Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:06 am



Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Още един новобранец с OUTBACK 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
ivanivanovi написа:

моторчето работи със сигурност, разменях маркучетата при казанчето, пръска само на предното стъкло и с двете....значи или се е запушило нещо или тече някъде по веригата.... сега като се замисля, трябва да проследя дали намалява течността когато "пръскам" отзад - това би означавало че има теч :roll:


оказа се нещо много прозаично........ някой беше обърнал еднопосочното клапанче #-o сега всичко е наред и цвъцка здраво :smt023

Съб Ное 05, 2011 1:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 1:19 am
Мнения: 127
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Impreza 2.0GX, MY2001, AT
Рейтинг: 25
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Честито, колега.

Със здраве да я караш и да ти служи вярно.

Поздрави за избора!

_________________
Ziezi ex quo Vulgares - 354 A.D. - анонимен латински хронограф.

Сря Ное 09, 2011 3:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
преди и сега :-D

Изображение Изображение


а вече и с нови свещи: ;)

Изображение

Съб Дек 03, 2011 3:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Оригинално изглежда огледалото? Как го направи последно?

Нед Дек 04, 2011 7:24 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Оригинално изглежда огледалото? Как го направи последно?


поръчах си от английския ибей само стъкло с нагревател. обаче се оказа че нагревателя е доста измислен: само на половината огледало е и буксите са му от към късата страна, явно са нек'ви универсални и ги лепят като си поръчаш с нагревател, затова внимателно разлепих стария и го залепих на новото огледало. отделно самото стъкло в извивките с малко не пасва и не можа да "щракне" та се наложи да слагам и силикон, но в крайна сметка се получи добре.

днес си играх с лампичките по таблото, смених тази на скоростния лост, но от по-малките, дето са в бутоните, нямаше в магазина и ще остане за друг път, имам 6 изгорели и вечер опипвам къде са бутоните:shock:

някой да знае как се стига до лампичката, дето е в бутона за нагряване на огледалата? от към бутончето не става, излиза само едно капаче, а лампичката е дълбоко.

Нед Дек 04, 2011 8:20 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 10, 2011 6:32 pm
Мнения: 278
Местоположение: Варна
Skype: metodian2
Автомобил: subaru outback
Телефон: 0882705040
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,и аз съм един новобранец (собственик) на Субару което още чакам да пристигне.Моля дайте малко информация за какво да се притеснявам най много .Мисля да му слагам газ, каква да бъде-течна или ..
Предварително ви благодаря.
Между другото Субаруто е аутбак 2005г.-2.5двигател

Пон Дек 12, 2011 11:19 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
metodian написа:
Здравейте,и аз съм един новобранец (собственик) на Субару което още чакам да пристигне.Моля дайте малко информация за какво да се притеснявам най много .Мисля да му слагам газ, каква да бъде-течна или ..
Предварително ви благодаря.
Между другото Субаруто е аутбак 2005г.-2.5двигател


едва ли някой ще ти отговори точно в тази тема. има писано във форума по въпроса, а ако имаш някой допълнителен въпрос- задай го в темата за газовите уредби.

Пон Дек 12, 2011 4:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
10 месеца по-късно и 8000км. мога да потвърдя правилността на избора - Субару е колата!!! =D>

смених маслото, сложих пак Репсол и да съм в крак с новия закон, от днес съм с DLR модул да пали и гаси късите на 50%

Пет Авг 10, 2012 9:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 9:36 pm
Мнения: 356
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13,H6
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дай малко повече подробности за тоя DLR модул(цена,място на монтиране),че се опитвам да науча жената да не пали на фарове,ама...... май няма да се получи.Благодаря предварително.

Чет Авг 16, 2012 2:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
виж тук, ако поне малко разбираш и смееш да пипаш: viewtopic.php?f=5&t=4699

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Авг 16, 2012 3:48 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
fenix написа:
Дай малко повече подробности за тоя DLR модул(цена,място на монтиране),че се опитвам да науча жената да не пали на фарове,ама...... май няма да се получи.Благодаря предварително.


модула е CarDrl, поръчва се и идва с куриер, монтираха ми го в един сервиз в Дружба /срещу СЕАТ/ за общо 50 лв. като имаше някаква особеност при субаруто и сега освен късите, мога да си пусна и дългите на 30% /защо, не мога да обясня- не съм елграмотен то ако бях, щях да мина с едно реле, диод и жици за 2 лв./

Пет Авг 31, 2012 3:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
малко нова информация и едно предупреждение-гледайте внимателно къде и как ви вдигат колата със крик/подемник, защото антикорозионното покритие на Субару е перфектно, но ако се нарани, се получава следното:

Изображение

Изображение

реших да не минавам само с частично изкърпване, а с цялостна обработка отдолу, започва се с измиване
Изображение

пластмасите пазят, но пък зад тях се събира гадост която действа зле на веждите
Изображение

следва третиране с преобразувател на Вюрт навсякъде

Изображение

престоява на тъмно една нощ /не се мие/ и на другия ден е готово за полагане на "шагрето" 3 ръце през няколко часа

Изображение

и крайния резултат
Изображение

и всички отвори се пълнят с течен восък

Изображение

Изображение

Пет Окт 26, 2012 6:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 15, 2010 7:22 pm
Мнения: 410
Местоположение: София
Автомобил: SUBARU outback AWD 2,5 2010
Телефон: 0888 609 755
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
ivanivanovi написа:
малко нова информация и едно предупреждение-гледайте внимателно къде и как ви вдигат колата със крик/подемник, защото антикорозионното покритие на Субару е перфектно, но ако се нарани, се получава следното:

Изображение

Изображение

реших да не минавам само с частично изкърпване, а с цялостна обработка отдолу, започва се с измиване
Изображение

пластмасите пазят, но пък зад тях се събира гадост която действа зле на веждите
Изображение

следва третиране с преобразувател на Вюрт навсякъде

Изображение

престоява на тъмно една нощ /не се мие/ и на другия ден е готово за полагане на "шагрето" 3 ръце през няколко часа

Изображение

и крайния резултат
Изображение

и всички отвори се пълнят с течен восък

Изображение

Изображение

Ето така колата те надживява :good:

Съб Окт 27, 2012 9:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Понеже, сигурно и други хора ще питат колегата, както аз направих - пускам ги тук.
Адрес и тел. на въпросния сервиз:
ivanivanovi написа:
ул. Иван Георгов 1 - виж го на картата.
ето ти тел. да се разбереш с човека
0896 78 03 33 Ник

Аз ще го посетя скоро :)

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Окт 29, 2012 10:17 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
за съжаление, олекнах с 400лв. заради немарлив "майстор":
преди година и нещо, като купих колата, смених ремък и ролки, но съм пропуснал момента с водната помпа, а "специалиста" не ми каза че и тя се сменя задължително.
съответно тя протече, а лагерчето й е почнало да задържа и ремъка изглеждаше като на 100хил. а не на 12. отделно едната ролка е сбъркана /тази с борда/ и ремъка се разхождаше назад напред.

не ме яд толкова за парите, колкото за това че си живеех с мисълта, че всичко е сменено и ще си карам спокойно, а то съм бил на косъм да потроша двигателя :facepalm:

Съб Фев 09, 2013 12:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 20, 2011 10:52 pm
Мнения: 509
Местоположение: София
Автомобил: Дизелов
Рейтинг: 405
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ivanivanovi написа:
за съжаление, олекнах с 400лв. заради немарлив "майстор".......

Защо не напишеш кой е "майстора", та да не се прецака и някой друг колега.

Съб Фев 09, 2013 1:30 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
айде малко ъпдейт на Субито :
сменени двата маншона на рейката - 50лв.
задните тампони на предните носачи, хидравлични са и бяха изтекли - 194лв.
предни тампони на задните носачи 48лв.
труд 80лв.
тампоните бяха от как е кола и 5г. по софийските улици са ги довършили, друго по ходовата част за смяна няма.

Рапорт даден!

Пон Окт 14, 2013 6:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ланча Делта Интеграле ми гниеше по този начин ,под пласмасите.По онова време нямаше вюрт,пробвал съм разни мазила против ръжда ,но истината е тръгне ли ръжда спиране не се вижда..... :pardon: :( #-o

Съб Окт 19, 2013 8:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 28, 2013 12:56 pm
Мнения: 14
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Outback 2.5 MT '00
Телефон: 0898570988
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Днес намацах моя аутбек 2,5 с боя 3в1(преобразовател,грунд,боя) след боята силикон с четката.
Отне ми 5-6 часа и 20лв не знам дали ще има ефект?. Но поне не съм загубил много.Колата е внесена от германия и има силна корозия по ходовата част,но повърхностна.Дори да я разглобя цялата и да третирам всяка част по отделно пак ще останат недостъпни места.Задушена под боя ръждата пак работи ако има от къде да взема вода и кислород.Най обича закътани места зад пластмаси труднодостъпни за обработка и където като се намокри не се обветря лесно.
Къде мога да я гумирам отдолу (колко струва)?Как трябва да се обработи преди това на местата където не мога да стигна с четката.Чувал съм че преобразователя също деиства корозивно ако не се отсрани добре.

Нед Окт 20, 2013 8:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 12:46 pm
Мнения: 136
Местоположение: София
Автомобил: OUTBACK 2.5 "99
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
petko 69 написа:
Ланча Делта Интеграле ми гниеше по този начин ,под пласмасите.По онова време нямаше вюрт,пробвал съм разни мазила против ръжда ,но истината е тръгне ли ръжда спиране не се вижда..... :pardon: :( #-o


горе бях написал, но айде пак: субаруто има прекрасно антикорозионно покритие отъдолу и ръждата беше само при дупката, пробита от нечии крик....... за веждите под пластмасите обаче си прав, няма начин да не гние като там се събира всичката гняс..... дано да съм забавил процеса след всичкия този восък вътре - засега не виждам увеличаване на петната

Чет Окт 24, 2013 11:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: vale и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор