Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:15 pm



Отговори на тема  [ 160 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
 Особености на Субару Импреса III (2008 - ) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 23, 2010 1:01 am
Мнения: 38
Местоположение: Димитровград/София
Автомобил: Subaru B9 Tribeca, lancer EVO
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Някои да има наблюдения над импреза 1.5 автомат 2009 г. Благодаря предварително!

Пет Сеп 02, 2011 10:05 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 11:49 am
Мнения: 131
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Saab & 3xBMWs
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз имам...15 минутни наблюдения, ама ми стигат - няма грам душичка тази кола, а всъщност не е значително по-икономична от 2,0.

Пет Сеп 02, 2011 10:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
stocky написа:
Аз имам...15 минутни наблюдения, ама ми стигат - няма грам душичка тази кола, а всъщност не е значително по-икономична от 2,0.
В един ред обобщено е горе долу така :) Но колата струва доста по евтино от 2.0, предполагам и обслужването й.

Ето какво бях писал преди време, като правя следната корекция: харчи 10-11/100 градско, а не 9, както съм писал и вече я карам почти две години :) Няма проблем за тест ако си в София.

jafaar написа:
Карам точно такава 1.5АТ от година. Ето за и против: Бавна, но почна да харчи 9/100 софийско-градско след като се разработи. Климатика се усеща, когато е включен, но колата е немалко по-евтина от 2.0. Остава Субару и AWD-то си е истинско.

До момента не съм пипал нищо по нея, освен консумативи, дори реглаж на предница не се е налагал, което ще покаже, че издържа на софийския лунен пейзаж. В други постове съм казвал неведнъж, че тази кола предполага към бавно и спокойно каране поради малкия двигател и много възли, които трябва да задвижва, комфортната за класа си возия и други подробности.

Съжалявам само че се метнах на чисто нова, заради финансовата страна на нещата. Официален сервиз със скъпи консумативи и услуги, застраховки задължително през еди коя си агенция заради лизинга, естествено доста по-скъпи от нормалното.

Бих карал този автомобил години наред.

Съб Сеп 03, 2011 10:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 23, 2010 1:01 am
Мнения: 38
Местоположение: Димитровград/София
Автомобил: Subaru B9 Tribeca, lancer EVO
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря много! :smt023

Пон Сеп 05, 2011 7:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И още нещо - подлежи на лесна и успешна газификация ;)

Вто Сеп 06, 2011 1:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 12:40 pm
Мнения: 24
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
:hello:
Здравейте,
фен съм на марката, но нямам никакъв опит с нея, което поражда няколко въпроса относно колата, която искам да купя.Става въпрос за Subaru Impreza 2.0R 2007/2008. Първо не съм наясно с нивата на оборудване - моля някой да ми разясни какви са, да си правя сметката - да не се "нашия" с някой базов модел, а за същите пари да мога да взема нещо по-добро.Като цяло ме интересува разхода - понеже в сайтовете където гледам има разлики с 1-2л/100 на различните обяви.Какво да гледам като я "пробвам"; кои са частите, които са най-чупливи(да знам за в бъдеще)....Смятам да я взема със заводска газ( някой има ли наблюдения на тези разновидности?) също така искам да е с ръчни скорости(мнение за ръчни vs. автомат би било добре дощло :) )

:beer:

Пет Мар 23, 2012 1:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 1:18 pm
Мнения: 46
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей колега,
баща ми кара такава Impreza 2.0R 2008 150 к.с. и мога да кажа само добри неща за колата - здрава, стабилна, върви добре!
Разходът при него е около 10л/100км градско, но той си я кара лекичко, при мен дава 11-12л/100км градско. Извънградско може да падне до 7л/100км.
Линкът , който си дал е Impreza 2.0R Sport най-виското ниво оборудване - това е същото оборудване като на Impreza WRX!
Разликите между 2.0R и 2.0R Sport са:
Интериор - 2.0R SPORT има спортни седалки тип WRX, мултифункционален волан, СD чейнджър, круиз контрол, кожен волан.
Екстериор - 2.0R SPORT е с 17' джанти (16' при 2.0R), прагове и брони като WRX, ксенон (изброените екстри ги няма при 2.0R).
Също така при Imprеza-та на баща ми няма VDC (нещо катo ESP при Субару), а при Sport версията мисля, че има!

Impreza 2.0R:
Изображение

_________________
Subaru Impreza WRX 2008

Пет Мар 23, 2012 3:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
1.5АТ харчи около 12 градско и 8 извънградско, предполагам и 2.0 ще е с подобен разход, защото двигателят не е толкова изтормозен и колата не му тежи. Аз я направих вегетарианка моята (АГУ), така че ако разходът се окаже фактор сега или след време, има лесно и успешно решение.

Иначе базово субару не е като друго базово.

Пет Мар 23, 2012 6:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 12:40 pm
Мнения: 24
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте отново, не мога да разбера каква е разликата между 2.0R Active i 2.0R Comfort, единствено разбрах, че Sport e най-натоканото, но както гледам за около 10 000Е няма Sport, а толкова е капитала :D :beer:

Нед Мар 25, 2012 1:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
GeorgiSUB написа:
Смятам да я взема със заводска газ( някой има ли наблюдения на тези разновидности?)


Заводска газ няма ;). Слага се допълнително

Sport-a е само визуалено глезене - по - големи джанти прагове престилки и т.н. Същността на нещата е една и съща :)

Тва може да те ориентира

http://subaru.bg/09impreza_spec_5d.html

Пет Мар 30, 2012 10:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 11:04 pm
Мнения: 280
Автомобил: subaru STI GRB
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не мерси 1.5

Сря Авг 22, 2012 10:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 13, 2013 8:42 am
Мнения: 41
Местоположение: София/Пловдив
Автомобил: Toyota Avensis 1,6VVTi
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Джафар въпроса ми е конкретно към теб и може би трябваше да го задам на лично, но все пак мисля че и в темата ще е полезно за другите. Харесал съм такава Импреза като твоята за жена ми та въпроса е добра ли е колата за жена която ще кара из града без да и дава и грам зор. Колата ще бъде карана супер внимателно и реално няма да и трябват нито едно от животинските истинкти на Субару. И другия въпрос е как е със сигурността. Ако всичко е наред скоро може да вози и наследниците в тази колаи това е нещо за което наистина мисля на първо място. Макар че стигне ли се до този момент се се предполага че аз ще съм с Аутбек 2,5АТ (2011) и си мисля че може би ще и давам да кара камиончето а аз ще трябва да си бръмча с Импрезата.
П.П. За момента нямам нито едната нито другата кола и както някой от вас са гледали във форума за Аутбек се бях насочил към по стария Аутбек и то с доста условности, но нещата се промениха и намерих допълнителни финансови стимули та реших че и жена ми трябва да е с кола с К. Какво мислите за този вариант като комбинация от коли за едно младо семейство + евентуални наследници!
А и щях да забравя Импрезата е 107к.с. какво ще рече това като данък в София например

Чет Окт 10, 2013 8:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 3:33 pm
Мнения: 54
Местоположение: София
Автомобил: Suzuki SX4 S-cross 1.4T Allgrip
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

имам един въпрос за Импреза 2.0RSport 150hp. Гледам, че навсякъде в интернет има снимки на бензиновия RS без въздуховод на предния капак, а само дизеловият спорт има, което е адски тъпо и няма никаква логика. Така ли е?
Аз преди няколко години бях гледал точно бензинов спорт 2.0 АТ, с такъв отвор на капака, но дали е бил сменян.. мисля си, че беше оригинално така.


Последна промяна SUBI на Пет Мар 21, 2014 7:16 pm, променена общо 1 път


Пет Мар 21, 2014 6:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SUBI написа:
Здравейте,

имам един въпрос за Импреза 2.0RSport 150hp. Гледам, че навсякъде в интернет има снимки на бензиновия RS без въздуховод на предния капак, а само дизеловия спорт има, което е адски тъпо и няма никаква логика. Така ли е?
Аз преди няколко години бях гледал точно бензинов спорт 2.0 АТ, с такъв отвор на капака, но дали е бил сменян.. мисля си, че беше оригинално така.


Аз съм горд собственик на Импреза 2.0R Sport MT (бензин) и нямам въздуховод. До колкото знам се слага на дизеловите двигатели, на WRX и на STI.

Пет Мар 21, 2014 7:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 3:33 pm
Мнения: 54
Местоположение: София
Автомобил: Suzuki SX4 S-cross 1.4T Allgrip
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Сигурно и ти нямаш фабрично затъмнени задни стъкла?

http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html
http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html

Дизеловият вариант излиза на картинката със затъмнени стъкла и с въздуховод, а бензина без 2те, а са едно ниво на оборудване.. Сигурно има и други неща. Кажи ми са, защо ги правят тези глупости.. Еми един капак и едни стъкла променят визията на колата доста.

Пет Мар 21, 2014 7:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SUBI написа:
Сигурно и ти нямаш фабрично затъмнени задни стъкла?

http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html
http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html

Дизеловият вариант излиза на картинката със затъмнени стъкла и с въздуховод, а бензина без 2те, а са едно ниво на оборудване.. Сигурно има и други неща. Кажи ми са, защо ги правят тези глупости.. Еми един капак и едни стъкла променят визията на колата доста.


Еми на дизела са сложили интеркулера там под капака...за това е тоя въздуховод, а бензиновия 2.0R няма нито турбо нито кулер..за какво им е да слагат дупка в капака без да има смисъл. Единствения смисъл е да влиза мрасотията вътре.. и кой знае какво още.. И на мен ми харесва повече с въздуховод, но просто смисъла е нулев.

Пет Мар 21, 2014 7:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 17, 2014 2:53 pm
Мнения: 22
Местоположение: София
Skype: wavehustler
Автомобил: Subaru Legacy SW 2.0R 167hp AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да използвам и аз темата, че съм се насочил към същата импреза, но с двулитровия двигател.
Та някой може ли да даде малко повече инфо за стойността на поддръжката й - масла, филтри, ремъци, консумативи и т.н.?

Нед Апр 27, 2014 11:02 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SUBI написа:
Сигурно и ти нямаш фабрично затъмнени задни стъкла?

http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html
http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html

Дизеловият вариант излиза на картинката със затъмнени стъкла и с въздуховод, а бензина без 2те, а са едно ниво на оборудване.. Сигурно има и други неща. Кажи ми са, защо ги правят тези глупости.. Еми един капак и едни стъкла променят визията на колата доста.


мислиш ли ,че тази "дупка" на капака ще ти върши някаква работа,освен визуално?
просизвеждайки колата с "дупка" трябва да я запушат от долу,като няма какво да охлажда
!!!

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Нед Апр 27, 2014 11:18 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valadares написа:
SUBI написа:
Сигурно и ти нямаш фабрично затъмнени задни стъкла?

http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html
http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html

Дизеловият вариант излиза на картинката със затъмнени стъкла и с въздуховод, а бензина без 2те, а са едно ниво на оборудване.. Сигурно има и други неща. Кажи ми са, защо ги правят тези глупости.. Еми един капак и едни стъкла променят визията на колата доста.


мислиш ли ,че тази "дупка" на капака ще ти върши някаква работа,освен визуално?
просизвеждайки колата с "дупка" трябва да я запушат от долу,като няма какво да охлажда
!!!


И тогава ще се увеличи съпротивлението-> разхода

Нед Апр 27, 2014 11:44 am
Върнете се в началото
Профил
Пресен - пресен

Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 7:26 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги. И аз напоследък се замислям за покупката на този модел 2.0 двигател с газ. Гледам доста от моделите са с газ - тя фабрично ли се слага, защото гледах че някои модели имат и табелка bi-fuel.
Колко ще отидат за първоначалното обслужване - масла, филтри, ремъци, консумативи и каквото там трябва?

И нещо с което не съм запознат и ми е много интересно - в момента съм с 1,9TDI - 110к.с., които искам да го сменя заради постоянно изникващите не малко струващи проблеми. Та тук всички знаем ефекта на турбото. При този тип двигател има ли го и как е представен този ефект??? Надявам се да сте ме разбрали какво имам в предвид и да ме извините за невежеството.

Благодаря предварително.

Нед Апр 27, 2014 7:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 160 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор