Отговори на тема  [ 160 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
 Особености на Субару Импреса III (2008 - ) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 23, 2010 1:01 am
Мнения: 38
Местоположение: Димитровград/София
Автомобил: Subaru B9 Tribeca, lancer EVO
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Някои да има наблюдения над импреза 1.5 автомат 2009 г. Благодаря предварително!

Пет Сеп 02, 2011 10:05 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 11:49 am
Мнения: 131
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Saab & 3xBMWs
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз имам...15 минутни наблюдения, ама ми стигат - няма грам душичка тази кола, а всъщност не е значително по-икономична от 2,0.

Пет Сеп 02, 2011 10:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
stocky написа:
Аз имам...15 минутни наблюдения, ама ми стигат - няма грам душичка тази кола, а всъщност не е значително по-икономична от 2,0.
В един ред обобщено е горе долу така :) Но колата струва доста по евтино от 2.0, предполагам и обслужването й.

Ето какво бях писал преди време, като правя следната корекция: харчи 10-11/100 градско, а не 9, както съм писал и вече я карам почти две години :) Няма проблем за тест ако си в София.

jafaar написа:
Карам точно такава 1.5АТ от година. Ето за и против: Бавна, но почна да харчи 9/100 софийско-градско след като се разработи. Климатика се усеща, когато е включен, но колата е немалко по-евтина от 2.0. Остава Субару и AWD-то си е истинско.

До момента не съм пипал нищо по нея, освен консумативи, дори реглаж на предница не се е налагал, което ще покаже, че издържа на софийския лунен пейзаж. В други постове съм казвал неведнъж, че тази кола предполага към бавно и спокойно каране поради малкия двигател и много възли, които трябва да задвижва, комфортната за класа си возия и други подробности.

Съжалявам само че се метнах на чисто нова, заради финансовата страна на нещата. Официален сервиз със скъпи консумативи и услуги, застраховки задължително през еди коя си агенция заради лизинга, естествено доста по-скъпи от нормалното.

Бих карал този автомобил години наред.

Съб Сеп 03, 2011 10:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 23, 2010 1:01 am
Мнения: 38
Местоположение: Димитровград/София
Автомобил: Subaru B9 Tribeca, lancer EVO
Рейтинг: 14
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодаря много! :smt023

Пон Сеп 05, 2011 7:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И още нещо - подлежи на лесна и успешна газификация ;)

Вто Сеп 06, 2011 1:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 12:40 pm
Мнения: 24
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
:hello:
Здравейте,
фен съм на марката, но нямам никакъв опит с нея, което поражда няколко въпроса относно колата, която искам да купя.Става въпрос за Subaru Impreza 2.0R 2007/2008. Първо не съм наясно с нивата на оборудване - моля някой да ми разясни какви са, да си правя сметката - да не се "нашия" с някой базов модел, а за същите пари да мога да взема нещо по-добро.Като цяло ме интересува разхода - понеже в сайтовете където гледам има разлики с 1-2л/100 на различните обяви.Какво да гледам като я "пробвам"; кои са частите, които са най-чупливи(да знам за в бъдеще)....Смятам да я взема със заводска газ( някой има ли наблюдения на тези разновидности?) също така искам да е с ръчни скорости(мнение за ръчни vs. автомат би било добре дощло :) )

:beer:

Пет Мар 23, 2012 1:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 1:18 pm
Мнения: 46
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей колега,
баща ми кара такава Impreza 2.0R 2008 150 к.с. и мога да кажа само добри неща за колата - здрава, стабилна, върви добре!
Разходът при него е около 10л/100км градско, но той си я кара лекичко, при мен дава 11-12л/100км градско. Извънградско може да падне до 7л/100км.
Линкът , който си дал е Impreza 2.0R Sport най-виското ниво оборудване - това е същото оборудване като на Impreza WRX!
Разликите между 2.0R и 2.0R Sport са:
Интериор - 2.0R SPORT има спортни седалки тип WRX, мултифункционален волан, СD чейнджър, круиз контрол, кожен волан.
Екстериор - 2.0R SPORT е с 17' джанти (16' при 2.0R), прагове и брони като WRX, ксенон (изброените екстри ги няма при 2.0R).
Също така при Imprеza-та на баща ми няма VDC (нещо катo ESP при Субару), а при Sport версията мисля, че има!

Impreza 2.0R:
Изображение

_________________
Subaru Impreza WRX 2008

Пет Мар 23, 2012 3:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
1.5АТ харчи около 12 градско и 8 извънградско, предполагам и 2.0 ще е с подобен разход, защото двигателят не е толкова изтормозен и колата не му тежи. Аз я направих вегетарианка моята (АГУ), така че ако разходът се окаже фактор сега или след време, има лесно и успешно решение.

Иначе базово субару не е като друго базово.

Пет Мар 23, 2012 6:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 12:40 pm
Мнения: 24
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте отново, не мога да разбера каква е разликата между 2.0R Active i 2.0R Comfort, единствено разбрах, че Sport e най-натоканото, но както гледам за около 10 000Е няма Sport, а толкова е капитала :D :beer:

Нед Мар 25, 2012 1:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
GeorgiSUB написа:
Смятам да я взема със заводска газ( някой има ли наблюдения на тези разновидности?)


Заводска газ няма ;). Слага се допълнително

Sport-a е само визуалено глезене - по - големи джанти прагове престилки и т.н. Същността на нещата е една и съща :)

Тва може да те ориентира

http://subaru.bg/09impreza_spec_5d.html

Пет Мар 30, 2012 10:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 11:04 pm
Мнения: 280
Автомобил: subaru STI GRB
Рейтинг: 55
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не мерси 1.5

Сря Авг 22, 2012 10:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 13, 2013 8:42 am
Мнения: 41
Местоположение: София/Пловдив
Автомобил: Toyota Avensis 1,6VVTi
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Джафар въпроса ми е конкретно към теб и може би трябваше да го задам на лично, но все пак мисля че и в темата ще е полезно за другите. Харесал съм такава Импреза като твоята за жена ми та въпроса е добра ли е колата за жена която ще кара из града без да и дава и грам зор. Колата ще бъде карана супер внимателно и реално няма да и трябват нито едно от животинските истинкти на Субару. И другия въпрос е как е със сигурността. Ако всичко е наред скоро може да вози и наследниците в тази колаи това е нещо за което наистина мисля на първо място. Макар че стигне ли се до този момент се се предполага че аз ще съм с Аутбек 2,5АТ (2011) и си мисля че може би ще и давам да кара камиончето а аз ще трябва да си бръмча с Импрезата.
П.П. За момента нямам нито едната нито другата кола и както някой от вас са гледали във форума за Аутбек се бях насочил към по стария Аутбек и то с доста условности, но нещата се промениха и намерих допълнителни финансови стимули та реших че и жена ми трябва да е с кола с К. Какво мислите за този вариант като комбинация от коли за едно младо семейство + евентуални наследници!
А и щях да забравя Импрезата е 107к.с. какво ще рече това като данък в София например

Чет Окт 10, 2013 8:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 3:33 pm
Мнения: 54
Местоположение: София
Автомобил: Suzuki SX4 S-cross 1.4T Allgrip
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

имам един въпрос за Импреза 2.0RSport 150hp. Гледам, че навсякъде в интернет има снимки на бензиновия RS без въздуховод на предния капак, а само дизеловият спорт има, което е адски тъпо и няма никаква логика. Така ли е?
Аз преди няколко години бях гледал точно бензинов спорт 2.0 АТ, с такъв отвор на капака, но дали е бил сменян.. мисля си, че беше оригинално така.


Последна промяна SUBI на Пет Мар 21, 2014 7:16 pm, променена общо 1 път


Пет Мар 21, 2014 6:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SUBI написа:
Здравейте,

имам един въпрос за Импреза 2.0RSport 150hp. Гледам, че навсякъде в интернет има снимки на бензиновия RS без въздуховод на предния капак, а само дизеловия спорт има, което е адски тъпо и няма никаква логика. Така ли е?
Аз преди няколко години бях гледал точно бензинов спорт 2.0 АТ, с такъв отвор на капака, но дали е бил сменян.. мисля си, че беше оригинално така.


Аз съм горд собственик на Импреза 2.0R Sport MT (бензин) и нямам въздуховод. До колкото знам се слага на дизеловите двигатели, на WRX и на STI.

Пет Мар 21, 2014 7:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 05, 2011 3:33 pm
Мнения: 54
Местоположение: София
Автомобил: Suzuki SX4 S-cross 1.4T Allgrip
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Сигурно и ти нямаш фабрично затъмнени задни стъкла?

http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html
http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html

Дизеловият вариант излиза на картинката със затъмнени стъкла и с въздуховод, а бензина без 2те, а са едно ниво на оборудване.. Сигурно има и други неща. Кажи ми са, защо ги правят тези глупости.. Еми един капак и едни стъкла променят визията на колата доста.

Пет Мар 21, 2014 7:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SUBI написа:
Сигурно и ти нямаш фабрично затъмнени задни стъкла?

http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html
http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html

Дизеловият вариант излиза на картинката със затъмнени стъкла и с въздуховод, а бензина без 2те, а са едно ниво на оборудване.. Сигурно има и други неща. Кажи ми са, защо ги правят тези глупости.. Еми един капак и едни стъкла променят визията на колата доста.


Еми на дизела са сложили интеркулера там под капака...за това е тоя въздуховод, а бензиновия 2.0R няма нито турбо нито кулер..за какво им е да слагат дупка в капака без да има смисъл. Единствения смисъл е да влиза мрасотията вътре.. и кой знае какво още.. И на мен ми харесва повече с въздуховод, но просто смисъла е нулев.

Пет Мар 21, 2014 7:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 17, 2014 2:53 pm
Мнения: 22
Местоположение: София
Skype: wavehustler
Автомобил: Subaru Legacy SW 2.0R 167hp AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да използвам и аз темата, че съм се насочил към същата импреза, но с двулитровия двигател.
Та някой може ли да даде малко повече инфо за стойността на поддръжката й - масла, филтри, ремъци, консумативи и т.н.?

Нед Апр 27, 2014 11:02 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SUBI написа:
Сигурно и ти нямаш фабрично затъмнени задни стъкла?

http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html
http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html

Дизеловият вариант излиза на картинката със затъмнени стъкла и с въздуховод, а бензина без 2те, а са едно ниво на оборудване.. Сигурно има и други неща. Кажи ми са, защо ги правят тези глупости.. Еми един капак и едни стъкла променят визията на колата доста.


мислиш ли ,че тази "дупка" на капака ще ти върши някаква работа,освен визуално?
просизвеждайки колата с "дупка" трябва да я запушат от долу,като няма какво да охлажда
!!!

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Нед Апр 27, 2014 11:18 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valadares написа:
SUBI написа:
Сигурно и ти нямаш фабрично затъмнени задни стъкла?

http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html
http://www.subaru-global.com/10impreza_ ... rt_5d.html

Дизеловият вариант излиза на картинката със затъмнени стъкла и с въздуховод, а бензина без 2те, а са едно ниво на оборудване.. Сигурно има и други неща. Кажи ми са, защо ги правят тези глупости.. Еми един капак и едни стъкла променят визията на колата доста.


мислиш ли ,че тази "дупка" на капака ще ти върши някаква работа,освен визуално?
просизвеждайки колата с "дупка" трябва да я запушат от долу,като няма какво да охлажда
!!!


И тогава ще се увеличи съпротивлението-> разхода

Нед Апр 27, 2014 11:44 am
Върнете се в началото
Профил
Пресен - пресен

Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 7:26 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги. И аз напоследък се замислям за покупката на този модел 2.0 двигател с газ. Гледам доста от моделите са с газ - тя фабрично ли се слага, защото гледах че някои модели имат и табелка bi-fuel.
Колко ще отидат за първоначалното обслужване - масла, филтри, ремъци, консумативи и каквото там трябва?

И нещо с което не съм запознат и ми е много интересно - в момента съм с 1,9TDI - 110к.с., които искам да го сменя заради постоянно изникващите не малко струващи проблеми. Та тук всички знаем ефекта на турбото. При този тип двигател има ли го и как е представен този ефект??? Надявам се да сте ме разбрали какво имам в предвид и да ме извините за невежеството.

Благодаря предварително.

Нед Апр 27, 2014 7:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 160 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор