Отговори на тема  [ 160 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща
 Особености на Субару Импреса III (2008 - ) 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Фев 28, 2016 7:15 pm
Мнения: 3
Автомобил: subaru imprezia
Телефон: 0899917527
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
[quote="ganks7a"]Някои да има наблюдения над импреза 1.5 автомат 2009 г. Благодаря предварително![moje li da mi kajete impreza 2009 godina 2000 kubika 150 konq dizel dali moje da mu sloja dvigatel na 2010 ili 2011

Нед Фев 28, 2016 7:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 6:23 pm
Мнения: 67
Местоположение: Bulgaria Sofia
Автомобил: Subaru Impreza 2.0 GT Turbo
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, как стои проблема с ръждата при този модел? Интересувам се от хечбек - а. Разбрах, че 1.5 бил здрав мотор, макар че е бавен и щом имаме здрави мотор, скорости и 4х4, то остава въпроса с ръждата, защото колите идват масово от Швейцария, а знаем останалото. Съжалявам, ако питането ми не е за тук, но не откривам нищо. :)

Нед Мар 13, 2016 5:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен фланеца на гърнето е много зле. Гайките и главите на болтовете доста са се заоблили. Разбира се всичко това е поправимо.
Имам слаба повърхностна ръжда по носачите и стабилизиращата щанга, което мисля че е нормално за кола 2008г.
По шасито и калниците нямам абсолютно нищо.

Пон Мар 14, 2016 6:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 6:23 pm
Мнения: 67
Местоположение: Bulgaria Sofia
Автомобил: Subaru Impreza 2.0 GT Turbo
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря, колега! Най много ме притесняват калниците и шасито, но щом няма проблеми е добър знак. :)

Пон Мар 14, 2016 8:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:27 pm
Мнения: 108
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Impreza МY08 2.0R Comfort LPG ex
Рейтинг: 148
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За 2г и изминати от мен малко над 82 000 км. - време между два TÜV-a - мога смело да твърдя, че това е най-здравия автомобил, който аз съм притежавал до сега. Единствените влизания в сервиз са били за планови обслужвания на течности, ремъци и свещи.
Явно и начина ми на шофиране щади доста спирачната уредба, защото не получих никаква забележка за състояние на накладки и дискове.

Надявам се колата да може да ме отведе до поне 680 000км, колкото е изминал Peter Schmidt от Kirchhain с неговото Legacy и за мен някой ден да напишат една малка колконка (стр.42) в DRIVE - http://www.subaru.de/fileadmin/download ... rive56.pdf

_________________
Ein Mercedes hat 1 Stern...
Gute Hotels haben 5...
EIN SUBARU HAT 6 STERNE!!!

Нед Окт 09, 2016 5:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 25, 2012 10:57 pm
Мнения: 62
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко глупав въпрос от мен - защо нямат на таблото датчик за температурата на двигателя? :)
В една от снимките на тази обява ясно се вижда.

Нед Окт 16, 2016 10:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
MitkoIvanov написа:
Малко глупав въпрос от мен - защо нямат на таблото датчик за температурата на двигателя? :)
В една от снимките на тази обява ясно се вижда.


Имат светлинна индикация синя/червена.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Окт 17, 2016 12:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте , от седмица и аз съм със Субару с двулитровият двигател, колата страшно ми пасна. Имам питане, волана ми се вижда малко тежък , при Вас така ли е или е симптом за проблем..

Съб Ное 19, 2016 8:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Провери си гумите дали са с правилното налягане
 2

Съб Ное 19, 2016 9:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мерси, ще погледна, предишната беше с ел. Усилване и волана беше много лек,така че го има и момента с привикването към хидравликата

Нед Ное 20, 2016 7:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Be happy 1 написа:
Мерси, ще погледна, предишната беше с ел. Усилване и волана беше много лек,така че го има и момента с привикването към хидравликата


Може да е от самите гуми.
При мен имаше осезаема разлика след като смених моите с чисто нови.
 2

Нед Ное 20, 2016 11:29 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мерси за съветите :bow: , от вчера е с нови обувки и определено има подобрение, между празниците ще влезе в бокса за масла и филтри и ще прегледаме и рейката, че сълзи хидравлична течност по малко.

Нед Дек 04, 2016 7:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 07, 2015 11:24 pm
Мнения: 132
Местоположение: Перник
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R 150hp 2007
Телефон: 0878137942
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Колеги, привет!!! Тъй като огледах една Импреза 2.0 150 кс. 2008г. имам едно питне. Отзад има букви WRX, но ми се струва, че предишният собственик ги е слагал просто така. По какво да позная, дали е WRX? Нямам много наблюдения, но поне знам, че седалките трябва да са по-спортни. Не търся специално WRX, но съм и хвърлил око. Колата е със keyless go запалване. Със газов инжекцион, поставен в Италия. Иначе мисля да я карам във сервиза на Любо да я погледнат, защото със сегашната ми импреза така се наиграх преди две години, че не мисля да се вкарвам във филма пак. Мерси предварително на отзовалите се със съвет! :beer:

_________________
За всеки влак си има пътници !!! ... Само моя е товарен обаче !

Нед Дек 04, 2016 4:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Aleks ps4 написа:
Колеги, привет!!! Тъй като огледах една Импреза 2.0 150 кс. 2008г. имам едно питне. Отзад има букви WRX, но ми се струва, че предишният собственик ги е слагал просто така. По какво да позная, дали е WRX? Нямам много наблюдения, но поне знам, че седалките трябва да са по-спортни. Не търся специално WRX, но съм и хвърлил око. Колата е със keyless go запалване. Със газов инжекцион, поставен в Италия. Иначе мисля да я карам във сервиза на Любо да я погледнат, защото със сегашната ми импреза така се наиграх преди две години, че не мисля да се вкарвам във филма пак. Мерси предварително на отзовалите се със съвет! :beer:


По двигателя ROFL ROFL
2.0 и 2.5 са различни.
Иначе оборудването на 2.0R Sport е същото като на WRX (брони, прагове, дифузьора на задната броня, спортните седалки).

Нед Дек 04, 2016 5:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 07, 2015 11:24 pm
Мнения: 132
Местоположение: Перник
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R 150hp 2007
Телефон: 0878137942
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Tisho09 написа:
Aleks ps4 написа:
Колеги, привет!!! Тъй като огледах една Импреза 2.0 150 кс. 2008г. имам едно питне. Отзад има букви WRX, но ми се струва, че предишният собственик ги е слагал просто така. По какво да позная, дали е WRX? Нямам много наблюдения, но поне знам, че седалките трябва да са по-спортни. Не търся специално WRX, но съм и хвърлил око. Колата е със keyless go запалване. Със газов инжекцион, поставен в Италия. Иначе мисля да я карам във сервиза на Любо да я погледнат, защото със сегашната ми импреза така се наиграх преди две години, че не мисля да се вкарвам във филма пак. Мерси предварително на отзовалите се със съвет! :beer:


По двигателя ROFL ROFL
2.0 и 2.5 са различни.
Иначе оборудването на 2.0R Sport е същото като на WRX (брони, прагове, дифузьора на задната броня, спортните седалки).

Сигурен бях ... но аз да си питам. :) Въпросният автомобил е със италианска газова, дали няма да ми създава проблеми. Дилъра каза, че била Bi-Fuel. Чесно казано на тест драйв ми хареса много. Направо съм на никъде. :-~

_________________
За всеки влак си има пътници !!! ... Само моя е товарен обаче !

Пон Дек 05, 2016 9:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всичко ще си проличи след първото обслужване.

Пон Дек 05, 2016 3:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При тези газови обикновено се налага подмяна на компоненти, защото модификацията на инсталираната BRC доколкото съм чувал не се поддържа от софтуера на газаджиите. Иначе това е най-богато оборудваната версия на Импреза от тези години (само автомат). Спортните седалки са в пакета. Джантата би трябвало да е 17".

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0
 2

Пон Дек 05, 2016 6:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 07, 2015 11:24 pm
Мнения: 132
Местоположение: Перник
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R 150hp 2007
Телефон: 0878137942
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
При тези газови обикновено се налага подмяна на компоненти, защото модификацията на инсталираната BRC доколкото съм чувал не се поддържа от софтуера на газаджиите. Иначе това е най-богато оборудваната версия на Импреза от тези години (само автомат). Спортните седалки са в пакета. Джантата би трябвало да е 17".

Колеги, тотално ви оплетох с моите коментари ... Съжалявам. Ето направо линк на импрезата:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=gtsaiy
Молбата ми е който кара такава да сподели каквото и да е, съвети и насоки, ще ми е от полза. Относно газовата ми казват, че щом е Италианка и с газ, то е карано доста. Реално като я карах не ми се стори зле, но моята импреза е 1.6 95 кс. тъй че сравнение не мога да направя. :pardon: За обслужването не ми е притеснено знам горе долу какви пари ще е. Тази газова само ме притеснява.

_________________
За всеки влак си има пътници !!! ... Само моя е товарен обаче !

Пон Дек 05, 2016 7:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Aleks ps4 написа:
ico_tech написа:
При тези газови обикновено се налага подмяна на компоненти, защото модификацията на инсталираната BRC доколкото съм чувал не се поддържа от софтуера на газаджиите. Иначе това е най-богато оборудваната версия на Импреза от тези години (само автомат). Спортните седалки са в пакета. Джантата би трябвало да е 17".

Колеги, тотално ви оплетох с моите коментари ... Съжалявам. Ето направо линк на импрезата:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=gtsaiy
Молбата ми е който кара такава да сподели каквото и да е, съвети и насоки, ще ми е от полза. Относно газовата ми казват, че щом е Италианка и с газ, то е карано доста. Реално като я карах не ми се стори зле, но моята импреза е 1.6 95 кс. тъй че сравнение не мога да направя. :pardon: За обслужването не ми е притеснено знам горе долу какви пари ще е. Тази газова само ме притеснява.


Трябва да си голям идиот да снимаш кода на ключовете..
Като допълнение - няма нищо общо с WRX пакета. Двигателя е мит, трябва обстойно да се прегледа.
Аз с моята за 3 години съм нямал абсолютно никакви проблеми. Само смяна на масло, ремъци и всички останали течности.
За всяко Субару важи проверката на виско муфата (междинния диференциал). Потърси темата където беше описано как се проверява.

Пон Дек 05, 2016 9:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Извинявам се за тъпия въпрос, но аудиото на колата нещо ми е доста слабичко, при Вас как е. Не са избушени говорителите но чак на половината на скалата усилване се вади нормален звук, което е странно. Играх си с настройките, но помогна само донякаде, вярно че не е съществено, но леко се дразня.

Сря Дек 14, 2016 6:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 160 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор