Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:59 pm



Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Още един новобранец с OUTBACK 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
kalosub написа:
Днес намацах моя аутбек 2,5 с боя 3в1(преобразовател,грунд,боя) след боята силикон с четката.
Отне ми 5-6 часа и 20лв не знам дали ще има ефект?. Но поне не съм загубил много.Колата е внесена от германия и има силна корозия по ходовата част,но повърхностна.Дори да я разглобя цялата и да третирам всяка част по отделно пак ще останат недостъпни места.Задушена под боя ръждата пак работи ако има от къде да взема вода и кислород.Най обича закътани места зад пластмаси труднодостъпни за обработка и където като се намокри не се обветря лесно.
Къде мога да я гумирам отдолу (колко струва)?Как трябва да се обработи преди това на местата където не мога да стигна с четката.Чувал съм че преобразователя също деиства корозивно ако не се отсрани добре.


нищо не си направил, пак ще избие.............. за гумиране незнам, моята процедура е описана горе, но за съжаление човека затвори сергията и не знам къде на друго място могат да го направят..... измии добре отдолу и огледай, оригиналното покритие е добро и ако не е наранено ще кара дълги години още

Чет Окт 24, 2013 11:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колегата monza прави такива неща.
Аз тоя филм го играх - чистене, ръждопреобразувател (вюрт), после избърсах и рапид отгоре (става като гума), но явно не съм почистил добре и навсякъде - след година и нещо изби ръжда под рапида и на пролет мисля да мина през колегата.
:beer:

_________________
http://www.hostit.bg/

Пет Окт 25, 2013 8:34 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Коледа дойде и за Субито

Изображение

Пет Дек 20, 2013 8:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Каква Коледа с тези всесезонни гуми,дето не са и много напред в класацията
при зимни условия.
Да беше от Варна щях да те разбера,ама сега.... :-?
НО честито все пак :cool:

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Съб Дек 21, 2013 12:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Greg4o написа:
Каква Коледа с тези всесезонни гуми,дето не са и много напред в класацията
при зимни условия.
Да беше от Варна щях да те разбера,ама сега.... :-?
НО честито все пак :cool:


от 2007-ма карам с всесезонки, даже още през 90-те съм карал 3 години едни мишелинки енерджи на един голф :facepalm: така че няма страшно, аз от София не излизам зимата и за 2000км. няма само да въртя гуми. Плюс това, тези половината са зимни :D

Съб Дек 21, 2013 9:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:good: ;)

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Съб Дек 21, 2013 10:51 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 2:17 pm
Мнения: 41
Skype: zorvalth
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз не мисля че всесезоните са голямо страшилище. Преди месец взех Goodyear 4 Seasons, И кат гледам как е тръгнала годината ще се радвам ако съберат и 10 дена на сняг. А и всесезоните са много по близо до зимните като спецификации от колкото до летните. Та Честито на субка:-)

Сря Дек 25, 2013 4:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 04, 2014 3:29 am
Мнения: 8
Автомобил: Subaru Outback '99
Телефон: +359895095975
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет колеги! Пише ви още един новак със Суби... Същото б12 като това на снимките. Вдигах го наколко пъти и гледам задния мост яко ръждица е посъбрал, а нито имам мой подемник, нито нужният опит, да извърша процедурата по консервиране. Ръжда по купето не виждам защото съм пребоядисван (незнам кога) но все пак не искам и да виждам.
Та се чудех ...някакви идей/акъл, къде и как мога да получа нужната грижа и колко горе-долу коства една такава операция?

Пет Фев 07, 2014 2:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Slavi from mars написа:
Привет колеги! Пише ви още един новак със Суби... Същото б12 като това на снимките. Вдигах го наколко пъти и гледам задния мост яко ръждица е посъбрал, а нито имам мой подемник, нито нужният опит, да извърша процедурата по консервиране. Ръжда по купето не виждам защото съм пребоядисван (незнам кога) но все пак не искам и да виждам.
Та се чудех ...някакви идей/акъл, къде и как мога да получа нужната грижа и колко горе-долу коства една такава операция?


горе има координати на човека, който прави моята, но не са актуални, вече не работи това. напиши поне в профила откъде си и може някой колега да препоръча нещо, а и провери в раздела сервизи. По принци ръждата по железата е повърхностна и не е чак такъв проблем, а ако няма нараняване по пода и там държи доста оригиналното покритие

Съб Фев 15, 2014 7:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
я малко ъпдейт: Суби има нови предни дискове и накладки, ново масло в скоростите, нова спирачна течност и е мн.доволно =D>

Чет Май 28, 2015 8:19 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
ivanivanovi написа:
ivanivanovi написа:

моторчето работи със сигурност, разменях маркучетата при казанчето, пръска само на предното стъкло и с двете....значи или се е запушило нещо или тече някъде по веригата.... сега като се замисля, трябва да проследя дали намалява течността когато "пръскам" отзад - това би означавало че има теч :roll:


оказа се нещо много прозаично........ някой беше обърнал еднопосочното клапанче #-o сега всичко е наред и цвъцка здраво :smt023


4 години по-късно моторчето на предната пръскалка се предаде... отдавна пръскаше слабо, но взе да става все по-слабо и сега окончатлно спря..... като у подам директно ток върти едва едва и в двете посоки, но няма сила да изкара вода до пръскалките, та:
може ли да се смени само моторчето и от къде да търся ново?

засега размених маркучетата и имам на предното стъкло, но нямам на задното, а то се зацапва бързо.

Съб Яну 30, 2016 2:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Дойде време и за махане на катализаторите и смяна на задното гърне, операцията е успешна, не е толкова шумно, колкото ме плашеха, но Мкомплект не ми изкупиха катализаторите, че нямали номер.....

някой изкупува ли катализатори без номер или да отиват в кофата?

Чет Юни 09, 2016 9:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 28, 2012 6:27 pm
Мнения: 77
Местоположение: София
Автомобил: Outback 2.5 AT 2003
Рейтинг: 53
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, отделяш си половин час и:
1. снимаш катализаторите;
2. търсиш в google фирми, които изкупуват катализатори - излизат доста резултати
3. пращаш мейл до всички със снимките и описание на катализаторите
4. чакаш да ти върнат отговор
5. ако имаш още свободно време ровиш по автофорумите(и на други марки) за препоръчани фирми за изкупуване на катализатори.

Аз така направих веднъж и почти всички ми писаха отговор по мейла.

Успех!

Пет Юни 10, 2016 9:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 4:29 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Skype: ivodanov
Автомобил: Outback 3.6R B14
Телефон: 0899907501
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На мен ми ги изкупи една фирма на Сточна гара се влиза вдясно към складовите помещения и в първото отляво се намира в приземието. Пробиват ги и взимат проба и преценяват какво е останало за изкупуване от ценните метали вътре.

Пет Юни 10, 2016 2:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
благодаря на отзовалите се :beer:
развитието: свързах се с този на Сточна гара по телефона /чрез познат/ обяви ми цена 70-90лв. но след като ги види....... в Овча Купел, малко след морга "Италианеца" има арабско сервизче за ауспуси, на което има голям надпис "Изкупувам катализатори", спрях, офертата беше 80лв. без пазарлък, защото били с 1 сонда, ако е с 2, дава 100........... предвид, икономията на време /аз живея наблизо/, хич не се и пазарих: кеширах 80 лв.

Пон Юни 13, 2016 12:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:00 am
Мнения: 93
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback H6,2007
Телефон: 0888007845
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравей колега.
Първо честото за колата,много безаварийни километри да и навъртиш.
Имах същия проблем като твоя с моята Каризма.Огледай накъде ти отиват маркучите.Те водят винаги долу близо да казанчето за течноста.
При мен беше в дясно зад бронята.Стига се лесно като бръкнеш от страната на гумата,трябва само да махнеш пластмасите(ако ги има).
Там са две моторчета-за предното и задното стъкло.Мисля че и при Субару идеята няма да е по различна.За да си сигурен кое е проблемното размени кабелите и пробвай.Обикновенно моточето само е напъхано нагнетанието му в казанчето посредством нещо като гумена втулка която да предпази теч.Излиза с дърпане.После отидох с него в ЕлитКар и ми дадоха подобно за 20 лв,важно е да спазиш диаметърана входа на помпичката.И ако имаш течност в казанчето в момента в който изтеглиш помпичката всико заминава на асфалта няма спиране.Дано съм бил полезен.

Поздрави

Чет Юли 14, 2016 1:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Borisov написа:
Здравей колега.
Първо честото за колата,много безаварийни километри да и навъртиш.
Имах същия проблем като твоя с моята Каризма.Огледай накъде ти отиват маркучите.Те водят винаги долу близо да казанчето за течноста.
При мен беше в дясно зад бронята.Стига се лесно като бръкнеш от страната на гумата,трябва само да махнеш пластмасите(ако ги има).
Там са две моторчета-за предното и задното стъкло.Мисля че и при Субару идеята няма да е по различна.За да си сигурен кое е проблемното размени кабелите и пробвай.Обикновенно моточето само е напъхано нагнетанието му в казанчето посредством нещо като гумена втулка която да предпази теч.Излиза с дърпане.После отидох с него в ЕлитКар и ми дадоха подобно за 20 лв,важно е да спазиш диаметърана входа на помпичката.И ако имаш течност в казанчето в момента в който изтеглиш помпичката всико заминава на асфалта няма спиране.Дано съм бил полезен.

Поздрави


да, това е начина, благодаря

Съб Юли 16, 2016 7:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
5 години минаха и Субито си е все така безпроблемно /последно един маншон на предно вътрешно каре се предаде/ но нещо ми станаха много колите и ще трябва да се разделяме :cry:

Нед Ное 27, 2016 9:11 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
айде след още 2 години безпроблемна експлоатация, малко изкърпване, че ме дразнеше набъбналата боя.

Изображение

Изображение

Чет Ное 29, 2018 2:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,
имам следния въпрос:
при мен крушките на фаровете са Н1 и Н7 като по каталозите, вкл. и юзер мануала, дават Н1 за къси, а Н7 за дълги........, да ама при мен са обратно - горната крушка е Н7 и свети за къси, а долната е Н1 и свети за дълги...................гледах, пулих се и не видях да могат да се разменят местата на крушките........... при вас как е, някой заглеждал ли се е?

Вто Яну 08, 2019 9:00 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор