете своето кътче чрез www.SpotBulgaria.net въздушна фотография www.Quadvert.com

Вто Дек 15, 2015 8:49 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 9:11 am
Мнения: 459
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 GX 00`
Телефон: 0878934770
Рейтинг: 83
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Четох и тази , ама тя е за В13, а моята е В12 (то даже е легаси ама как и да е) .

Вто Дек 15, 2015 8:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 9:52 pm
Мнения: 212
Местоположение: София
Автомобил: Outback '03 B12 EJ251 E-4AT
Рейтинг: 182
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На някой налагало ли му се е да сваля стъклото на странично огледало? Конкретно за В12 питам, но навярно принципа е сходен и за други модели.
Имам вибрация в дясното огледало, някъде вътре в самата коруба под стъклото, която много ме дразни - при затваряне на вратата се чува, при всяка неравност по пътя, дори и когато слушам малко по-силно музика. Огледалата имат подгрев и не искам да прецакам нещо, затова всякакви насоки ще са от полза

Чет Авг 30, 2018 6:56 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 06, 2015 11:12 am
Мнения: 215
Местоположение: Добрич
Skype: w.o.s.h
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT 2002
Рейтинг: 230
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В ръководството така го дават.
Прикачени файлове:
Untitled.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пет Авг 31, 2018 8:52 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 46 госта



Търсене:
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор