Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Проблем спирачки Импреза 2007г 1.5 автомат  
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Окт 26, 2022 9:45 am
Мнения: 9
Автомобил: Impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, имам проблем със спирачките на Импреза 2007г 1.5 автомат. Направи ми на няколко пъти след по-дълъг престой без шофиране (над 5 дни) в началото педала да е твърд и сякаш няма серво. Вакум има и маркуча до сервото изглежда ок след като я покарам да сочни се оправя, дали имате някакви предположения какво може да се провери преди да сменям сервото? Благодаря Ви!

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Пон Ное 28, 2022 6:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В маркуча от колектора до сервото, обикновено има еднопосочен клапан, който ако изпуска така се получава. Но пък като запалиш и изчакаш малко трябва да си омекне... може и сервото да е :pardon:

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Ное 28, 2022 7:14 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Окт 26, 2022 9:45 am
Мнения: 9
Автомобил: Impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, от както писах за проблема не го е правила, но колата се кара всеки ден, няма клапан на маркуча и видях че друга Импреза 1.6 също няма такъв клапан. Колата го проявява само когато не е карана и изчезва след като поработи малко. Не мисля че е мембрана на сервото при такъв симптом. Кара се ежедневно около 100км градско в София и не го прави. Колега с легаси 2.5 каза че и при него го има на студено и изчезва като поработи малко, казаха че може и хлабина в мотора която се уплътнява след като поработи да е, но колегата с легасито е след пълен ремонт...

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Пет Дек 02, 2022 11:07 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор